Wanda İle Eve Girip, Yalnız Dönmek

140 20 10

Ahmet ve Burak, onun evine gelmişlerdi. İki katlı müstakil ve garajı olan bir evdi. Garajı olsa da bile Burak arabayı garajın dışında tutuyordu. Çünkü garaj, onun için bir laboratuvardı. Ahmet, hemen içeri girdi "Sen böyle evde kalacak adam mıydın lan?" dedi. Yarası hafiften de olsa geçmeye başlamıştı. Burak, Ahmet'in aksine ceketini askıya asarak girdi içeri ve Ahmet'in yattığı koltuğun yanındaki koltuğa oturdu.

Kapıdan girince zaten şömine karşısında üç koltuk vardı, ikisi karşılıklı biri de şömineye bakan. Alev, şöminenin karşısındaydı. Ahmet ve Burak ise karşılıklı otuyordu. Ama Ahmet yatıyordu aslında. Alev'e baktı, hala hatırladığı gibiydi, aynı bir zombi.

Burak, hemen ayağa kalkıp mutfağa gitti. Ahmet yine de sordu "Alev nasıl oluyor da, senin evinde". Burak, Ahmet'e kahve, kendine çay koydu. Ardından bardağı götürüp Ahmet'e verdi "Çok naziksin Burak, hadi şunu açıkla lan. Kahin arkadaşlarım var, ama onlar bende işe yaramıyor". Burak, çayından bir yudum aldı "Dur bir saniye, ne kadar harika bir çay lan. Tavşan kanı gibi".

Ahmet bir anda bağırdı "Tavşan kanı deme lan! Tavşanlara saygı, lütfen". Burak şaşırdı "Ne oldu lan tavşan mı aldın kendine?". Ahmet, kaşlarını hayır anlamında kaldırdı "Hayır ben değil, ekipten birinin vardı, yıllar önce. Ama yine de saygı duymak lazım".

Alev, hafiften uyanır gibi olduğunda ikisinin de gözü ona kaydı. Ama bir şey olmadığın da tuttukları nefesi verdiler. "Tamam lan uyanmadı, ee daha nabıyon. Hala bir şeyler icat etmeye devam mı? Stark seni fena etkilemiş olmalı. Adamın zengin olmayan versiyonu gibisin lan".

Burak tam cevap verecekti ki, kapı tıklandı. Ahmet, hemen kapıda belirdi, arkasında mavi bir iz bırakarak. Kapıyı güler yüzle açtı çünkü kim olduğunu biliyordu. "Wanda! Ne kadar güzel bir sürpriz. Burak'ın adresini nasıl buldun lan". Wanda bir şey demeden Ahmet'e sarıldı "Seni çok özlemişim Ahmet".

Ardından biri daha geldi. Kızıl saçlı bir kızdı, Ahmet, onu da tanıdı hemen. Ama oraya nasıl geldiğini anlayamadı "Claire? Chris veya Leon'a bir şey mi oldu?". Ahmet ve Wanda içeri girdikten sonra Claire kapıyı kapatıp, kapıya yaslandı "İkisi de iyi. Leon, Ada'yı kaybettiği için dertli. Chris'de Jill'i. A doğru sende bilmiyordun değil mi? Jill kayboldu Ahmet".

Ahmet, ona sarılan Wanda'yı bıraktı "Ne? Jill kayıp mı oldu, lan bu böylemi söylenir!". Burak hemen Ahmet'in yanına geldi "Ne oluyor, Ahmet, bu kız da kim?". Claire Burak'a el uzattı "Ben Claire. Sen de Burak olmalısın". Ahmet, Alev'e baktı, uyumakta olan Alev'e.

***

"Racoon City'den kurtulduğuna inanamıyorum. Nemesis yok mu artık?"

"Artık yok Ahmet, Nemesis tamamen gitti".

***

"Buraya bunu söylemek için mi geldin?" dedi Ahmet, yüzündeki mutluluk gitmişti. Jill'i kaybolması. Bunu kabullenemezdi. Wanda, Ahmet'in üzüldüğünü gördü "Bir şey soracağım, evin misafir odası var mı acaba". Burak eliyle tavanı gösterdi "Üst katta soldan ikinci kapı". Wanda bunu duyar duymaz merdivenlere yöneldi, çıkarken de Ahmet'e seslendi "Hadi Ahmet, gelip kovalamayacak mısın?". Ahmet, Claire ve Burak'a baktı "Ben gidip şey edeyim o zaman" dedi ve Wanda'nın arkasından çıktı.

***

"Ahmet, bu Wanda, yani Scarlet Witch"

"Fell, bu kızı nereden tanıyorsun" dedi Ahmet, gözünü kızdan alamıyordu

"Bay Cage sayesinde diyelim" dedi Fell ve gülümsedi. Wanda'da Ahmet'e baktı

"İyi birine benziyorsun, bir saat fiyatına iki saat desek" dedi Wanda, Fell'de güldü "Bana niye böyle indirim yapmıyorsun, üzdün beni Wanda, gerçekten" dedi ve yine güldü Fell.

Fandom | Marvel İs A MarvelBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!