Doğum Günü Hediyesi

3.6K 292 97

Sabah üstüme dökülen suyla uyandım.

(Eda): Annee! Napıyosun?

(A): Uyandırmaya çalışıyorum seni. Artık ne kadar derinse uykun sesimi bile duymuyosun.

(Eda): Biliyosun uykumun derin olduğunu. Noldu niye uyandırdın beni?

(A): Niyesimi var? Öglen oldu öglen. Gitar kursuna geç kaldın.

(Eda): Ya anne ben ne anlarım gitardan boşuna gönderiyosun bak beni uykumdan da alıyosun zaten bak ne zamandır gidiyorum hiç birşey ögrenmedim.

(A): Bak koreye gidince belki Chen'inle birlikte sen çalarsın o söyler hee?

(Eda): Annee! Tamam ya ben hazırlanıyım o zaman.

Annem bana ne yaptırmak istese hep Chen'i ve 'Kore'ye gidince' der ki yapıyım o istediği şeyleri işini biliyo işte. Annem zaten yüzümü yıkamıştı da ben yinede bi elimi yüzümü yıkayıp üstümü giydikten ve birinde Chen birinde Jong Dae yani gerçek isminin yazdığı bileklerimi taktıktan sonra kahvaltı yapmak için aşağıya indim.

(A): Çabuk birşeyler atıştırıp git kursuna.

(E): Ayy, anne tamam yaa.

(A): Anneye karşı gelme hadii.

Annemin zoruyla hızlı hızlı birşeyler yedikten sonra evden çıkıp istemiye istemiye kursun yolunu tuttum. Hocadan da gıcık kapıyodum zaten. Saate baktığımda ohoo çoktan geç kalmışım. Şimdi gidip azarını çekemem hocanın. 3 saat olduğuna göre kurs, 3 saat sonra eve gelirim. En iyisi. Şimdi nereye gidiyim ki? Kursun yolundaki sahile gidiyim en iyisi eve de yakın. Düşüncelerimden kurtulup sahile gittim. Bos boş oturmak yerine Exo'yu dinledim tabikii. Bir ara gitarı çalmaya çalıştım ama yok yani olmuyo. Saate baktığımda 3'e geliyodu. Exo'num videoları, şarkıları derken zamanın nasıl geçtiğini anlamamışım her zaman olduğu gibi annem bu alışkanlığıma çok kızıyo ama elimde değil napıyım? Ve eve doğru yürümeye başladım. Evin önüne gelince önce bir saate baktım. Erken gelmiyim de annem gitmedigimi anlamasın. Saat tam 3'tü. Anahtarımı çantamdan çıkartıp kapıyı açtım. Tam zamanında gelmiş olsam bile o hoca annemi kızınız neden gelmedi diye sormuş olabilir içeri girdiğimde annem terlikleriyle beni bekliyo o zamanda. Belki aramamıştır. Terlik gelicek korkusuyla kapıyı yavaşça açıp gözlerim kapalı bir şekilde iceri girdim. Terlik falan gelmedi ama. Gözlerimi açınca herkez "Süprizzz" diye bağırdı. Hic birşey anlamadığım için öylece bakıyordum. Arkadaşlarımın hepsi gelmişti. Ama doğum günüm 1 hafta sonraydı.

(Eda): Doğum günüm 1 hafta sonra.

(Annem): Hayır, kızım sen 17 mayısta degil 14 mayısta doğdun. Karıştırma artık.

Annemin benim her zaman yaptığım hatamı söylemesiyle bütüm arkadaslarım gülmeye başladı.

(Eda): Yaa günleri karıştırıyorum napıyım?

(Betül): Ee hadi burda mı durucaz? Mumları üfle.

Pastayı görmemiştim bile. Emel elinde pastayla geldi sonunda.

(Emel): Dilek tut.

Gözlerimi kapatıp dilemeye başladım. "Kore" Kore'ye gitmek. Chen'le tanışmak...
Mumları da üfledikten sonra hediyelere geldi sıra. Herkez güzel şeyler almıştı. Annem beni kızlarla bas başa bırakmıştı. Pastayı yedikten ve annemin döktürdügü masadan geride hiç birşey kalmayınca arkadaşlarımı yolcu ettim. Annem gelip;

(Annem): Bir şeyi unutmadın mı?

(Eda): Herşey için teşekkür ederim annecim.

(Annem): Hayır, hediyeni.

Demesiyle gözlerimi açarak;

(Eda): Yoksa Chen'in istediğim ayakkabısından mı?

