5. BÖLÜM

13.9K 1K 379

instagram : sevsenataker_hikayeleri

Lütfeeeeen, 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 bölümlerde en azından bir yorum yapabilir misiniz? Bu amaçla bölüm sonlarına sorular ekledim. Cevaplarsanız sevinirim...

Az önce kendimi tutamayıp güldüğüm için tüm kafeteryanın birden susacağını ve başımın bu kadar belaya gireceğini bilemezdim elbette.

Dün sabah karşılaştığım serseri genç, gruptan ayrılıp tehditkar adımlarla bana yaklaştı, bir elini sandalyemin arkasına, diğer elini de tabağımın hemen yanına dayayarak iyice eğildi. Nefesi yanağımda oynaşıyordu.

"Vay, vay, vay! Bakın oltaya kim takılmış!"

Bana saatler gibi gelen uzunca bir süre kimseden çıt çıkmadı. Bir film karesinde donmuş kalmış gibiydik. Benden bir hareket, bir tek kıpırtı beklediğinin farkında olduğumdan ona istediğini vermedim.

Arsız genç, benden karşılık alamayınca daha fazla üsteleyerek, "Bu yılın ilk kuzu çevirmesine gönüllü olan kızımız pek konuşmayı sevmiyor galiba." diyerek devam etti. "Eee, önce güzelce kızarması lazım tabii. Yoksa tadı çıkmaz."

Büyük bir ikilem içindeydim. Bir yandan vücudum korkunç bir öfke girdabında sarsılıyor, diğer yandan büyük bir şaşkınlık içerisinde gelişen olayları kavramaya çalışıyordum. Tüm gücümle onu üzerimden itmek istiyordum ama utançtan ve öfkeden başımı kaldırıp yüzüne bile bakamıyordum.

Nasıl bakabilirdim ki? Ben küçük bir şehirde büyümüştüm. Bu tür, taciz denilebilecek kadar yakınlığa hiç alışık değildim. Orada genelde herkes birbirini tanırdı, böyle bir şeye cüret edilemezdi; çünkü mutlaka biri birinin tanıdığı veya akrabası çıkardı. Ama burada, bu kocaman şehrin insanı bana tamamen yabancıydı.

İlk hareketi onun yapmasını beklerken, bir kez daha yanağıma değen nefesini hissettim. Hiç değilse nefesi temiz kokuyor diye düşünmeden edemesem de, bu kadar yakınlık yine de tüylerimi diken diken etmişti.

Sıkılı dişlerinin arasından konuştuğunda kanım dondu. "Dün sana yeterince açıklayamadım galiba süt kuzusu. Yerinde olsam güldüğüm kişilere dikkat ederdim küçük hanım. Gündüz aydınlıkta, gece karanlıkta, belanın ne zaman karşına çıkacağı belli olmaz".

Yüzü yüzüme o kadar yakındı ki, ılık nefesini bu defa ensemde hissettiğimde bel kemiğim boyunca ürperdim. Yüzüm kıpkırmızı kesilirken alt dudağımın titremesini engelleyemedim.

"Bizim kuzu tam kıvama geldi sanırım arkadaşlar. Ama hala sesini duyamadık." Sonra sadece benim duyacağım şekilde sesini alçaltarak devam etti. "O dudakların titremesi heyecandan mı? Yoksa korkudan mı?"

Ya bedenimde yarattığı etkiyi fark etti, ya da benden beklediği tepki gelmemiş olacak ki, üzerime biraz daha eğilip iyice ısınan sıcak nefesini enseme üfledi. Baş parmağı, titreyen dudağımı edepsizce okşadığında irkilsem de, başımı kaldırıp bakamadım.

Gruptan biri, "Bir dakikan doldu dostum." dediğinde, hepsi birden kahkahayı basınca, burnundan sert bir nefes alıp birkaç santim uzaklaştı. Yine yalnızca benim duyabileceğim bir sesle, "Seninle işim bitmedi küçük kız." diye fısıldadı. "Kolla kendini, daha yeni başlıyoruz."

Başka zaman olsa üzerimden kolayca itebileceğime inansam da, şu anda trans halinde kaskatı kesilmiş gibiydim. Kafeteryada çıt çıkmadığı için, tek duyduğum ses, beynimin içinde atan kalbimin sesiydi.

Maskeli Baloda Sevdim (Tamamlandı)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!