Kitap hakkında.

55.2K 2.1K 378

İkinci bir duyuru, belki de bundan sonraki duyurulan durumların ilk duyurusu.

Merhabalar hepinize,

Son beş aydır üzerinde büyük bir uğraşla çalıştığım kitap düzenleme işi hiç beklediğim gibi sonlanmadı. Kitabı buradaki bölümleri ve benim yazıp kitapta okutacağım bölümleri birleştirdiğimde Soğuk, kitap formatında 1000 sayfayı geçti.

Elbette ki, 1000 sayfalık bir kitap maddi yönden çok fazla sıkıntı olacaktı ki -kitabın dış yüzeyini gördükten sonra anlayacaksınız - her açıdan hem bana hem de size sorun yaratacaktı.

Soğuk'u hep tek kitap olarak hayal ettim, her zaman hayalimde canlanan ve yazarken düşündüğüm kitap Soğuk için hep tek kitaptı. 1000 sayfayı geçmesi büyük miktarda olay ve betimleme silmemi gerektirecekti ki, inanın bir süre sonra olay değil yalnızca betimleme kaldı.

Hem bu durumdan ve "Soğuk'a ben çok alışmıştım, bitmesin." isteklerinizden ötürü kitabı ikiye böldüm. Soğuk, iki kitap olacak.

Bu durumun tarafınızca hoş karşılaşanağını düşünüyorum. Zira, ilk kitapta okumadığınız epey olay, altını çizeceğiniz betimleme ve durum var. Zaten kitabı alacaklara Twitterda,  baştan okumaları gerektiğini söylemiştim, çünkü yeni sahneleri okumayınca olay akışı kopacaktır. İlk on bölüm Wattpad'dekinden daha farklı. Farklı bir şekilde başlıyor kitap. Okumadığınız epey fazla yer var. 

Kısa bir zaman sonra ikinci kitap çıkacak. Onda da, okunmamış bölümler, Efnilla'nın devamı, büyük olay gibi nice birçok ağır ve aksiyonlu olay söz konusu.

Yurt dışında yaşayıp kitabı alamayacağını düşünenler için, İnternet üzerinden birçok site yurt dışına satış yapılabiliyor. Birkaç site öğrendim, onları diğer duyuruda duyuracağım. 

Dün gece vereceğiniz tepkiden ötürü içim içimi yedi. Benimde hiç planlamadığım bir şeydi ve inanın ister istemez de üzüldüm. Eğer böyle olacağını tahmin edebilseydim, en başında söylerdim.

Yeni bölüm hakkında ve kapak konusu diğer duyuruda yer alacak. 

Bu zamana kadar yanımda olup bana destek olan, herkesin gözlerinden öperim. Soğuk pelerini boynunuza bağlıyorum. Mutlu kalın.

Bedriye ZOBU

SOĞUK (Raflarda!)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!