Chapter 97

6K 472 115

Hlava mi už po niekoľkýkrát spadne a ja sa ihneď zobudím a doširoka otvorím oči. Nemôžem zaspať. Ani na pár minút. Nemôžem ani len zažmúriť oči. Môže sa kedykoľvek prebudiť a ja musím byť pri ňom. Teraz ma bude potrebovať. Vždy som ho predsa podporovala a snažila som sa mu pomôcť. Vždy som v ňom videla to najlepšie a to mnohí nedokázali vidieť. Iste, že má svoje chyby, ale kto ich nemá? Nikto ho nedokázal pochopiť. Ja áno. Mnohí ho ani nechceli pochopiť, len odcudzovali. To je to, čo ľudia vedia robiť najlepšie - odcudzovať.

Harry je človek, ktorý sa každému s kým sa stretol dokázal vryť do pamäti. Nech už to urobil akokoľvek, vždy to dokázal. Myslím, že to bol väčšinou zlý dojem. U mňa to nebolo inak. Ja som bola akurát tá výnimka, ktorú si pustil bližšie k telu. Vždy som na to bola hrdá.

Poriadne si opriem hlavu o ruku a pohladím Harryho ležiaceho vedľa mňa. Leží na chrbte a oči má pevne zavreté. Aj napriek tomu, že je pod sedatívami môžem povedať, že má utrápený výraz. Nespala som celú noc aj keď Will vravel, že sa prebudí až v priebehu dňa. Aj keby som veľmi chcela, nemohla by som spať. Mám v hlave priveľa myšlienok.

Je sotva osem hodín keď presuniem svoje unavené oči na digitálne hodinky na Harryho nočnom stolíku. Vonku to pritom vyzerá na ďalší slnečný deň v New Yorku.

Povzdychnem si a priblížim sa tvárou k Harryho. Dám mu bozk na čelo a opätovne ho pohladím po tvári. Akonáhle však zdola započujem buchot a hlasy posadím sa. Zídem z postele a vyjdem von zo spálne. Kráčam dole schodmi najtichšie ako to len ide.

,,Je to iba tvoja vina Anne," zastanem keď počujem Davida. Čo tu robí?

,,Moja vina? Robíš akoby ty si bol svätý," vyprskne Anne.

,,Prosím nehádajte sa!" Gemma? Čo tu robia? Kedy prišli? Kto tu ešte je? Viem, že William tu prespával pre každý prípad a Anne takisto. Prehrabnem si vo vlasoch a kráčam ďalej. Sú v jedálni. Je tam aj William ale ten je na svojom notebooku a vyzerá, že je naozaj totálne mimo ako je zažratý do toho čo robí.

,,Obaja veľmi dobre vieme kvôli komu boli vždy taký," vykríkne David. Gemma si vloží hlavu do dlaní.

,,Toto na mňa nehodíš," kričí na neho späť Anne.

,,Ale prosím ťa. Nebyť mňa je niekde v decáku," vykríkne David naštvane. Okamžite mi prejde mráz po chrbte a pootvoria sa mi pery od šoku.

,,Čože matka?" zapojí sa do toho už aj Gemma.

,,Ako si vôbec mohla nad niečím takým uvažovať?" postaví sa a ja sa opäť roztrasiem. Čo to má do pekla znamenať?

,,Gemma ty sa do toho teraz nepleť. Prečo si neostala doma s Ashtonom?" opýta sa jej Anne nahnevane.

,,To sa ma fakt pýtaš? Veď správy sú plné toho škandálu a otec mi povedal, že sa môj brat zrútil to som mala ako ostať doma?" rozkričí sa Gemma.

,,Ale už dosť. Nemienim toto počúvať," zapojí sa do debaty už aj William keď zdvihne zrak od notebooku.

,,A navyše mali by ste vedieť, že tento rozhovor už nie je súkromný," dodá a následne ukáže na mňa. Všetci ku mne okamžite stočia pohľady.

,,Vy ste chceli dať Harryho do detského domova?" opýtam sa viac-menej zlomene. Oči sa mi zaplnia slzami. David si povzdychne a posadí sa. Anne len mlčí a Gemma sa ku mne rozbehne.

,,Tara je mi to tak veľmi ľúto," šepne mi do ucha a ešte viac ma stlačí. Nachvíľu mi to zabráni v prívode vzduchu. Má veľmi pevný stisk.

Pulse (FF- Harry Styles)Where stories live. Discover now