Bölüm-60) Delik Part:2

24.5K 1.5K 230

Kitapta betimleme olmadığını söyleyenler varmış, bakın artık var ahaha. Neyse konuya dönelim betimleme kullanmıyorum çünkü *davul sesleri*...çünkü ...*kalp atışı sesleri ve diğer beklerken kullanılan sesler* ...çünkü...anlamsız geliyor!

Allah aşkına aranızda betimleme kurarak düşünen var mı? Mesela: 'bakışlarının soğukluğuyla bedenimi ürpertirken, kalbim gözlerinin güzelliğiyle yanıyordu' falan filan diye düşünen var mı? Varsa çok kitap okumuştur ve beni isyan etmektedir -burada tecrübe konuşuyor ltfn- Eee o zaman neden Melisa arkadaşımızın öyle düşünmesi gerekiyor? Ver is dı adalet? kafa iyi bu aralar çok pardon. Farklı düşünen varsa utanmasın söylesin. NEYSE, Okuyun bakalım...

-*-*-çoğunuz okumadı yukarıyı zaten-*-*-

"Söylediğiniz her şeyi hatırlıyorum tamam mı? Tek 'hatırlamadığım' şu kız" Dedi Aras, kaşlarımı çatınca ofladı bende Kars'ladım. Kendi esprimle hayattan soğudum lan. Hem burada oflaması gereken biri varsa o da benim!

''filmlerde hafıza kaybı olunca fotoğraf gösterirler, hiç mi film izlemediniz?'' dedi, hop dur orada dostum!

''Hey filmlerde ne olduğunu bilmeyen cahil kişi sensin, filmlerden öğrenerek iş yapan benim, mesela kitabı açma olayı sen 'norosono sokoyom?' derken ben açıyordum-''

''Ay, size de yardım etmeye gelmiyor, istemiyorum getirmeyin hafızamı falan hiç hatırlamıyım şu kızı''

''Bende istemiyorum hatırlama beni, ben eski Aras'a aşıktım. Bu ne böyle, bir gıcıklaşmış bu!'' dedim ve kollarımı bağladım, bana her fırsatta 'öpüşelim mi?' diyen Aras hafızasıyla birlikte gitmiş anlaşılan.

''Tamam o zaman sarayımdan gidersen sevinirim. Hadi, hadi'' dedi ve eliyle gitmemi işaret etti. Fazlalığını kıyma makinesine sokmak gibi çeşitli fantezilerim var ister misin? Ay aklıma Olturux'un yanındaki günümüz geldi, acaba onu hatırlıyor mu ya?

''Olturux'a gittiğimiz günü hatırlıyor musun?''

''Gittiğimiz? Ben orada tektim'' O zaman o daha denge koruyucusunu bulduğunu bilmiyor!

''Sen denge koruyucusunu buldun mu?'' diye sordum hevesle, bir süre düşündü ve kaşlarını çattı.

''Sanırım...emin değilim, bu konuyu düşündükçe birden beynim boşalıyor'' dedi ve alnını kaşıdı, lanet girsin -yazarın klasik laflarından olur- böyle işe ya! Arkama yaslanıp bizimkilere göz gezdirdim, Carl gözünü saatine çevirmesiyle ayağa kalktı.

''Kalkın kalkın, tur başlıyor!'' hepsi birden ayağa alktı

''Ne turu?'' diye sordum

''Arovy turu var bugün'' dedi Drake ve Diana'yla birlikte koşarak odadan çıktı. Odada tek kalmıştık.

''Sürekli seni unuttuğumu söylüyorsunuz. Peki bir kanıtınız var mı?'' dedi Aras alayla. Başımı sallayıp ona yaklaştım.

''Tikin var'' yalan söylüyormuşum gibi sağ kaşını kaldırdı, sırıtıp boynumdaki Aras'ın tiki olan yere bastırdım.

''Melisa kes şunu ya. Bak 3 saniye içinde kesmezsen seni-'' hızlıca parmağınmı çektim, bu Aras beni tanımıyordu ve tehditlerininde öpücük isteyeceğini düşünmüyordum.

''Aklıma şu takıldı, sen boynuna dokununca neden ben-''

''Ben denge koruyucusuyum ve biz bağı tamamladık. Hatta sen benim dünürümsün''

''Ha?''

''Ruh Kutsanması''

''Hmm- NE?!NASIL OLUR SENİNLE DAHA YENİ TANIŞTIK!''

