Bölüm-31) Pokemon Kartı

38K 2.6K 403

''Bir kitap bulmamız neredeyse imkansız!'' diye mızmızlanıp merdivenlere tırmanmaya devam ettim. En üst rafa ulaşınca rafı karıştırmaya başladım en köşedeki yeşil kitap gözüme batmıştı. Rafın kenarına tutunarak duvarın köşesine gittim kitaba elim değince elektrik çarpmış gibi hissettim. Kitabı yavaşça çektim kitabı inceleyince tahta bir kutu olduğunu fark ettim. Kenaında bir anahtar deliği vardı.

''Aras bana anahtar kolyeni ver!''

''Neden?''

''Sadece ver'' anahtarı bana uzatınca onu uçurup yanıma getirdim. Deliğe anahtarı sokup çekip çevirdim. İçinden üstünde 'Umbariha karlanum ameda karis par hetis' yazan bir kağıt parçası çıktı. Tuhaf bir şekilde ne anlama geldiğini anlamıştım. 'Artık o kilidi açmanın zamanı geldi' kağıdı bir kaç kez okuyunca kilit kolyemi hatırladım.

''Sanırım bir şey buldum'' diyip aşağı indim. Kağıdı Aras'a geldi.

''Melisa delice gelebilir ama bu dili ilk defa görmeme rağmen ne yazdığını anlıyorum'' başımı salladım.

''Bende''

''Black bildiğin boş bir arazi falan var mı?'' başını salladı.

''Ama neden?''

''İçinden ne çıkacağını bilmediğimiz bir kilidi açacağız'' yavaşça başını sallayıp eliyle onu takip etmemizi gösteren bir işaret yaptı.

''Daha gelmedik mi?"

"Az kaldı..." Üç adım daha attık

"Şimdi geldik" çatık kaşlarımla ona dödüm.

"Şey Black sen saklansan iyi olur... İçinden çıkan şey sana bir şey yapabilir" başını sallayıp arazinin diğer ucundaki ağacın en üst dalına çıktı. Bu haline gülümsedim.
"Aras ruhlar boşanabilir mi?" Kaşlarını çattı.

"Sen beni sevmiyorsun?"

"Of Aras sadece meraktı. Sen cevap ver"

"Ben zaten sna yarım saatte anlatmaya uğraşmamak için evlendiler dedim normalde evlilik falan yok"

"Lan o zaman neden söylemiyorsun?! Aman bu konuyu sonra konuşuruz daha önemli işlerimiz var"

"Öpüşmek gibi"

"Hayır kilidi açmak gibi. Ver şu anahtarı" elinden anahtarı kapıp, besmele çekerek kilidi çevirmeye çalıştım.

"Aras olmuyor!"

"Ver bende deniyim" anahtarı tek seferde çevirmişti. Kilidi açınca yükselmeye başladı. Bizden 2,3 metre yukarda durdu ve mavi ışıklar saçmaya başladı. Aras yüzünden maviye karşı bir antipati var içimde! Sonra bizde mavi ışıklarla yükselmeye başladık. 'Yine mi?' Diye mırıldandım. Etraf birden karardı. Bir süre karanlıkta Aras'la bakıştık. Sonra birden olduğumuz yer gri oldu. Sıkıntıyla oflayıp parmaklarımla oynamaya başladım. Açmasamıydık şu kilidi?

Odada birden iki kişi belirdi. Bize yaklaştıkça birinin kız birinin erkek olduğunu fark ettim. Ama erkek olan, yanımda sevgilim olmasa gözlerimle kuşbaşı yapacağım tiptendi. Yanındaki kızında ondan eksik kalan bir yanı yoktu eminim Aras'ta kıza salyalarını akıtıyordur.

"Horez minas Olturux de nin Katiray" -Ben Olturux ve bu da Katiray- o kağıtta olduğu gibi ne dediğini anlıyordum hatta konuşuyordum. Ne konuşuyor muyd? (Yarım saat anlamadığınız bir dili yazmayacağım türkçe yazacağım ama o dilde konuşuyorlar)

"Bizi zaten tanıyorsunuzdur yoksa burada ne işimiz var?" Gülümsedi.

"Eminim neden geçmişte olduğunuzu merak ediyorsunuzdur?" Diye sordu Katiray. Başımı salladım ben daha ona büyükanne falan mı desem onu düşünüyordum. Ne var benden yüzyıllarca büyük!

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now