Bölüm-21) Değiştiği zaman

30.7K 1.7K 117

BU BÖLÜM SİZE HAYALET OKUYUCULAR. SİZİ DE SEVİYORUM...

---

O sansınlar muhabbetinden beri hiç konuşmamıştık. Önümüzü düello dersi öğretmeni kesince durduk. Neydi bu adamın adı?

''Çocuklar konuşmamız lazım'' Aras'la birbirimize baktık ve öğretmenin peşine takıldık. Üstünde büro yazan bir odaya birdik adam bize önündeki iki sandalyeyi gösterdi ve koltuğuna oturdu. Ay kesin ceza aldık, o Aras of ben sana söylemiştim!

''düelloda yaptıklarınız çok etkileyiciydi'' bizi övmek istiyorsan dışarda övseydinde stres olmasaydık.

''Hatta imkansız bile denilebilir'' biz imkansızlığın adamıyız zaten sorun yok.

''Ben 25 yıllık kontrolcüyüm hala güç alamıyorum. Sadece koruyucular alabilir. Peki sen nasıl aldın Aras anlamıyorum'' Sinirlenince neler yaptığını bilsen şaşarsın.

''Sinirliydim''

''İşte bu yüzden sizi koruyuculara gönderiyorum orada 5 gün boyunca eğitim göreceksiniz sonra geri gelip Ustalar'a katılırsınız''

''Yalnız bizim onları yenmemizin nedeni elementi iyi kullanmamız değildi'' diye mırıldandım.

''Peki neydi?'' Aras lafa atladı.

''Ben Kara Ateş'im o da Denge Koruyucusu'' adam ilk önce başını salladı sonra gözlerini pörtletti.

''O zaman kesinlikle Koruyucu'lara gidiyorsunuz ama ustalara katılmıyorsunuz. Bugün gideceksiniz acele edin'' başımızı salladık ve koşarak odadan çıktık. Okulun çıkışına doğru koşmaya başladık, bisiketlerimize binip eve geldik. Hemen kıyafetlerimizi hazırlamaya koyulduk. Kısaca elime ne geldiyse soktum içine. Bavulu kapayıp odadan aşağı uçurttum. Diğerleride gelmişti.

''Carl bir gelir misin?'' Başını sallayıp yanıma geldi.

''Ne oldu?''

''Koruyucular kim?''

''Koruyucular ülkeyi yönetir. Her biri bir elementle ilgilenir yani kısaca yöneticiler diyelim. Sen niye sordun?''

''Aras'la beni 5 günlüğüne eğitim için onlara gönderiyorlar'' Carl ağzını açtı ama bir şey söylemeden kapadı.

''Dikkatli olun'' diye fısıldadı kulağıma ve gitti.

''Melisa hadi!'' merdivenlerden inip bavulumu aldım ve Aras'la dışarı çıktım. Evin önünde, üstünde terazi resmi olan bir araba vardı. İçerideki görevli bizi görünce bavullarımızı alıp kapımızı açtı. Köydeki çoğu kişi burayı gösterip fısıldaşıyordu. Arabaya bindik, adamın arabayı sürmesini beklerken uçurdu. Böyle bildiğin uçurdu!

20 dakikalık bir yolculuğun ardından sarayı andıran üstünde altın harflerle 'KORUYUCU MERKEZİ' yazan bir yerin önünde durduk. Adam bavullarımızı dışarı çıkardı.

''Biz taşırız'' dedim adam başını sallayıp arabasına bindi ve yine uçarak gitti. Bavulları uçurarak taşımaya başladık. Girişteki sarı saçlı kız yanımıza geldi.

''Merhaba ben Marry büronun sekreteriyim. Sizde Jonas ve Melisa olmalısınız. Koruyucular sizi bekliyordu. Bavullarınızı şuraya bırakın ve altın rengi kapılı odaya girin'' dedi ve yerine geri döndü. Bavulları oraya bırakıp altın rengi kapılı odaya girdik. Odada 5 kişi vardı hepsinin üstünde de elementine göre kıyafetler. Odanın ortasında da altın rengi bir koltuk vardı Aras'la oraya oturduk.