(Annem): Hayır o kadar küçük bir şey değil.

(Eda): Anne ondan daha önemli bisey şu anlık yok.

Annem arkasında gizlediği zarfı uzatıp;

(Annem): Mesela çok gitmek istediğin bir yerin bileti olabilir mi?

Duyduğum kelimelerle yerimde zıplama başladım. Annemin uzattı zarfı açıp bileti görünce çığlığı kopardım.

- Anne çoook tesekkür ederim. Bunu beklemiyodum. diyip anneme sarılıp sevincimden ağlamaya başladım. Sonunda istediğim hayalimi gerçekleştiricektim. Annem;

-(A): Ama böyle yaparsan ben seni nasıl bırakıcam ki?

Ne yapacagımı bilmiyordum. Hem cok mutluydum hem çok heyecanlı. Ağlamam sonunda kesildi ve göz yaşlarımı silip tekrar anneme teşekkür ettim.

(Annem): Ben her şeyi ayarladım. Yarın gidiceksin.

(E): Yarın mı? O zaman hazırlıklara başlamam lazım benim.

(Annem): Tabii. Hadi koş.

Merdivenleri hızlı adımlarla çıkıp heyecanlı bir şekilde hazırlıklara başladım. Annem odaya gelip;

(A): Kızım fazla bir şey götürme kalacağın bir ev tuttum ve sanin tarzına uygun şeyler aldırdım orda simdi onlar. Küçük bir bavul yeterli olur burdan istediğin şeyleri koyman için.

(E): Tamam o zaman.

(A): Bak şimdi oraya gitmeden önce yarın bir adam gelicek ve Kore'de hep senin yanında olucak.

(Eda): Nee? Anne yaa ama-

(A): Aması falan yok tek başına gönderecegimi düşünmedin dimi? Biraz zor buldum adamı ama buldum sonunda Kore'yi avucunun için gibi biliyo. Nereye gitmek istesen götürücek seni. Bide ben bi ev tuttum çok hosuna gidicek senin. O evde kalıcaksınız. İstersen yanına boyalarını falan da al. Orada çizimlerini yaparsın.

Annem beni bu saçma gitar kursundan önce çizimim iyi olduğu için resim kursuna göndermişti. Sonra hocam yeterince geliştigimi söyleyince annemde bu sefer gitar kursuna yazdırdı işte. Resim kursuna gittiğim icin Chen'i çok iyi bir şekilde çiziyordum. Sanki çıkartılmış resim gibi. Grup resimlerini kendim büyük resim defterlerine çizip duruyordum. Özellikle de Chen'i cok çiziyorum tabiki. Chen'den sonrada Lay'i. Lay'imi de çok seviyorum onuda çok çizmem lazım yoksa olmaz. Düsüncelerimden kurtulup onlarıda koymaya başladım. Ayıcıgım tamam. En sevdigim pijamam tamam. Köpekli terliklerim tamam. Exolu defterlerim tamam. Exo çizimlerim, boyalar, resim tahtası, palet.....

Herşey tamam hazırım. Ben hazırlanana kadar çoktan akşam olmuştu.Annem kapıyı çalıp odaya girdi;

(A): Kızım yarın saat 8'de uçagın kalkıyo.

(Eda): Tamam anne.

(A): Kore'yle burası arasında kaç saat vardı?

(Eda): Altı saat.

(A): Oraya gittiginde saat 3 yada 4 olur.

(Eda): Doğru. Exo'yla nasıl tanışıcam? Konser biletini gidince alıyım dimi?

(A): Sen hiç bir şeye karışma. Konser biletinde hazır.

(Eda): Gerçekten mi? Çok teşekkür ederim.

Diyip annemi öptüm. Anneminde uykusu gelmişti.

(A): Hadi ben yatıyorum. Sende yat yarın erken kalkıcaksın. Saat 6'da uyanık ol.

(E): Tamam.

Güzel bir banyonun ardından çok rahatlamıştım. Kendimi yatağa atıp uyumaya çalıştım. Ama olmuyo çünkü çok heyecanlıyım. Sonunda hayallerim için ilk adımı atıcam. Chen'i görücem. Exo'yu görücem. Onları görürsem heyecanlar ya kalp krizi geçiririm yada bayılırım ama ben. Tanıyorum kendimi çünkü. Rezil olurum yaa bayılırsam eğer. Düşüncelerimden uzaklaşıp geç de olsa uyudum. Yarın için çok ama çok heyecanlıyım Acaba neler olucak?

Hayran Aşkı (Cheda)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!