Canlar ♡ Olabildiğince zevkli okumalar dilerim x Seviliyorsunuz! :D

Jared beni evime kadar arabasıyla getirmişti ve yoldayken çantamdan tüm sigara paketlerini alıp arka koltuğa fırlatmıştı. Bir tanesini göremediği için o bana kalmıştı ve bende sesimi çıkarmamıştım. Sonuçta bu benim faydamaydı. Evimin önüne gelince aracı kenara çekip bana hafif bir tebessümle baktı ve "Yeniden başlamayı düşün, olur mu?" dedi hoş bir sesle. Başımı bir kez salladım ve kurumuş dudaklarımı yavaşça aralayıp "Yapacağım." dedim. Yüzüne memnun bir ifade yayıldı. Aracın kapısına ulaştığımda "Hala kapın kilitli. Bekle." deyip araçtan indi. Kaputun etrafından dolanırken gözleri hala üzerimdeydi. Kapımı açtığında çıkmamı engelleyip telefonumu aldı. Bir şeyler yaptıktan sonra bana geri verdi ve bunu yaparken bana göz kırpmayı ihmal etmedi.

Araçtan çıktığımda bir evime şöyle bir baktım ve bir de açık araç kapısı yanında duran iri bedenine. Tam ağzımı açtığım an "Üzerini değiş." dedi. Söyleyeceğim şeyin yerine "Neden?" diye sordum. Kapıyı kapatıp yanıma yaklaştı. Kulağıma sıcak nefesini üfleyerek "Bana silah çeksen de seni öğle yemeği yemek için hoş bir restorana götüreceğim." dedi. Sonrasında yüz ifademe bakmak için geri çekildi. "Arkadaşça mı?" diye sordum. Ellerini teslim olurmuş gibi kaldırıp "Sen nasıl algılamak istiyorsan öyle." dedi. Sonrasında ise kıkırdadı. "Bu evet mi demek?" diye sordu. Gülümsedim ve "Öyle." dedim.

Aracı evimizin garajının önüne park edip benimle birlikte içeriye girdi. O salonda oturup beni beklerken hızla odama çıktım. Çantanın içindeki sigarayı saklamamdan sonra dolabıma bakındım. Üzerimde değiştiğim tek şey siyah kazağım ile deri ceketim oldu. Onun yerine koyu yeşil bir taneyi giydim ve deri ceketim yerine paltomu aldım. Gözlüğümü de çantamdan çıkarttım ve aynada görünüşüme baktım. Sonra ise "Meh." deyip omuz silktim ve alt kata indim. Jared ile öğle yemeği yemek için yeniden yola düştük.

Bir hafta boyunca Jared ile her gün mesajlaşıp konuşmuştuk. Sınır koyduğumu biliyordu çünkü ne zaman yakınlaşmaya çalışsa ona arkadaşça bir başlangıç yaptığımızı hatırlatıyordum ve o da geri adım atıyordu. Bu esnada Bella bana yeni birini bulmak ve Jared'ı unutturmak konusunda takıntılı hale gelmiş, kendini bu işe adamıştı. Hatta öyle ki bana birini bile bulmuştu ve ben en iyi arkadaşımı kırmamak adına o kişi ile kendimi de şaşırtacak şekilde mesajlaşmaya başlamıştım.

Genel olarak Alec yakışıklı denilebilecek biriydi ve Jared'ın aksine hayatı aksiyonla dolu değildi. Sosyaldi, birçok arkadaşı vardı ancak burnu havada olan havalı tiplerden değildi. Etrafı kız kaynamıyordu ve Bella'ya göre bana uygun sevgili olacak bir havası vardı. Kumraldı ve siyaha çalan koyulukta gözleri vardı. Gülümseyince yanaklarında oluşan gamzesi tatlıydı ve diş tellerini yeni çıkartmıştı diye düzgün dişleri vardı. Onunla bir kez görüşmüş ve birkaç saat sohbet etmiştik ama internet üzerinden birbirimize videolar ve resimler yolluyorduk. Bu yüzden birbirimize yabancı sayılmazdık.

Bella kendimi ümitsizliğe kaptırmadığım, Jared ile tüm bağlarımı kestiğim ve Alec'e bir şans verdiğim için mutlu olmuştu. Ona Jared konusunda işin aslını söyleyip mutluluğunu bozmak istemediğimden bu konuda ağzımı açmıyordum ancak Jared ile tüm bağlarım kesilmemişti. Her gün beni arıyordu ve mutlaka en az 15 dakikalığına bile olsa mesajlaşıyorduk. Sonra ya onun bir işi çıkıyordu ya da benim. Tesa ise Jared ile ilişkimiz bittiği için biraz üzülmüştü ancak yeni biriyle konuşmam onu da sevindirmişti. Onlar benim en iyi iki arkadaşım olduklarından dolayı onlarla Jared konusunu oldukça az konuşuyorduk ve onlara Jared ile her gün mesajlaştığımı söylemiyordum.

En önemli düşünce Melina'nın düşüncesiydi. Alec konusundan haberi yoktu ve her gün bitmek bilmeyen bir umutla bana Jared'ı soruyordu. Bense her defasında ona şeyler uyduruyordum. Sonuçta Jared'ı benimsemişti ve böylesine bir durumu kaldırabilecek kadar büyük değildi. Zaten okul, boş zaman ve sosyal hayatımı dengede tutmaya çalışırken çoğunlukla küçük kız kardeşim Melina'yı ihmal ediyordum. Sonrasında ise bir dilim çikolatalı kek ve birkaç saat süren bir konuşma ile gönlünü alabiliyordum.

Eksik KaranlıkBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!