Çünkü Ben... Sana........

5.9K 211 13

"Tamam mi" Cevap vermedim gine.

Ama bunları söylerken de eli yanağımdaydı

"Annen hatta kimse duymamalı"

Gözleri benden başka hiç bir yere bakmıyordu. Sadece gözlerime gözlerini kısıpta bakıyordu. Bakma be adam bakma be adam. Sen baktıkça ben kendimden geçiyorum. Yarabbim bu da inadına mi yapıyorsun.

Tik oldum. Allah'ım tik yaptı bana.

"Hocam o tik işine girişmesek olur mu"
"Demek istemiyorsun bende inadına yaparım"

Dur dememe kalmadan patlayana kadar tik yaptı bana. Sonra durdu. Gözlerini kısıp dudaklarını benimkine yaklaştırdı. Değmemeli benimkilere... Hayır gittikçe daha çok yaklaşıyor. Hayır... Hayır git git.

Allahım sen yetiştin... Kapı zili... Kim bu güzel insan??

Serkan hoca durdu ve belimdeki elini çekip yumruk yaptı. Mutlu olan ben sinirli olan Serkan hoca... Birbirimize bakıyorduk.

"Kapı zilini boşver" Bir kere daha çaldı.
"Hocam bence önemli bi bakın"
"Öfff. Beni sakin hareket etmeden bekle"
"Peki"

Tabiki de bu şekilde beklemicektim. Bir çaresi bulunur elbet.

----Serkan

Sinirlendim. Kızgın bi şekilde kalkıp kapıyı hızla açtım. Ya sen kimsin ya. Neden çalarsın kapıyı. Çok mu lazımım ben sana. Hey Allah'ım yaw hey Allah'ım yaw. Içimden böyle düşünürken merdivene varmışım bile. Bir tur da merdivenden inerken düşündüm. Ya asya böyle yaptığım için bana kızarsa ya benden soğursa ben ne yaparım. Aferin Serkan aferin iyi... Tövbe tövbe yaw ağzımı da bozdum. Ya asya bu günden sonra benden utanır ve okuldan giderse. Allah'ım ne yaparım ben. Ölürüm biterim.

Allah'ım neler diyorsun sen Serkan o senin öğrencin.

Merdivenin sonuna gelmiştim. Kapıya doğru ilerledim. Bir kere daha zil çaldı. Hangi Allah'ın kulu ya rabbim bu.

"Serkaan"

Allah'ım tahmin etmeliydim. Kim olacak Sinem.

"Ne var Sinem ne"
"Sıkıldım da senin yanina geleyim dedim. Accık eyleniriz"

Hey Allah'ım yaw hey Allah'ım yaw

"Sinem git"
"Neden" pişmiş kelle gibi gülüyor bide yaw. Uyuz insan.
"Sinem git Sinem git" git la git la. Gitmiyor. Kadın bumerang gibi atıyorum atıyorum gene geliyor atıyorum atıyorum gene geliyor.
"Nereye"
"Cehennemin dibine Sinem. Ya git yeterki git. Hangi deliğe girersen gir ama git artık ya git"
"Sen sinirlisin accık havanı ateşini alayım ya al beni içeri"

Ya artık yavaş yavaş sabrım.taşmaya başladı.

"Ya gider misin artık"
"Offf tamam be"

Sonunda... Hiç laf etmeden kapıyı kapattım. Sırtımı kapıya yaslayıp derince nefes verdim. Merdivenden hızlıca çıktım. Odaya koştum.

---Asya

Allah'ım ne yapabilirim. Ya bi yardım et lütfen. Bu evden Serkan hocanın öğrencisi olarak çıkmak istiyorum. Inşallah bu isteğim yerine gelir. Lütfen gelsin. Çok lazım ya. Gelmesi lazım. Yani gelirse çok makbule geçer. Hoş olur. Derkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen. Telefonum çaldı. Bir de bakın ki kim. Güzel insan... Annem... Hemen telefonu açtım.

