Paten

6.4K 233 8

Kolunu omuzuma atıp beni salona götürdü. Daha önce geldiğim içim salonun yerini biliyordum. Nedense kendimi öğretmenimin evinde değilde sanki kendi evimde gibi hissediyorum. Yabancılık çekmiyorum. Nedense...

"Avrupa sen burda otur ben geliyorum"
"Nereye"
"Patensiz ve takım elbiseli bi şekilde beraber paten sürmek istermisin çocuk"
"Hayır o zaman otur"
"Peki" Giderken"Allahım ya" dediğini duydum daha sonra güldüğünü de.

Birkaç dakika bekledim. Sıkıldım ya ne giyiyordun Allah aşkına be. Bekledim bekledim gelmedi. En sonunda kafamı desenine odaklandığım halıdan kaldırabilmiştim. Kitaplığa çarptı gözüm kocamandı. Bir sürü kitap vardı içinde içimden bir ses git bak diyordu içimdeki bir diğer sesse otur ayıptır diyordu. Ama bakmak içinse çatlıyorum. Amaaan bir dakika bakar sonra gene haberim yokmuş gibi yapar sonrada otururum. Ne güzel plan değilmi. Zeka fışkırıyor bende. Evet üçe kadar sayıyorum ve kalkıyorum. 1... 2... 3... Allah Allah kalktım. Aaa o kadar da kötü bir his değilmiş. Ben vicdan azabı falan çekerim sanmıştım. Ohh iyi rahatım. Neyse Asya şimdi çeneni kapat ve kitaplara bakmasına bak. Yavaş ve sessiz bir şekilde ilerliyorum... Ilerliyorum... Ilerliyorum... Ve düşüyorum. Ayağım takıldı. Büyük bir hızla kalktım. Koltuğa oturup çantamı yere attım. Sanki o düşmüş gibi. Bacağım acıyordu. Sehbaya vurmuştum. Bacağımı ovuştururken merdivenden sesler gelmeye başlamıştı. Olamaz Serkan hoca koşa koşa geliyordu.

Merdivendeyken"Asya iyimisin" diye endişeli bir şekilde bağırmıştı. "Asya cevap ver" bu.sefer sesi sanki biraz sinirli bir şekilde geliyordu öyleydide bence. Kapıdan endişeli bir şekilde bana baktı. Aman Allah'ım kası var. Üzerine bir şey giy. Hadi odada giyemedin merdivenden koşarken geçiriver üstüne bu görüntü akıl sağlığına zararlı. Evet Serkan hocanın bilinmeyenleri programında şok haber. Serkan Hocanın kasları var çokta güzeller yani Serkan hocanında gideri az gideri yokmuş. Bir kaç saniye göz göze geldik. Sonra hemen yanıma koştu Serkan hoca

"Bir şeyin varmı Asya iyimisin neren acıyor hastahaneye gidelim hadi kalk ve bu saçma olay nasıl oldu"
"Iyiyim ben hocam bi şeyim yok sadece çantam yere düştü. Neden bu kadar büyüttünüz ki"
"Senin için endişelendim. Hadi bır an önce çıkalım"
"Tamam"

Tüm bunlar olurken Serkan hoca patenini almıştı ve arabaya atmıştı bile. Ya neden bu kadar abartmıştı ki. Ya rol yapıyorsa? Olabilir. Neden olmasın. Belkide gerçekten kormuştu. Çok fazla ilgileniyordu benimle. Ama hoşuma gidiyordu. Yalan söylemek olmaz yani

"Asya bak eğer canın yanıyorsa söyle bak hastahaneye gidelim"
"Hocam çantam düştü. Ben değil"

Aslında ben düşmüştüm. Ama utandım söylemeye. Söylesem mi ki? Yok ya söylemiyim. En iyisi bu bi sır olarak kalsın.

"Bak sana inanıyorum"
"Tamam" Tamam... Ilk defa bunu söylerken tüylerim diken diken olmuştu. Içim titremişti. Huzursuz olmuştum. Anlayın ışte kötü hissediyordum.

Serkan hoca arada bir kafasını bana çevirip bakıyordu. Sonra yola... Yol boyunca hiç konuşmadık. Belkide daha iyiydi böylesi. Ne dersiniz?

Kısa bir yolculuğun ardından varmıştık parka. Rampalar falan vardı burda. Çok güzel bir yerdi denebilir. Beraber arabadan indik. Bagaja doğru yöneldik. Serkan Hoca patenimi alip elime uzattı sonra kendisininkini aldı ve banka oturdu. Önce bi şaşırdım. Bagaj falan açık olunca.
"Tatlım oturmayı düşünüyor musun" Tatlım... kelimenin üstüne yüzümde utanırcasına minik bir gülümseme oluştu. Evet dercesine başımı salladım ve patenimi çıkardım. Serkan hoca bir anda ayağı kalktı.

"Sen dur ben giydiririm"
"Yok hocam lütfen ben giyerim"
"Birak şunu çabuk" büyük bir.hızla elimi çektim. Etraftan gelip geçen bize bakıyordu. Gülüyorlardı falan. Sinirime gitmişti valla.

"Hocam herkes bize bakıyor. Nolur bırakın ben kendim giyeyim"
"Bosver onları" offffff...
"Peki" bıkkın bir 'peki'

Ayağa kalktım. Rampalara doğru yöneldim ve ilerlemeye başladım.

"Nereye Asya"
"Rampalara"
"Dur"
"Neden"
"Önce nasıl sürdüğüne bir bakmam gerek. Eve sağlam alıp da bozuk yollamak istemem"

Biraz gücüme gitmişti. Ama her zamanki gibi 'peki' demek zorunda kalmıştım. Sen sanki çok profsun...

Oha hakketten iyi sürüyormuş.

"Hadi gel"
"Tamam"

Bende süratle yanına gittik bir kaç tane hareket yaptık. Serkan hoca sonunda beğenmiş olacak ki

"Aferin rampalara gitmeye hak kazandın"
"Yihuuuuuuu"

Beraber rampalara sürdük. Kapıyı açtı bana ve öküz olmadığını tekrar ve tekrar göstermiş oldu. Kapıdaki görevliyle aralarında kısa bir diyalog geçti.

"Kaç kişi efendim"
"2"
"Kaç saatlik"
"2"
"Buyrun biletleriniz. 10tl"
"Teşekkürler"
"Şurada ilerideki görevliye verin o biletinizi keser"
"Tamam"
"Iyi eğlenceler efendim"
"Teşekkürler"

Patikamsı bir yolda ilerledik. Serkan hoca biletleri uzattı. Görevli kesti. Serkan hocayı değil biletleri.

"Iyi eğlenceler"
"Eyvallah"

Sınıf ÖğretmeniBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!