Kör Varlık

10 0 0

Merhaba.. Hadi bugün biraz derslerden bahsedelim.. Ders demişken yanlış anlaşılmasın hayattan çıkardığımız dersler..
Hiç farkettiniz mi bilmiyorum ama toplum olarak yaşadiklarimizdan pek ders çıkarmıyoruz. Hatta yetmezmiş gibi aynı yanlışları tekrarliyoruz . Mesela, geçenlerde bir arkadaşımla konuşuyordum, sonra bana cevap vermemeye başladı. Isim var falan dese yine tamam ama umursamadığı apaçıķ belliydi yani. Mesajımi gördüğünden adım gibi eminim. Çok uzun süre bekledim cevabını. Her neyse bekliyorum falan, sonra dedim kendi kendime "Ezgi neden boş yere tirmaliyorsun, umursamadi işte seni.". Sinir oldum başta ama sonra baktım ve düşündüm beni umursamayani ben niye umursayayim? Ertesi gün onunla ne yüzüne baktım ne de tek kelime konuştum. Şimdi belki aferin diyeceksiniz bana. Ama bu mal yani ben hala onu stalklamakla meşgulum. Neden çünkü takintim tuttu. Neden çünkü sinir oldum. Bu bahsettigim şahsın erkek olduğunu muhtemelen anlamissinizdir.
Belki bu verdiğim örnek aptalca belki de çocukça.. Ama biz kızlar için önemli bi durum. Sonuçta bunu yaşayan tek kişinin ben olduğumu düşünmüyorum.
Yani sonuç olarak biz hatalarimizdan ders falan çıkarmıyoruz. Ben kendimden örnek verdim ve evet genelleme yaptım ama sonuç bu zaten , gerçek bu. Gerçekten canı yanmadığı sürece herkes aynı yanlışlara devam ediyor.. Siz ne dersiniz bilmiyorum ama insanoğlu iki gözüne rağmen kör bir varlık...

İkinci ŞansBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!