Bölüm-61) Ağaç

26.4K 1.6K 321

''Ne birlikte mi yatacağız? Hemde bu pijamalarla. Bunlara pijama demeye bin şahit gerekir gece elbisesi gibi hani partilerde giyilenlerden değil-''

''devam ettirme, anladım ve maalesef bunlar bizim pijamalarımız'' dedim ve yeni pijamalarımızı ona attım, neymiş modaya uygun olmalıymış! Popomun altında biten eski geceliğimi tercih ederdim, cidden. Aras'ınki değişmeyeydi yine eyiydi, siyah dar şort vermişler yav! Amaçları olabildiğince çabuk bir şekilde prens ve prenses sahibi olmak herhalde oflayıp tişörtümün ucunu tuttuğumda aklıma Aras geldi. Arkama döndüm beklenti dolu bir ifadeyle bana bakıyordu ve sağ kaşını kaldırmıştı

''Aras arkanı dönsen diyorum''

''Haa evet affedersin...'' dedi ve arkasını döndü. Üstünü çıkarıp geceliğimi gidim Aras arkasını dönmeden yatağın içine girdim.

''Ben seni izlemedim ama sen beni izlemeye heveslisin bakıyorum'' dedi ve sırıttı.

''Dalmışım öyle. Hem aksam sana mı bakarım- aslında sana bakarım, dünürümsün sonuçta hem konumuz bu değil neyse sen giyin bakmıyorum'' dedim ve kafama yorganı çektim, bir dakika ona sana bakarım mı dedim?! İlk önce patırtılar sonra Aras'ın inlemesini duydum. Aynı anda ayağıma bir şey düşmüş gibi hissettim.

''Aras iyi misin? Bak indiriyorum yorganı'' yavaşça yorganı indirdim. Yorganı üstümden atıp yanına gittim nasıl becermiş lan! Ayağına dolap devrilmiş resmen, bir dakika neden kaldırmamış ki kontrol şeyi ile. Dolabı kaldırdım, sonra elimi Aras'a uzattım, elimden destek alıp ayağa kalktı. Hay kalkmaz olaydı, o şort fazla dar sanırım, evet evet fazla dar- Allah'ım çok tövbe. Suratı yanmaya başlamıştı.

''O-o zaman hadi yatalım'' dedim ve hızlıca yatağa girip yorganı boynuma kadar çektim. Yatağın ucunda bir ağırlık olunca Aras'ın da yattığını anladım. Tam uykuya dalacakken Aras'ın kolumu dürttü.

''Hıımm ne istiyorsun?''

''Şey isteyecektim şey...''

''Ney?''

''Imm...ya''

''Ne istiyorsan kabul ettim say uyumam lazım''

''Emin misin?''

''Hı-hı''

''Peki'' dedi ve kolunu belime atıp beni kendine çekti.

''Sarılmadan uyamıyorum'' diye mırıldandı.

''Biliyorum...ne zaman soracaksın diye bekliyordum''

''O zaman nedenini de biliyorsun?'' sesinde ağlamak üzere olduğunu gösteren bir tını vardı

''Sanırım biliyorum'' dedim ve yerime yerleştim. Aras'ın burnunu çektiğini duyunca hemen kollarını ittirmeye çalıştım. Ağladığını görmemem için kollarını biraz daha sıkılaştırdı.

''Ağlamaktan utanıyorsan seni çoğu kez ağlarken gördüğümü bil isterim''

''Ağladığım için değil...sana yakın olmak garip hissettiriyor, hiç yaşamadığım bir his''

''Neredeyse sadece iç çamaşırıyla olduğumuz içindir o''

''Emin ol başka kızlara daha çok yaklaşmışlığım var, daha az kıyafetle'' işte bunu öğrenmeme hiç gerek yoktu...

---

''NE DEMEK O ODAYA GİREMEM ÇEKİL ŞURADAN!'' annemin bağırmasıyla uyandım ve Aras'ıda uyandırdım. Annem odaya daldı.

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now