Lisa

Mať extrémne tvrdohlavú kamarátku je na nezaplatenie. Nebola som moc nadšená, keď ma Nicole poslala na natáčanie s tým, že ona za mnou neskôr príde. Raz som ju nechala samu a nedopadlo to dobre. Mala som obavy, že by sa mohlo zopakovať niečo podobné, ale aj tak som nakoniec odišla. Vedela som, že ak by chcela, aby som zostala, tak by mi to povedala. Chápala som jej potrebu byť chvíľu sama. Ak to tak chcela a nechcela mi povedať nič bližšie, určite na to mala nejaký dôvod. Do práce som sa dostavila asi o hodinu neskôr, ako som mala. Všetci už boli nastúpení, pracovalo sa. Hneď ako som dorazila, tak sa za mnou vybrala Julie a chystala sa mi prečistiť žalúdok, no ja som na to naozaj nemala náladu. Tvárila som sa, že ju počúvam, no jej slová som vôbec nevnímala. Keď skončila, otočila som sa na päte a šla som sa pripraviť do maskérne. Po ceste z tadiaľ som narazila na Josepha.
„Nevravela si, že zostávaš doma?" opýtal sa viac podráždene, ako by bolo vhodné.
„Niekedy je lepšie stiahnuť sa," odvetila som a šla som konečne natáčať to, čo som mala už pred hodinou.

Ďalšia scéna s Ninou. Bolo to o trochu lepšie ako predtým, no aj tak som bola stále neuveriteľne nervózna. Avšak všetko nakoniec dobre dopadlo. Ďalšiu hodinu som mala voľno, pretože sa čakalo na Josepha, Paula a Iana, aby dokončili svoje scény, prezliekli sa a začali so scénou, v ktorej som mala byť aj ja. Celý ten čas, čo som odišla z domu som neustále pozerala na mobil, či sa mi náhodou neozvala Nicole, ale nič som si od nej nenašla. Dúfala som len, že je v poriadku. Sedela som ďalej od všetkých a pozerala som do zeme, keď šiel okolo Nate. Postavila som sa a odchytila som si ho na slovíčko, pretože mi niečo napadlo.
„Máš chvíľku?"
„Nicole dnes nepríde?" spýtal sa ma namiesto toho, aby mi odpovedal.
„Príde. Len neskôr. Vieš, včera... sa jej niečo stalo," odvetila som upierajúc zrak kamsi do diaľky.
„Je v poriadku?" opýtal sa prestrašene.

Bolo na ňom vidno, že mu na nej záleží.
„No to práve neviem. Povedala mi, že je, ale neverím jej. Vieš, no ja nikdy nikoho o nič neprosím a najmä nie, keď sa jedná o cudzích, ale nemohol by si za ňou skočiť? Stačí, keď tam pôjdeš, pozrieš sa, či je v poriadku a privezieš ju sem. U Julie to vybavím," vychrlila som na neho asi najdlhší monológ v histórii natáčania.

Bola som na seba hrdá. Našťastie Nate súhlasil, takže som si trochu vydýchla. Vedela som, že sa Nate o Nici postará. Kto sa však postará o mňa, aby som sa nezrútila dve minúty tesne pred scénou s Josephom som nevedela. Hneval sa na mňa. To videl snáď každý, kto nás v ten deň zaregistroval. Mala som pocit, že sa na mňa hnevajú všetci naokolo, čo ma až tak veľmi netrápilo.
„Lisa, je čas," zakričala na mňa Candice. Posledný krát som sa posnažila nejako dostať do poriadku a vyrazila som na pľac. Všetko už bolo pripravené. Stačilo sa preniesť do mojej postavy a poriadne si povymieňať názory s Klausom, čo zase až také jednoduché nebolo. Nemohla som na neho kričať len tak bezdôvodne po tom, čo sa stalo. Najradšej by som ušla, ale to som nemohla, lebo by ma Julie naozaj zabila. Už sme točili ôsmy pokus, keď som si všimla, že prišla Nicole. Trochu som si vydýchla a vďaka bohu, ôsmy pokus zostal aj posledným.
„Dajte si desaťminútovú pauzu," povedal nám niekto zo štábu.

Čo najrýchlejšie som trielila za Nicole. Vyzerala tak zvláštne. Kytica ruží, ktorú držala v ruke skončila v koši na odpadky. Ničomu som nerozumela. Pridala som do kroku a kričala na ňu, no to už bežala kamsi preč.
„Čo sa tu stalo?" okríkla som ich.

Nici nereaguje takto hocikedy. Niečo sa muselo stať.
„To by som rád vedel aj ja. Dostala ruže a zrazu... jej nebolo," odpovedal mi Nate.

Prešla som ku košu a vybrala z neho kyticu. Pohľad mi padol na odkaz, ktorý bol zrejme zastrčený medzi kvetmi. Hneď ako som si ho prečítala, som vedela, koľká bije.
„Ja toho sviniara zabijem," zavrčala som a šmarila kyticu o zem.
„Lisa, čo sa deje?" vypytoval sa Nate.
„Už viem, kto jej to spravil," odpovedala som mu.

Long Road to Happiness [TVD ff - CZ] ✔️Přečti si tento příběh ZDARMA!