''Sorun şu ki biz seninle aylardır tanışıyoruz ama sen hatırlamıyorsun''

''Bir şey isteye bilir miyim?'' başımı salladım

''Seni öpebilir miyim?''

''Hani daha yeni tanışmıştık?''

''Hayır ondan değil...Ruh Kutsanması'nı test etmek için, mavi ışıklar falan''

''Hayır desemde öpeceksin?''

''İlla ki''Derin bir nefes alıp onun koltuğuna oturdum, bana doğru döndü ve yaklaşmaya başladı. Dudaklarımızın arasında birkaç milim kalınca durdu.

''Hissediyorum...''

''Neyi?'' her konuştuğumuzda dudaklarımız değiyordu rahatsız oluyormuş gibi bir hali yoktu, rahatsız olsa bile geri çekilmeye hevesli bir hali de yoktu.

''Gücü... dudaklarımdan kalbime inen gücü. B-bu çok garip, yaşamak gibi hissettiriyor'' hafifçe gülümsedim, gülümseyip aramızdaki milimleri kapattı ve dudaklarımızı birleştirdi. Koltuğun deri kılıfının ellerimin arasından kayıp gittiğini hissettim, sanki havada uçuyordum, öpüşüne karşılık verdiğimde göz kapalarımın arasından mavi bir ışık sızdı. Geri çekildim.

"Eee inandın mı?"

"Sanırım inanmadım tekrar deneyebili-"

"Aras!" Dedim uyaran bir tonla, hafızasının bir kısmın gitsede asla bu huyundan vazgeçmeyeceğini bu şekilde anladık. Anladık birden odamızın kapısı açıldı, Mazie telaşla yanımıza koştu.

"Şey yapmadınız değil mi?!"

"Ney?" Dedi Aras alayla.

"Şey işte şey! Cevap verin bana yaptınız mı?"

"Ne oldu ki?"

"Tüm Saray Bölge'de yer çekimi yok oldu bir kaç saniyeliğine, ondan dedim" demek o yüzden koltuktan kalkmış gibi hissettim.

"Sence öyle bir şey yapmışa benziyor muyuz Mazie?" Dedim ve kıyafetlerimi gösterdim.

"Hımm, tamam o zaman ben gidiyim" dedi ve yavaşça odadan çıktı.

"Tamam asıl konuya geri dönelim. Bildiğim yada Mark'ın anlattığı kadarıyla seni unutmam imkansız, hele Ruh Kutsanması olmuşsa...''

''Biz imkansızlığın adamıyız'' bir süre durdu

''E-evet öyleyiz'' dedi ve gözlerini kısarak bana baktı, sonra başını iki yana sallayıp koltuğa yaslandı.

''Ne oldu?''

''Hiç..hiçbir şey'' başımı sallasamda bu işin peşini bırakmayacaktım...umarım bu sözümü unutmam.

YAZAR'DAN (BÜYÜK İHTİMALLE BİR ŞEY ANLAMAYACAKSINIZ O YÜZDEN SONDAKİ AÇIKLAMAYI OKUMAYI UNUTMAYIN!)

''Anladınız mı?'' diye bağırdı, sesi küçük salonda yankılanmıştı

''En küçük hata bile her şeyi mahvedebilir anlıyor musunuz? Kimse hata yapmamalı! Kader sizin ellerinizde.''

''Unuttuğundan emin miyiz?'' diye sordu salondan biri, yavaşça başını iki yana salladı

''Asla emin olamayız...hiçbir şeyden. Umarım unutmuştur, bir süreliğine'' dedi ve kürsüden indi. Salondaki kalabalığı yararak odadan çıktı. Bunu yapmak istemiyordu, ama yapmak zorundaydı, plan uygulanınca her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatacaktı.

Yaptıklarını görenler kötü desede, amacını bilenler yüzüne bile bakamazdı...kimse böyle saf bir fedakarlığı kaldıramazdı...

-*-*-

Artık bölümlerin sonunda YAZAR'DAN kısmı olacak bu kısım başka bir yerde geçiyor ilerki bölümlerle ilgili küçük spoiler içeriyor. Birkaç bölüm sonra kaparsınız bu işi. Bu arada final geliyor,az kaldı 2. kitaba!

Bu arada finalde çok şaşıracaksınız, hatta 'lan nasıl kurgulamış bu kız bunu?' bile diyebilirsiniz o derece beklenmedik olacak. Hatta bir kısmını 2. kitapta anlayacaksınız haydi bakalım!

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now