Bölüm-12) Gerçekler

48.7K 3K 448


Şu an mide bulantısı ve ateşler içinde yazıyorum bunu o yüzden hatalar vb. Olabilir. Kısada olabilir. Neyse ben 38 derece ateşle dans etmiş kızım bu bölümü yazarım arkadaş! Hadi iyi okumalar...

----

Kampa geldiğimizde öğle yemeği zamanı gelmişti. Bunu fark ettiğimde zaten Mark'ı unutup tepsimi almıştım.

Elimde tepsimle bizimkilerin yanına gelmiştim. Aras hâlâ  sıradaydı.

" Melisa neredeydiniz? Kahvaltıyı kaçırdığına göre önemli bir şey olmalı" dedi Drake. Ay canım beni nasılda tanırmış...

" Azıcık kaybolmuştuk sonra yolu bulup geldik.'' Dedim gülümserken. İyiki yalan söyleyebiliyorum. İnanmış gözüküyorlardı. Başlarını sallayıp yemeklerine döndüler.

Yemek bitince uyumak için çadırıma gideceğimi söyledim ve aralarından ayrıldım. Tulumuma girmeden uzandım ve gözlerimi kapadım , sabah yarım kalan uykuma devam ettim.

'' Melisa uyan!" Olduğum yerde doğruldum.

" Kamp alanında böcekler yayıldığı için yarın gidiyoruz. Kamp ateşini kaçırmak istemezsin.'' dedi Diana ve beni çadırdan çıkardı. Ateşin etrafındaki topluluğa karıştık. Bir oğlan elindeki gitarı çalıyor yanındaki kızda şarkı söylüyordu. Bir süre sonra oğlanda kıza katılıyor ve birbirlerine aşk dolu gözlerle bakıyorlardı. Gülümsedim, aşk dolu şeyler az olduğu sürece midemi bulandırmazdı ama önümde yiyişirlerse bulanır tabi! Yanıma birinin oturmasıyla gözlerimi çiftten çektim. Yanıma gelen Aras'tı. Bir süre sessizce oturduk.

" Senin hiç sevgilin oldu mu?" Dedim merakıma yenik düşerek

"Hayır, aslında gerçekten sevdiğim biriyle sevgili olmak istiyorum o yüzden 'sevgili' diyorlar ya..." dedi gözlerini ateşten ayırmadan. Bende ateşe döndüm ateş insanı rahatlatıyordu, kötü düşünceler yerini iyimser duygulara bırakıyordu.

" Peki ya senin?" Diye sordu.

" Olmadı. Zaten sayılı insanla konuşuyordum, insanlara gerçek halimi göstermiyordum, o yüzden çoğu kişi bana çılgın yada deli diyordu. Kısaca korkularımı ve utangaçlığımı gereksiz bir özgüven ve çılgınlıkla kapatıyordum. Ve- boş ver yine çok konuştum'' dedim. Omuz silkti

''Bir şey itiraf ediyim mi? Böyle davrananın tek kendim olduğumu sanırdım ve belki gerçekten deliyimdir diye düşünürdüm. Demek ki değilmişim..." bana dönüp gülümsedi bende gülümsedim. Aramızda sallanan elle ortamın romantikliği bozuldu. Hey benim standartlarıma göre romantik tamam mı?

" Şu aşk akan davranışlarınızı bırakında şişe çevirmeceye katılın!" Diyen Selin'e dönüp başımla onayladım. Oluşturulan çemberde yan yana oturduk. Şişeyi tanımadığım bir kız çevirdi. Benimle siyah saçlı yeşil gözlü bir çocuğun arasında durdu.

" cesaret''dedim sormasına müsade etmeden.

" Şu denge işini gösterir misin? '' başımı sallayıp elimde bir ışık topu yarattım.

" Tamam mı? " başını sallayınca topu söndürüp şişeyi çevirdim tanımadığım birilerinin arasında durunca durunca etrafı incelemeye başladım. Etraf kapkaranlıktı sadece ateşin ışınlarının ulaştığı yerler aydınlıktı gözlerim karanlık ormana dalmışken çalıların arsından bir karaltı geçti. Aras'ın kolunu sıktım

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now