58 - Hayatın Planları (Part-2)

2.4K 129 4

YAZAR NOTU: merhabalar! ben geldim! Gelemeyeceğim znederken gelmek müthiş bir şey :D

m.m.: Alex :D

Bölüm ithafı; adves_maciras

İyi okumalar!.. :*

---Tuğba---

Soğuk hava içimi titretirken kollarımı bedenime doladım sımsıkı. Yağan karın altında gezerken mis gibi kar kokusunu da içime çekiyordum bir yandan. Mevsimlerden dönerken arabayı sahilde park etmiş, yürümeye başlamıştım. Kağan ve Yağız evde olduğundan yürümek istedim. Aslında biraz tedirginim ama... Ne kadar oldu bilmiyorum fakat bu yürüyüşe ihtiyacım var.

Minik Tuğra'mı görmek pek iyi gelmedi bana. 7 aylık olmasına rağmen hala o kadar küçük ki bebeğim... Erken doğum etkilerini hala daha atlatamadı. Doktoru 2-3 yaşına kadar çok dikkatli olmaları gerektiğini söylemiş ve Buğra ile Mevsim resmen üstüne titriyorlar. Kıyamam....

Diğer yandan Buğra'yı baba olarak görmek o kadar farklı ki... Tamam, babam vefat ettiği zaman ben onu bir yerde baba yerine koymuştum, sığınağım, dert ortağım olmuştu ve hala öyle fakat... Tuğra'ya bakışlarını görmek bile öyle farklı geliyor ki... Ona babalık, aşık bir koca olmak öyle yakışıyor ki... Kesinlikle çok tatlı!

Ah! Nereden nereye ama! Bundan bir kaç yıl önce hayatlarımızın böyle imrenilesi olacağını tahmin edemezdim sanırım.

Aramızda ilk olarak Yaren evlendi Hakan ile. Hakan balımın arkadaşıymış, bunu sonradan öğrensek de. O andan itibaren hayatlarımız değişti.

Hala sık sık ziyaret ettiğimiz çocuk esirgeme kurumunda öğretmenlik yaparken Kumsal'ı daha sonra Kıvanç'ı tanımam ise hayatlarımızı komple değiştirdi. Ben Kıvançdan kaçsam da, bir dönem ayrılık yaşasak da şuan evliyiz ve tam 3 çocuğumuz var. Üstelik Yağız bile 1 yaşına girdi.

Bizim sayemizde tanışan Emre ile Elif de çok mutlu. Onların zaten bir kızı vardı Yasemin, bir de Mert ile aşkları iyice percinleşti. Onlar da Emre'nin geçmişe dönük korkuları yüzünden çok acı çekseler bile şuan çok mutlular.

Sonra Seda ile Hazar... Bir barda tanışıp evliliğe giden kaç kişi var ki? Ah... Rüya da onlar için tam bir hediye.

Abim ve Bahar ablam... 7 senelik bir birliktelikten sonra kısa ama zor bir ayrılık yaşamış olsalar dahi şuan Murat paşanın hayatlarının merkezi olduğu çok tatlı bir yuvaları var.

Ah! Kuzey abim ve Semra yengem... Onlar zaten çok mutlu bir hayat yaşarken son zamanlar da onlar için değişen şey minik Damla oldu. Yağız'ımdan 15 gün büyük küçük hanım Kuzey abimin kız sevdasını dindirdi fakat Kuzey abim şimdiden en az Kıvanç kadar kıskanç bir baba. Gülenlerin kanında kıskançlık miktarı baya bir fazla da.

Sonra Yekta ablam ve eşi Sinan abi.. Onlar bize uzak olsa da iş yüzünden, yine de çok mutlular.

Bu zamanlar da tam anlamıyla mutlu olmayan tek biri var; kızım, gözümün bebeği, Kumsal'ım... Evet bizi ailesi olarak kabul edip yurttan ayrılması onun için harika bir şey fakat minicik yüreğinde ki o sevda... Canını yakan, özünü sömüren karşılıksız sevda... Kızım hala Doruk'u unutmamış iken ve hiç bir zaman unutmayacak iken nasıl mutlu olacak.... Hiç ama hiç bilmiyorum. Onun için hiç bir şey yapamıyor olmak zor iken bir de onu elin memleketine göndermek zulüm gibi bir şey zaten. 4 yıllık eğitim hayatının 1 buçuk yılı geride kalmış olsa da onun yanıma gelmesi için daha çok var. Ve sanırım üniversiteyi de orada okuma gibi planları var. Ah...

Düşüncelerimi telefonumun melodisi böldü. Telefonumu ararken soğuktan kızarmış burnumu çekiyordum. Telefonumu çekimden çıkarıp da arayana baktığım zaman heyecandan ve özlemden kalbim tekledi.

CAN SUYU'M (Tamamlandı)Where stories live. Discover now