Bölüm-59) Işıklar

23.2K 1.6K 174

Bana kitap önerin cidden yokluktayım ya. Wattpad'de  ve kahkaha atabileceğim bir şey yok mu yav? Bilen varsa söyleyebilir mi?

Birde artık bölüm günleri çarşamba ve cumartesi ders programı yüzünden hadi okuyun bakıyim.

-*-*-

Sabah uyandığımda her yer kırmızıydı, kan kırmı- aney! Hızlıca yataktan kalktım, ay şimdi neden bunu söyledimki ben size utanıyorum ama...en iyisi unutun hemen unutun. Aras en azından yatağın diğer tarafındaydı. Aras'ı havaya kaldırdım, evet içime Hulk kaçtı...tamam ya şaka yaptım kontrol şeysiyle yaptım işte. Çarşafı çıkarıp, kirli eşyaları attığımız yere attım, tuvalette işlerimi hallettim, ellerimi yıkarken bir şeyi fark ettim dibimde yatmak için bahane üreten Aras yatağın diğer köşesinde yatmıştı. Hani şikayet ettiğimden değilde garip yani. Kesin kişilik bölünmesi yaşıyor bu çocuk burada psikolog var mıdır acaba? Odaya girdiğimde Aras uyanmıştı.

"Hadi kahvaltıya gidelim bizimkileri kaç gündür görmüyorum" dedim ve onun normaldeyemekyediğimizamabizimkaçgündürgidemediğimizyemeksalonuna -yazarken beynim patladı- sürükledim.

"Biz geldiik!" Diye bağırdım ve içeriye geçtik.

"Sizi televizyondan izledik" dedi Harry

"Ne?"

"Konuşma yaptınız ya onu diyorum" diye açıkladı

"Yalnız Aras ne biçim konuştu öyle, ezberlettiler değil mi?" Diye sordu Drake

"Aynen Aras hat kesilsede nasıl konuştun? Hemde o dilde"

"İç güdü" dedi ve omuz silktti

---

Yemekten sonra yemek salonunun köşesindeki koktuklara geçtik.

"Mark nerede?"

"Geri döndü" dedi Selin başımı salladım.

"Bir şeyler yapalım ben çok sıkıldım" dedim.

"Siz oynayın benim bir işim var" dedi ve ayağa kalktı Aras.

Yazar'dan

Zorlukla ayağa kalkıp odadan çıktı, Arodux tahmin ettiğinden güçlü çıkmıştı, ama onu yenebilecek kadar değil. Sadece iki kere direnebilmişti Aras onun gücüne, diğerlerine göre güçlüydü en azından. Memnuniyetle gülümseyip avucunun içi gibi bildiği koridorlardan geçip kimsenin bilmediği o eski odaya girdi. Odanın ışığını kapayıp mumları yaktı tek tek ve mumdan dairenin ortasına oturdu. Bu sefer Aras'ı tamamen etkisiz bırakacaktı bu bedende.

Aras'tan -hani gerçek Aras ele geçirilen değil-

Labirentte dolaşıyordum, çıkışı bulmaya çalışıyordum fakat her seferinde yine aynı yere geliyordum. Oflayıp yere oturdum, Melisa'yla konuşmam gerekiyordu. Gözlerimi kapayıp başımı duvara yasladım, kulağıma yine o uğultular gelince gözlerimi açıp ayağa kalktım. Yine o karanlık mağaradaydım ve yine karşımda o kapüşonlu adam vardı ellerindeki siyah kekeleri ilk defa görmüştüm, siyah leke? Drian! -nasılda tahmin ettiniz zeki şeyler sizi-

"Nasılsın bakalım?" Defi ve bana doğru bir adım attı.

"Kötü" omuz silkti

"Öylesine sormuştum zaten."

"Melisa anlayacak, senin ben olmadığını anlayacak" dedim ve ona doğru bir adım attım

"Sakin ol şampiyon, tabii ki anlayacak burada önemli olan ne zaman anlayacağı"

"Ne demeye çalışıyorsun?"

"Elveda diyorum elveda. Bedenin için teşekkürler" dedi ve etrafımı siyah bir bulut sardı.

Yazar'dan -yine ben-

Melisa'nın birden gözleri kararmıştı, arkadaşlarına tuvalete gideceğini söyleyip koridora çıktı ve tuvalete girdi. Kapıyı kilitledi, başı dayanılmaz derecede ağrıyordu, görüşü tamamen kararınca duvarın yanına çöktü. Karanlıkta bir silüet belirdi, ona yaklaştıkça Aras olduğunu anladı ve ayağa kalktı.

"Şifre?"

"Öpüşelim mi?" Dedi, sonunda hatırlamıştı. Gülümseyip başını salladı, sanırım Aras onu yanlış anlamıştı. Dudakları onun dudaklarına değince aklından geçen her şey tuzla buz olmuştu. Aras'ın onu kendine çekmesiyle silkelenip kollarını boynuna doladı, elini dövmesinin üzerinde gezdirip öpüşüne karşılık verince göz kapaklarının arasından ışıklar sızsada gözlerini açmadı, ışık o kadar parlaktı ki rengini seçemiyordu...

Siyah ışıkların arasından ışıklar sızınca gücüne biraz daha yüklendi Drian. Bu çocuğun gücünü hafife almaması gerektiğini anlamıştı. Işık parlaklığıyla göz kamaştırırken bulutlar yok olmuştu. Drian'ın ağzı şaşkınlıktan açık kalmıştı, hayır bulutları kovmasından değil, saçtığı ışıklar yüzünden...

-*-*-
Bir iki kişi adını soyadını verebilir mi grup için? başka türlü grup açılmıyorda

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now