Beynimde oluşan soğuk su dalgalarının geçmesiyle birlikte tekrar kendime geldim. Biraz önce az kalsın kardeşime yazacaktım lan. Geri alıyoruz, o sıradan bir kardeş. Sıradan. Sır- Bir yerim falan yamulacak şimdi şu meteorun neresi sıradan aq? Niye evlatlık olarak beni verdikleri belli oldu valla mantıklı insanlarmış ne deyim.

Tüm konsantrasyonu elime alarak küçük dağları ben yarattım kekeler edasıyla yürümeye devam ettim.

Salonun ortasına geldiğimde beş çift göz bana bakıyordu. Şu an gerilim sahnelerini aratmayacak bir sessizlik hakim ve ben buna dayanamam canımlar, şimdiden üzgünüm ama bunu yapacağım.

"AY NE ŞANSLIYIM ANNE BABA ÇİFTER ÇİFTER MAŞALLAH."

Melis. Allah belanı vermiş senin zaten beddua etmiyorum artık amk. İnsan biraz gurur yapar,yakarım buraları havasına girer sen ne tür pembe toza bulanmış bir kızsın anlamıyorum ki.

Düşünün ki şimdi o beş çift gözün her biri iki kat açılmış şekilde size bakıyor ve hâlâ çıt çıkmıyor. Ne yaparsınız? Valla sizi bilmem de ben kaçarım.

Soluğu mutfakta aldığımda bir bardak soğuk su içip olayı kapattım.

Gizlice içeriden gelen sesleri dinlemeye başladım.

"Bizimle gelmesi için onu ikna edebileceğimizi düşünüyorum. Başka seçenek var mı?" dedi kokoş görünümlü kadın. Lan bu kadın benim annemse iki gün dayanamaz tekrar cami avlusuna bırakır beni.

"Kararı Melis'e bırakıyorum." dedi feyk peder. Bu ne kadar anne baba olm?

İçeriye tekrar geldiğimde ultra ciddi bir şekilde tekli koltuğa oturdum.

"Melis'le özel olarak görüşmek istiyoruz." Bu kokoş kadın beni eve atmaya yeminli haberiniz olsun. Ay böyle diyince ynlş anlşldı.s..s

Feyk anne ve babam odadan çıktı. Sen çıkardın ama eminim bir yere tünemişlerdir onlar slq qadın.

"Melis, seni böyle bir duruma soktuğumuz için üzgünüm. Sen doğduğun zamanlar durumumuz pek iyi değildi." Yaaa bak işte. Bu ne böyle seksenler modası gibi beni terketme sebebine bak amk. Bir sn aqlıorum.

"İşte bu yüzden seni bu aileye verdik. O zamanlar aile dostumuzdu ama seni verdikten sonra bir daha görüşmeme kararı aldık. Ta ki sen bize anlayış gösterebilecek yaşa gelene dek."

Ben sikerim böyle işi ama.

"Acaba diyalogunuzu keserek nasıl düşünceli anne baba olabildiniz? Söylediklerinizin neresinde mantık var?" parmağımı kaldırıp meteor kardeşi işaret ettim, "Onu yetiştirmekte hiç zorlanmamışsınız anlaşılan." Aferin Melis yürü be kim tutar seni. Okuduğum kitaplar ise yarıyor snrm.

Ben böyle konuştuktan sonra mahcup suratlarına bir de omuz çöküntüsü ekledim. Mission completed. Nihahahah

"Biliyorum, çok hata yaptık. Ama bundan sonra bizimle yaşamanı istiyoruz. Bize hatamızı düzeltmemiz için bir şans ver yoksa gerçekten vicdan azabından öleceğim." dedi kokoşsu kadın annem.

Usulca ayağa kalktım ve roket atar bakışlarımı gönderdim. Uzun süreli ilişkilerimden öğrendiğim bir şey varsa o da 'ne olursa olsun tripliysen her şeyi reddet' . Öyle yaptım tabiykisi.

"OLMAZ. HAYATTA OLMAZ."

AMAN BE.Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!