ÖMÜR   BOYU    BENİMSİN

GİRİŞ:Tanıtım

 Lancaster Dükü John  Ethelwolf’un   oğlu  Dük Alexander   Stephan  Ethelwolf

Akitanya Dük ve Düşesinin kayıp kızları Alyssa

Anju Dükü Simon  Marlborough’un  oğlu  Brendan  Marlborough   Alexander’in yakın dostu

 Lancaster Dükalık Şatosu

Slaughters Köyü Alyssa’nın büyüdüğü köy

ÖMÜR BOYU BENİMSİN

BÖLÜM  1

Üzerine doğru hızla gelen atlıyı gördüğünde, kendini yandaki çalılıkların arasına atacak fırsatı son anda buldu.Çalılıların arasına yuvarlanırken kızıl bir ışıltıyı fark etti. Atlı merak edip, dönüp bakmamıştı bile.

Nal sesleri uzaklaşırken ,genç adam yuvarlandığı yerden doğruldu.Üzerindeki yaprakları silkelerken bir yandan da söyleniyordu.

-Lanet olsun! Lanet olası dikkatsiz, acemi biniciler.Seni elime geçirdiğimde, o nallardaki çamuru yedirmezsem…

Tekrar yola çıktığında, bir süre kızgınlıkla atlının kaybolduğu yola doğru baktı.Tam ters yöne  yola koyuldu.Yolun iki tarafındaki ağaçlar o kadar büyümüştü ki, gölgeleri hoş bir serinlik veriyordu.Terlemiş ve kirlenmiş olan genç adam sıkıntıyla boynundaki fuları çekiştirip çözdü , cebine tıkıştırdı.Elleri çalı dikenlerinden çizilmişti , yanağındaki acıya bakılısa bir çizik de orada vardı.Şimdi Brendan’ın dilinden çekeceği vardı. Alayları kulaklarında çınlamaya başlamıştı bile.

-Dostum, ormanda kaybolduğunu düşünürken, meğer sen vahşi kedilerle oynaşıyormuşsun. Ormana ava çıkarken, bir şekilde beni atlatacağını ve vahşi bir leydinin kollarında, beni atlattığına sinsice sırıtacağını biliyordum.

Sözler kulaklarında çınlarken, canı daha da sıkıldı.Ormanda atının kendini sırtından atması yetmezmiş gibi ,lanet olası at ardına bile bakmadan dört nala uzaklaşmıştı.Aslında zavallı hayvanın  suçu yoktu. Bütün suç çalıların arasından çıkıp önlerine fırlayan o aptal sincaptaydı. At ne yapsın, her hayvan gibi ürküp onu sırtından atmıştı.En azından deneyimli bir sürücüydü de, yere düşerken kendini korumuştu.Bir süre yerden kalkamama ve nefes alamama gibi sorunları saymazsa.

Ah! asıl aptallık kendisindeydi.Ne zaman Brendan’In bir önerisinin sonu mutlu bitmişti ki.Geçen yıl gittikleri o hafta sonu eğlencesinde, flört ettiği leydinin evli olduğu ortaya çıkınca, az kalsın düelloda hayatını kaybediyordu hergele.

Ya ondan sonraki sezonun tam ortasında bir kaçamak yaparken, kadının kocası tarafından enselenmesine ne demeli.Allah’tan düelloyu kendisi arkadaşı adına üstlenince, adamın gözü korkmuş ve olay örtbas edilmişti.Şimdide gönülsüzce geldiği bu küçük kasabada, hem attan düşmüş,hem de o kadar yolu yürümek zorunda kalmıştı. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, deli bir atlı tarafından neredeyse eziliyordu.

ÖMÜR BOYU Benimsin (YAKIŞIKLI DÜKLER CEMİYETİ   I )Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!