"Alo anne"
"Alo Asyam annem nerde kaldınız. Bak babanla konuştum az önce akşama Tan dayıngile gidicez çaya"
"Tamam annişkom. Zaten bizim de süremiz doldu. Serkan hoca arabayı getirmeye gitti aha geliyor"
"Tamam selam söyle"
"Tamam hadi öptüm bb"

Yataktan kalktım. Zaten neden yatıyorsam. Bende anlamadım. Kapıya doğru koştum. Tam kapıyı açtım. Kafamı kaldırdım. Birde ne göreyim. Serkan... Hoca...

"Hocam"
"Asya nereye"
"Hocam eşyalarımı toplıycam. Annem çağırdı"

Yüzü bi asıldı ama sen yapma böyle. Sen böyle yapınca olmuyorki. Ben başka şey düşünüyorum. Bana aşıksın sanıyorum. Hevesleniyorum ondan sonra. Olmayınca da üzülüyorum yani olmuyor.

"Off iyi peki"

Merdivenden aşağı inip eşyalarımı topladım. Serkan hocada arabanın anahtarını aldı. Kapıyı açıp dışarı çıktık. Arabaya bindik. Ikimizde hiç konuşmuyorduk. Göz teması da yok. Önüme gelip kapıyı açtı.

"Buyrun hanım efendi" dedi gülerek. Gülerek ama. Beni rahatsız eden tarafta bu işte. Evde yaşadığımız bu kadar olaydan sonra nasıl hiç biri olmamış gibi davranabiliyor ki anlamıyorum.

Bindim arabaya. Utandım. Başımı öne eğdim. Serkan hoca bana baktı. Derin bir nefes verip kafasını yola çevirdi ve sürmeye başladı.

Yol boyunca ikimizde konuşmadık. Bizim mahalleye vardığımız zaman konuştu.

"Asya" hiç söz etmeden kafamı çevirdim sadece "Bak Asya. Bu gün yatak odasında belki yaşamamamız gereken olaylar yaşadık. Ben sanıyorum ki kendimi kaybettim. Gerçekten... Özür dilerim... Yani... Şu anda ne diyeceğimi bilemiyorum ama sen eminimki benim pişmanlığımı anlamışsındır. Çünkü sen çok anlayışlı bir çocuksun emin ol. Tekrar söylemek istiyorum. Özür dilerim... Aramızdaki öğrenci-öğretmen ilişkisini zedelemek istemezdim. Istemiyorumda. Lütfen bana telefon numaranı ver. Akşam seninle tekrar konuşmak istiyorum. Lütfen bana telefon numaranı verir misin"
"Hocam ben ineyim artık hadi size iyi günler" kapıların kitlenme sesini duydum
"Asya lütfen hadi söyle"
"Tamam telefonunuzu rica edebilir miyim"
"Tabiki. Ama bak lütfen annene kimseye söyleme" bu sefer yüzü hem korkulu hem pişman hemde üzgündü benimkisi ise sadece kızgın. Ya hem kendime sinirliyim hemde Serkan hocaya sinirliyim. Kendime sinirliyim... Evet... Çünkü... Sen neden o anda aradan çekilip gitmezsin. Hadi çekilmesen bile hareketsiz kalma. Bir şeyler uydur, susma ya SUSMA. Serkan hocaya sinirliyim... Evet... Çünkü... Sen? Nasıl? Nasıl yaparsın bunu bana. Öğrencinim ben senin aptal öğrencin. Terbiye yoksu adam. Aslında bende de suç sen nasıl durursun ya nasıl. Salak... SALAK
Numaramı yazdıktan sonra telefonu Serkan hocaya uzattım.
Telefonu aldı. Gördüm... Beni ASYAM diye kaydetti. Gözlerimi devirdim ve gördü sanırım. Of görürse görsün. Umurumda değil.

"Ya Asya... Asyam... Bitanem..."
"Bitanem mi Asyam mı sen... Tamam kibarlik bende kalsın... Siz... Siz bana nasıl söylersiniz bunları ya" bağırırıyordum "Ben sizin öğrencinizim. Yani kapı çalmasa acaba başıma neler gelecekti"
"Laflarına dikkat et"
"Sizde yaptıklarınıza ve kiminle ne yaptığınıza dikkat edin"
"Ya ama bak senin bana bağırman canımı yakıyor"
"Neden be neden"
"Ya çünkü ben sana AŞIĞIM"

Sınıf ÖğretmeniBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!