Bölüm-2) Yeni Arkadaşlar

90.7K 4.7K 1.7K

OYUNCULARI EKLEDİM AMA AKLINIZDA BİRİ DE OLUŞTURABİLİRSİNİZ ONLAR BENİM AKLIMDA ÖYLE...

"Ama doğum günü ve cinsiyeti tutmuyor. Aslı da gözüm onu bir yerden ısırıyor ama neyse"

"Haklısınız ama gördüm, o yeni 'element kontrolcüsü' eminim" Bay Point ve Clara'nın sesleriyle uyandım. Gözlerimi açtığımda bana döndüler.

"Ne oldu bana?"

"Gücüne biraz fazla yüklenmişsin tatlım" Dedi Clara

"Testin sonucu ne çıktı?" İkiside bir birlerine baktı.

"Bir şey düşünüyoruz ama kesin değil'' dedi Bay Point

''Tatlım erken doğma ihtimalin var mı?'' başımı salladım

''Normalde 1 Eylül'de doğacakmışım'' yüzlerinde bir gülümseme belirdi.

''Melisa eğer iyi hissediyorsan Bay Point'e güç topunu gösterir misin?'' Onayladım ve yaptım. Bay Point şaşkınlıkla bakıyordu tamam süper güçler şaşılacak bir şey ama onların alışık olması gerekmez mi? 'Sen o'sun seni hatırlıyorum' diye mırıldandığını duydum Bay Point'in.

''Başım ağrımaya başladı bırabilir miyim?''

''Tabi'' yine kollarımdan geçti ve yok oldu.

''Melisa hemşire gelip ilaçlarını içirince toplantı salonuna gel tatlım'' dedi ve gittiler. Yaklaşık 3-4 dakika sonra bir hemşire geldi ve siyah bir ilaç içirdi. Bende revirden çıktım.

''Nerede şu toplantı odası neredee!'' Evet sanırım kayboldum neden sormadım ki salak kafam! Sarışın bir kızı kendime çevirdim

''Toplantı odası ne tarafta?''

''Oraya girmek yasak biliyorsun değil mi?''

''Ama Bay Point ve Clara beni oraya çağırdı''

''Tamam o zaman gel seni götüreyim. Neden çağırdıklarını biliyor musun peki?''

''Ben okula yeni geldimde, element kontrolcüsü müymüşüm neymişim bilmiyorum onun için her halde...'' kız birden durdu

''E-emin misin?''

''Öyle bir şey galiba da bu kötü bir şey mi?''

''H-hayır. Şu altın rengi kapıyı görüyor musun? İşte orası'' Teşekkür edip odadan içeri girdim. Clara ve Bay Point bir şeyler konuşuyorlardı beni görünce sustular ve gülümsediler.

''Merhaba Melisa'' dedi Clara

''Merhaba mümkünse en hızlı şekilde elementimi öğrenebilir miyim? Çok merak ediyorumda...'' Ne yapıyım yarım saattir oyalıyorlar!

''Peki. Öncelikle sen Element Kontrolcüsüsün. Ne olduğunu açıklayacak olursam: Her yüzyılda bir bir element kontrolcüsü gelir ve bütün elementleri kontrol edebilir hem de en iyi şekilde. Şimdiye kadar hepsi erkekti ve galiba sen tek kızsın neyse. 25 yaşına kadar buradasın bütün elementlerin dersine gireceksin fakat teste göre sen su grubunda gözükeceksin. Okul şuan bitti, Clara sana kalacağınız evi gösterecek'' dedi ve bizde Clara'yla odadan dışarı çıktık.

''Her evde 6 kişi kalır. Her elementten 1 yada 2 kişi olur. Her hangi bir acil durumda çok işe yarıyor bu strateji. Ama sizin odada her elementten 2 kişi olacak, şanslısınız'' yaptığı 'espriye' gülümsedim. Okuldan dışarı çıktık ve kenardaki bisikletleri gösterdi

''Burada herkesin kendine ait bir bisikleti vardır. Yöneticiler ve öğretmenler altın rengi olanlara biner, öğrencilerde kendi elementinin rengindekilere. Sen sen şuradaki rengarenk olana bineceksin...'' dedi kenardaki rengarenk bisikleti gösterek -Multimedia-

Elementler AkademisiWhere stories live. Discover now