Bölüm-36) Gitmeliyiz

31.7K 2.3K 264

BU ARALAR İLHAM PERİLERİ KAÇMIŞ. BÖLÜMLER KISA VE SIKICI OLABİLİYOR. EĞER BÖYLE DEVAM EDERSE ASKIYA ALACAĞIM HER HALDE. SİZE BU NOKTADA BANA ŞARKI ÖNERMEK DÜŞÜYOR... ŞARKILAR İLHAM PERİLERİNİ ÇAĞIRIR. BANA ŞARKI ÖNERİN!

Bölüm @-_-j-hopeloves-_- 'a gidiyor.

-*-*-*-

Mutfaktan çıkıp Spor Salonu'na girdik. Bazı yerlerde hala yanık izleri vardı ama bu izler desenliydi. Yılan gibi kıvrılıyor bazı yerlerde ikişerli, üçerli dallar halinde bölünüyor ve uçları spiraller şeklinde kıvrılıyordu. Açıkçası o izleri bilerek bıraktıklarını düşünüyordum, desenler çok hoştu...

''Evet çiftler halinde dövüşeceksiniz. Listeyi şuraya koyuyorum'' listeyi masaya bıraktı. Herkesle birlikte ayağa kalktım Melisa-Danny. Danny... Danny.. Mutfaktaki Dan o olabilir miydi?

''Kurallar: Element kullanmak var ama Melisa ve Jonas sadece rakibinizin elementini kullanın. Onun dışında rakibiniz 'Pas' dediğinde yada bayıldığında dövüş biter'' Herkes başlasın'' Önüme fazla iri olmayan ama iri olan bir çocuk gelmişti.

''Elementin ne?''

''hava'' Tuttuğum nefesimi bıraktım. Toprak olsaydı bitmiştim, en kötü olduğum element!

''3-2-1 Başla'' ilk hamleyi benim yapmamı bekliyordu. Basit bir hava akımıyla başlattım. Sırıttı her halde bu kadar yapabildiğimi sandı.

''Kızlara el kaldıramam. O yüzden element dövüşü yapalım?'' başımı salladım. Bana doğru bir hortum atınca 2. kademe olduğunu anladım. Ben 3.'ydüm. 3. en düşüğü bu arada! Daha sert bir hava akımı attım. 1. kural rakibin seni küçük görsün.

'' Düşündüğümüz kadar güçlü değilmişsin'' dedi ve fırtına rüzgarı yolladı. Aklıma gelen fikirle sırıttım kutup rüzgarı estirdim. Titredi ve kaşlarını çattı.

''O kadarda güçsüz değilmişin kabul ediyorum'' dedi bir çeşit hava attı. Bize öğretmemişlerdi, ama vücudum kuruyormuş gibi hissediyordum. Ağzımdan çıkan buhardan vücudumdaki suyun buharlaştığını anladım. Derin bir nefes alıp dudaklarımı yaladım. Sinirlenmiştim, öfkemin sonu iyi olmayacaktı.

''Aeris autem dabit vobis ademit '' Bir süre sonra beyaz bir bulut ağzından içeri girmeye başladı. Dizlerinin üstüne çöktü.

''K-kes.. Şunu.. Pas'' Ayağımı yere vurmamla ağzından o bulut geri çıktı. Astımı varmış gibi iç çekerek nefes almaya ve öksürmeye başladı. Öğretmen gelip yanına çöktü. Bir kaç şey söyleyip bir bardak su getirdi. Danny suyu içip yağa kalktı. Önüme geldi.

''Nasıl yaptın bilmiyorum ama etkileyiciydi'' kaşlarımı çattım.

''Teşekkürler...''

''Melisa buraya gelir misin?'' Öğretmenin yanına koştum.

''Sen kaçıncı kademeydin?''

''3.''

''Artık 2. seviyenin hava derslerine katılacaksın.''

''Peki, ama neden?''

''O yaptığın kontrolü 2. kademede öğretiyoruz. Yapabildiğine göre diğer kademeye geçmelisin''

''Tamam 2. kademenin sınıfı nerede''

''2. katta, oradakilere sorarsan gösterirler'' başımı salladım. Ve banka oturdum, çenemi elime yasladım ve hayal dünyama daldım.

---

''Melisa acele et! Mark çağırıyor!'' hızlıca aşağı indim.

''Noldu ki?''

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now