Duyuru.

58.4K 1.9K 318

Merhabalar,

Bunun bir duyuru yazısı olduğu için üzgünüm. Ama kafalardaki bazı soru işaretlerini silmem gerekiyordu, o yüzden kısacık bir zamanınızı kitap hakkında sorduğunuz soruların bir bölümünü cevaplayarak alacağım.

Öncelikle Soğuk bildiğiniz üzere kitap olacak, üç haftadır canımı dişime takmış bir halde kitap düzenlemesi yapıyorum. WATTPAD FİNALİNİN 42. bölüm olacağının haberini vereyim. Kitap finali değil bakın, Wattpad finali. Burada okuduğunuz finalden sonra bir son kurmayın lütfen kafanızda. Hiçbir zaman Soğuk'un mutlu ya da mutsuz biteceğiyle ilgili kesin bir yargıda bulunmadım.

İlk on bölüm tamamıyla değiştirildi diyebilirim sizlere. 7. bölümde Sahil'in yaptığı kaza, aslında bir olayı beraberinde getirecekti, planlarım bu yöndeydi. Daha sonra sizlerden aldığım duyuma göre bu kaza sahnesinin gereksiz ve kitabı haksız yere hüzne boğduğu kanaatine vardım. Bu yüzden kaza sahnesini kaldırdım ve yerine Baran ve Sahil'in arasında geçen hüzünsüz, mutlu bir sahne yazdım.

Onun haricinde, ilk bölümlerde Onay'ın annesi adına intikam almak için Sahil'le işbirliği yaptığı sahneye bir bölüm daha ekledim. Baran'ın günlüğünün bulunuşunu ileriki bölümlere attım.

Kitabı alacak olanlar, eğer kaldıkları yerden okumaya devam ederlerse kitabın başında daha önce okumadıkları bir sürü olayı ve paragrafı kaçıracaklar.

En can alıcı bölümü kitapta okuyacaksınız. Wattpad finalindeki kadar can alıcı bir olay var. Üç bölümümüz kaldı. O üç bölüm sonunda burada kesitler paylaşmaya devam edeceğim. Hiçbir yere gitmiyorum.

Kitabın dış dizaynı hakkındaki sorunuza gelecek olursam, o sürpriz arkadaşlar. Basıldığında umarım hoşunuza gidecek, kendini tamamen yansıtacak bir dizaynla geliyor Soğuk!

Kitabın ne zaman basılacağını, kitap kapağını ben bütün hesaplarımdan paylaşarak sizlere duyururum. İmza günleri hakkında bir bilgim yok, ama elbette ki burayı bırakmayacağım için onlardan da haberdar edeceğim sizleri.

Bölümlerin geç gelmesinin sebebi, şu an yoğun bir tempoda kitap düzenlemesi yapmamdan kaynaklanıyor. Bir yandan da, Wattpad'e eklenen son bölümler olduğundan böyle bir şey yapıyorum.

Gerek Wattpad finali, gerekse kitabın finali yazılı şu an. Wattpad finalinden etkilenerek "Soğuk mutsuz bitecek kesin." gibi bir yargıya varmamanızı talep ediyorum sizlerden, çünkü şunu hiçbir zaman unutmayın: Hüzün, yastır; feryattır. Lakin, mutluluğa aşıktır. Kavuşamadığından iki zıt histir bunlar. Düşmanlıkları yoktur ama birbirlerine her açıdan zıtlardır. Her hüzün, mutluluğu arzu eder. Elbet alacaktır.

Bana ulaşabilmeniz için,

İNSTAGRAM : bedriyezobu

TWİTTER : @bedriyezobu (Bedriye Paşkan)

FACEBOOK : SOĞUK - Bedriye Zobu (sayfa)

Her yerden benimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun haricinde Çakıl'ın finalinde de yapılmış olan hashtag geleneğine devam etmeyi çok isterim. Soğuk'la ilgili her türlü düşüncenizi, kesitlerinizi, resimlerinizi #guzeladamincirkini etiketiyle benimle paylaşabilirsiniz !

Soğuğun o soğuk pelerini boynunuzda gezinsin, beni görünceye dek!

SOĞUK (Raflarda!)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!