Bölüm-15) Sansınlar

40.3K 3.2K 251

Gözümün içine eden flaşla uyandım.

''Günaydın çifte kumrular!''

''Hee sana da''

''Hadi uyanın bugün düello var!'' düello lafını duyuncaanında ayağa kalktım ve yukarı koştum. Üstünde DONUT TALK TO ME yazan pembetişörtüm, siyah taytımı giydim ve aşağı indim. Herkes hazırlanmıştı hemenbisikletlere binip okula gittik.

''Sanırım geç kaldık, koşun!'' Düello odasına koşmayabaşladık.

''Çocuklar bizde sizi bekliyorduk hadi hazırlanın'' hemenkıyafetlerimizi giyip ana kapıya geldik.

''Bu seferki düelloda sizi elementlerinize göre ayırmadıkherkes herkesle düello yapabilir. Kaybetçeğinizi düşündüğünüzde küçük topusıkın hadi bakalım içeri girin!'' arenanın kapısını açtı ve bizim geçmemiz içinyana çekildi.

''Aras ayrılmıyoruz tamam mı?'' başını sallayıp elimi tuttu.Çocuğun suratına bakamıyorum geliyor elimi tutuyor! Aras'la merkeze geçtik.

''Aras düellonun kurallarını biliyorsun değil mi?'' başınısalladı. Geçen sefer haşladığım çete bize doğu gelmeye başladı.

''Küçük sür-''

''O kelimeyi söyleme!'' Anılar geri geliyor...

''Hangisini sürtük mü?'' gözlerim dolmaya başladı

''Söyleme diyorum..Lütfen'' Sesimin çaresiz çıkmasını engelleyememiştim. Kız bana yaklaşmayabaşladı.

''Niye sürtük olduğunu kabullenemiyor musun?'' ani birsinirle kıza ateş topu attım.

''Söyleme dedim sana!''

''Element Kontrolcüsü sinirlenmiş bakıyorum'' dedi bana yaklaşan sarışın oğlan. Aras'ın ona yumruk atmasıyla geriledi. Burnunu tutmaya başladı.

''Sert çocuk ha? Görürüz şimdi'' dedi ve Aras'a bize öğretmedikleri bir şekilde ateş topu attı.

''Küçük sürtüğün sert çocuğuna bak sen! Sıradaki kim Melisa Harry mi?'' Aras'ın ellerindeki ateşin kararmasından sinirlendiğini anladım gerçi benimde ellerimden beyaz ışıklar çıkıyordu ama neyse.

''Bak bir kere haşladım seni zaten neden yine kaşınıyorsun ha?''

''O zaman seni hafife almıştım. Ama bu sert çocuğa sahip çıktığına göre o kadarda düşük değilmişsin''

''Göstercem sana sert çocuğu!'' dedi ve çocuğa bir yumrk daha attı. Ama ellerindeki ateş hala olduğu için çocuğun yanağı yandı.

''S-sen Kara Ateş misin?'' dedi sarışının arkasındaki kız.

''Belli olmuyor mu?'' dedim Aras'ın ellerini işaret ederek. O sıırada diğer çocuk karnına yumruk attı. Elimi karnıma sardım bu moruğun yumrukları sertmiş dostum. Elim hala karnımdayken kontrol gücümle ikisini ayırdım.

''Yeter yapacaksanız yumruklarla değil elementlerle kavga edilin düellonun amacına göre yani'' ikiside başlarını salladılar ve başladılar. İlk önce Aras geçen ders öğrendiğimiz şekilde ateş topu attı. Çocuk alayla sırıttı.

''Yapabildiğin tek şey bu mu sert çocuk?'' dedi ve Aras'a ikili atış yaptı. Aras ateş toplarını havada tutunca ağzım açık kaldı.

''Hayır sadece adil olmak istemiştim. Demek adillik istemiyorsun'' dudağını büzüp o topları çocuğa attı.

''Sert Çocuk o kadarda çömez değilmiş demek ki!'' dedi ve ateş çemberi attı. Aras çemberi durdurup kararttı ve çocuğa geri attı.

''Kendin bir şeyler yapmayı denesene artık'' dedi ve ateş topu attı.

''Peki'' dedi ve siyah bir ışık kümesi attı. Çocuğun ellerinden turuncu bir ışık çıktı. Aras o ışığı top haline getirip eline aldı.

''Bu elimdeki ne biliyor musun? Senin her şeyden üstün gördüğün güçlerin, bak demek o kadar üstün değilmiş değil mi şu an elimde duruyor istersem anında yok ederim bunu. Al güçlerini ve senden daha iyileri olduğunu anla!'' dedi ve turuncu ışık yine çocuğun ellerinden içeri girdi. Ah bu şifre büyüsü Aras'ı kitaplardaki BadBoylara benzetti. Benide biraz fazla iddi yaptı sanırım şöyle bir baktım yok belki azıcık.

---

Düello bitince soyunma odalarına geçtik. Hızlıca üstümü değiştirip Aras'ı beklemeye koyuldum. Aras kapıyı açınca kapı burnuma çaptı aynı anda Ah dedik.

''Bu sefer senin hatandı''

''Allah Allah kapının arkasındaki sendin''

''Neyse onu...güç alma şeyini nasıl yaptın?"

''Bilmiyorum. Tek istediğim ona gününü göstermekti'' bunu söylerken havaya yumruk atıyordu. Güldüm.

''Benim sert çocuğum güçte mi alırmış?'' diyip yanaklarını sıktım. Bir dakika yanaklarını sıktım! Dün aklıma gelince anında elimi çektim, evet böyle azıcık kızarmış olabilirim. Ne saçmalıyorum ya bildiğin domatesim şu an! Çenemden tutup beni kendine çevirdi.

''kırmızı sana çok yakışıyor'' gülümsedim. Dudaklarıma yönelince geri adım attım.

'şu an koridorun ortasında olduğumuzun farkındasındır umarım'

'farkındayım ve umursamıyorum sende denemelisin' düşüncelerimizle konuşuyorduk. Sırtım duvara çarpınca dudaklarımızı buluşturdu.

'Aras herkes bizi sevgili sanacak'

'sanmasınlar mı?' geri çekildim.

''Sansınlar...''

EHEHE BU BÖLÜM ÇOK HOŞUMA GİTTİ YA! YAVAŞ YAVAŞ AŞK BAŞLIYOR! NEYSE ARTIK SİZE BİR ŞEY DEMEK İSTİYORUM. BENİM AKLIMA GELEN TEK FİKİR:KONTROLCÜLER YARDIM EDİN NE DİYEYİM SİZE? HERKESİN FİKRİNİ MERAK EDİYORUM. YENİ BÖLÜMDE GÖRÜŞÜRÜZ..

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now