Masanın üstündeki fotoğraflara bakarken hala bunu yapmamamı söyleyen yanımla savaş halindeydim. Bu davayı zaten hatır kırmamak için aldım hem de boşanma davalarına bakmayacağıma kendi kendime söz vermişken. Çevredeki bazı insanları anlamak da gerçekten zorluk çekiyorum sen niye sevip saygı duyduğun birine boşanma avukatı olarak beni önerirsin ki.
Ece Hanım' da kocasından nasıl nefret ettiyse artık. Yaptığı her şeyi mahkeme sunup sağlam bir para almak için epey uğraş vermiş.
Çağın Işıkhan'ı yanı kocasını sürekli takip ettirmiş. Aslında kadın haklı sonuçta Çağın Işıkhan gibi biri boş durmaz, bir de boşanmak üzere olduğu düşünülürse bence bu fotoğraflar normal bile neyse ki başka pozisyon fotoğrafı yok. Benim yakaladığım pozisyonu hakim önüne koysak herhalde bir daha boşanma davasına bakmaz.
Evet, Çağın Işıkhan ile berbat bir şekilde tanıştım ama birbirimizi görmeden, o nasıl olduysa artık.

Dava ile ilgili birkaç belgeyi imzalatmak için şirketine gitmiştim. Sekreteri ise hala ses tonu kulağımda "Çağın Bey müsait kapıyı çalmadan girerseniz iyi olur." demişti.
Ben de salak gibi kapıyı çalmadan yavaşça odaya girmiştim.
Adam eve gitmeye üşenmiş, şirket masasında, kızın teliyle... Gerisi yok çünkü odadan öyle bir çıktım ki arabama kadar nasıl gittim bilinmiyor. Ciddi anlamda o beş dakikalık süre hafızam da yer almıyor.
İşte ben adamı gördüm fakat o beni görmedi ya da ben öyle sanıyorum.
İşte birazdan ofisinden çıkıp Ece Hanım ve Bay aceleciyi boşamam gerek. Fotoğrafları hızlıca toplamaya başladığında başımı kaldırıp duvardaki kırmızı saatime baktım; kırkbeş dakika sonra dava başlayacak ve ben ilk defa bir dava gidip gitmemek konusunda tereddüt ediyorum. Orta da büyük bir sorun var
Ben bugüne kadar yüz elliye yakın davada çalıştım fakat hiç birinde tereddüt etmedim ve geri çekilmedim.

Peki bu dava neden bu saçmalığı önüme sürüyor.

AŞKIN GÖRÜNMEYEN YÜZÜBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!