''Merhaba ben Jack göründüğü üzere Psikoloji Elementinin Koruyucusuyum. Siz Jonas ve Melisa olmalısınız. Buraya geldiğinize göre gücünüz ilerlemiş demektir. Güç topu yapın ona göre derslere başlayacağız. İlk sen Jonas.'' Aras başını sallayıp güç topu yaptı siyah ateş odaya siyah ışıklar saçıyordu, adamın kaşları çatıldı. Bana başıyla işaret verdi bende güç topunu yapınca adamın yanındaki kahverengi elbiseli kadını dürttüğü gözümden kaçmamıştı. Kadın başını salladı.

''T-tamam kan tahili için benimle gelin''

''Olmaz her şey olur bu olmaz. Bende fobi var''

''Merak etme Melisa ben senin kolunu kaldırırım'' kaşlarımı çatıp Aras'a döndüm. Pes edip ayağa kalktım ilk önce Aras'tan kan aldılar sonra Aras kolumu kaldırttı benimkinide aldılar. Tam odadan çıkarken kapı açılınca burnumu kapıya çarptım.

''Ah Melisa daha az sakar olmaı denesen burnum kırıldı!''

''Niye kızıyorsun ya benimde canım acıyor! Hem suç bende değil kapıyı açanda!'' eimi burnuma sürdüm.

''Aras kanıyor!'' dedim ve Aras'ı tutarak odadan çıkardım tuvaleti bulup içeri girdik. Evet Aras'ta kızlar tuvaletine girdi. Peçeteleri alıp burnuma tıktım. Aras halime gülmeye başlayınca elimdeki peçeteleri onun burnuna tıktım. Sonra ben kahkaha atmaya başladım. Burnumuzdakileri çıkardık ve o odaya geri döndük.

''Siz bağı tamamladınız mı?'' Yiter artık yiter alnıma 'bağı tamamlamış denge koruyucusu Melisa' yazıp gezeceğim!

''Evet. Bir kaç gün önce'' dedim bıkkınca.

''Birkaç günde tamamlayamazsınız'' alnıma yazacağım yazıyı 'bir günde bağı tamamlamış Denge Koruyucusu Melisa' olarak değiştiriyorum.

''Bir kaç günde değil bir günde oldu zaten'' dedim elinde laboratuvar tüpü olan kadın tüpü düşürdü.

''Bir günde? Olayı en başından anlatsanız?'' Her şeyi anlattık.

''Tamam o zaman eğitime yarın başlarız bugün burayı tanırsınız şimdi öğle yemeği zamanı zaten Suzan sizi öğle yemeğine götürsün'' Bizim yaşlarımızda bir kız geldi ve bizimle odadan çıktı.

''Ben Suzan demin duydunuz zaten annem Su Koruyucusu bende burda okuyorum neyse. Yemekhane şurası isterseniz bizimle yemek yiyebilirsiniz'' dedi ve sıraya girdik. Yemeklerimizi aldık ve Suzan'la birlikte birkaç kişinin olduğu bir masaya oturduk. Ne birli bir cümle oldu ya!

''Bunlar Jason ve Melisa 5 gün boyunca buradalar.''

''Siz kimle akrabasınız?'' dedi sarışın oğlan.

''Kimseyle''

''O zaman neden buradası-''

''Denge Koruyucusu ve Kara Ateş. '' ağzında yemek olan kız öksürmeye başladı.

''Kara Ateş'in gerçekten siyah ateşler attığını duymuştum doğru mu?'' dedi bana dönen siyah saçlı kız.

''Doğru ama Kara Ateş olan o ben değil'' dedim.

''Nasıl ya sen kızsın o erkek? Yoksa-''

''Saçmalama... Ne var ben kızsam o da erkekse?''

''O zaman kehanet?''

''Ne kehaneti?''

''Bunubizden duyduğunuzu kimseye söylemeyin hatta bildiğinizi bile söylemeyin. Normalde ülkenin koruyucuları dengekoruyucularıydı ama bundan 500 yıl önce bir koruyucu Kara Ateş'in güçlerini almışve bütün ülkenin hafızasını değiştirmiş. O zamandan beri Koruyucular yönetimiele almış. Sonra Koruyuculardan biri bu Denge Koruyucusuna olanları anlatmış.Oda bir yemin etmiş: 'Dengeler değiştiği zaman, hak yerini bulacak'. İştedengeler değişti Kara Ateş erkek ve Denge Koruyucusu kız''

''Ben buradaki dengenin kızlık veya erkeklik olduğunu sanmıyorum'' diye mırıldandım kendi kendime.

KÜÇÜK BİR YILDIZ (*)  ALABİLİR MİYİM?

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now