Bölüm-7) Kol Karalamaca

54.2K 3.3K 630


Ateş dersinden sonra su dersine girmiştik. Tabi geç kalmıştık Aras Bey sırf beni gıcık etmek için bir kızla sohpete dalmıştı bende gıcıklığına kendimi cimciklemeye ve gıdıklamaya başlamıştım kız onu deli sanıp kaçmıştı. Bende kahkaha krızine girmiştim. Kendini gıdıklamaya başlayınca ben gıdıklanmadığım için tekrar rezil olmuştu. Muhteşem ben işte!

Kapıyı tıklatıp derse girdim Bayan Sea ne olduğunu sormayarak beni şaşırtmıştı Selin'in yanına oturdum sırf Aras tek kalsın diye ama çocukta bu tip varken mümkün mü gitmiş sarışın bir kızın yanına oturmuş umursamayarak önüme döndüm.

"Bu ders uygulamalı bir şeyler yapacağız. Yapçağınız şey önünüzdeki mavi bardaktaki suyu pembe bardağa aktarmak hatalarınızı bulmam için sırayla yapıyoruz."

Sıra Aras' a gelmişti ve bir türlü yapamıyordu. Tabi ya testteykende ben elini tutmadan yapamamştı!

"Bayan Sea şey o şu an yapamaz..."

"Ne zaman yapabilir?" Dedi alayla. Sıramdan kalkıp Aras' ın elini tuttum

"Şimdi" dedim ve elini tuttum. Aras'a denemesi için işaret verdim. Denedi bu sefer kolaylıkla yapmıştı başımla selam verip yerime geçtim. Bayan Sea biraz şaşırmıştı.

Herkes yapınca bayan Sea bir şeyler dedi ama ben dinlemedim açıkçası. Ders bitince Aras döndüm. Yanındaki kızla konuşuyordu. Aras konuşuyor, kız yavşıyor desek daha doğru olacak da neyse... Masadaki kalemi alıp koluma bir kalp çizdim içinede Melisa yazdım kolunda çıkmasını ümit ederek Yazdığım yere cimcikledim koluna bakınca başı bana döndü piç sımayl attım. Oda sinsice sırıtıp diğer koluna bir şeyler yazmaya başladı.

Kolumda beliren yazıyla gözlerimi o kadar belettimki yerinden çıkacaklarını sandım.
'Ben Aras'la öpüştüm!" Yazıyordu daha fazla dayanamayarak şu kontrol şeysiyle ona kendine tokat attırdım. Of kötü vurdurmuşum yanağım acıyor! Bana şaşkınlıkla bakıyordu. Elimi karnıma doğru kaydırarak oh olsun hareketini yapıp önüme döndüm.

"Aras neden sana yürüyen balık görmüş gibi bakıyor?" Selin'in sorusuyla her şeyi anlattım.

"Şu yazıyı gösterir misin?" Tişörtümün kolunu sıyırdım. Yazıyı görmesiyle kahkahayı bastı.

"O değil de Selin biz toprak dersine geç kaldık!" Diyip Aras'ın kolunu tuttum ve sınıftan çıkardım

"Koş Aras Toprak dersine yetişmeliyiz!"

Sınıfın önüne gelince yine kapıyı tıklattım

"Gelebilir miyiz?"

"Neredeydiniz?" Dedi Bay Wood sinirlice

"Bu yeni arkadaşa okulu gezdiriyordum değil mi?" Hızlıca onayladı ve bizde yerlerimize geçtik. Yırttık.Harry'nin bize attığı sinirli bakışları görmezden geldim.

"Bu gün ki dersimiz tepe yapıp düzleştirmek. Sırayla biri yapacak diğeri düzleştirecek" dedi ve başladık sıra bendeydi biraz zorlansamda tepeyi düzleştirmiştim. Aras ise kolayca yeni bir tepe yapmıştı galiba bu konuda o daha iyi...

Ders bitince bu sefer geç kalmamak için psikoloji sınıfına oyalanmadan girdik. Carl sınıfta olmadığından seviniyordum ki sınıfa girdi. Gözleri koluma takılınca anında kolumu kapadım. Allah'ım iyiki yazıyı okumadı.

"Ne yazısı?" Sıçtım zihin okuyordu bu ya!

"Ne yazısı? Aras koluma yazı falan yazmadı canım ne saçmalıyorsun?" Elimle ağzımı kapadım. Kolumu tuttu ve yazıyı okudu.

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now