Bölüm-16) Değiştiği Zaman

45.9K 3.4K 402

BU BÖLÜM SİZE HAYALET OKUYUCULAR. SİZİ DE SEVİYORUM...

---

O sansınlar muhabbetinden beri hiç konuşmamıştık. Önümüzü düello dersi öğretmeni kesince durduk. Neydi bu adamın adı?

''Çocuklar konuşmamız lazım'' Aras'la birbirimize baktık ve öğretmenin peşine takıldık. Üstünde büro yazan bir odaya birdik adam bize önündeki iki sandalyeyi gösterdi ve koltuğuna oturdu. Ay kesin ceza aldık, o Aras of ben sana söylemiştim!

''düelloda yaptıklarınız çok etkileyiciydi'' bizi övmek istiyorsan dışarda övseydinde stres olmasaydık.

''Hatta imkansız bile denilebilir'' biz imkansızlığın adamıyız zaten sorun yok.

''Ben 25 yıllık kontrolcüyüm hala güç alamıyorum. Sadece koruyucular alabilir. Peki sen nasıl aldın Aras anlamıyorum'' Sinirlenince neler yaptığını bilsen şaşarsın.

''Sinirliydim''

''İşte bu yüzden sizi koruyuculara gönderiyorum orada 5 gün boyunca eğitim göreceksiniz sonra geri gelip Ustalar'a katılırsınız''

''Yalnız bizim onları yenmemizin nedeni elementi iyi kullanmamız değildi'' diye mırıldandım.

''Peki neydi?'' Aras lafa atladı.

''Ben Kara Ateş'im o da Denge Koruyucusu'' adam ilk önce başını salladı sonra gözlerini pörtletti.

''O zaman kesinlikle Koruyucu'lara gidiyorsunuz ama ustalara katılmıyorsunuz. Bugün gideceksiniz acele edin'' başımızı salladık ve koşarak odadan çıktık. Okulun çıkışına doğru koşmaya başladık, bisiketlerimize binip eve geldik. Hemen kıyafetlerimizi hazırlamaya koyulduk. Kısaca elime ne geldiyse soktum içine. Bavulu kapayıp odadan aşağı uçurttum. Diğerleride gelmişti.

''Carl bir gelir misin?'' Başını sallayıp yanıma geldi.

''Ne oldu?''

''Koruyucular kim?''

''Koruyucular ülkeyi yönetir. Her biri bir elementle ilgilenir yani kısaca yöneticiler diyelim. Sen niye sordun?''

''Aras'la beni 5 günlüğüne eğitim için onlara gönderiyorlar'' Carl ağzını açtı ama bir şey söylemeden kapadı.

''Dikkatli olun'' diye fısıldadı kulağıma ve gitti.

''Melisa hadi!'' merdivenlerden inip bavulumu aldım ve Aras'la dışarı çıktım. Evin önünde, üstünde terazi resmi olan bir araba vardı. İçerideki görevli bizi görünce bavullarımızı alıp kapımızı açtı. Köydeki çoğu kişi burayı gösterip fısıldaşıyordu. Arabaya bindik, adamın arabayı sürmesini beklerken uçurdu. Böyle bildiğin uçurdu!

20 dakikalık bir yolculuğun ardından sarayı andıran üstünde altın harflerle 'KORUYUCU MERKEZİ' yazan bir yerin önünde durduk. Adam bavullarımızı dışarı çıkardı.

''Biz taşırız'' dedim adam başını sallayıp arabasına bindi ve yine uçarak gitti. Bavulları uçurarak taşımaya başladık. Girişteki sarı saçlı kız yanımıza geldi.

''Merhaba ben Marry büronun sekreteriyim. Sizde Jonas ve Melisa olmalısınız. Koruyucular sizi bekliyordu. Bavullarınızı şuraya bırakın ve altın rengi kapılı odaya girin'' dedi ve yerine geri döndü. Bavulları oraya bırakıp altın rengi kapılı odaya girdik. Odada 5 kişi vardı hepsinin üstünde de elementine göre kıyafetler. Odanın ortasında da altın rengi bir koltuk vardı Aras'la oraya oturduk.

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now