#49

5.4K 736 83

1. Telefon alarmı.

Günümüz işkencelerinden bir kesit... Öyle bir melodisi var ki, tatilde olmamıza rağmen duyduğum anda avını bekleyen kaplan gibi oluyorum. Birde ben okul zamanı sabah altıda uyanıyorum, düşünün işkencemi. Bir ara sevdiğim bir şarkıyı alarm yaptım, güne mutlu başlarım falan diye. Sevdiğim şarkıdan soğudum amk artık açıp dinlemiyorum bile. Sabah insanın beynine tek tek saplanıyor o şarkı sözleri. Tamam beyin sabahları daha aktif oluyor ama sekizde okul başlıyor ne demek? Siz ne yapıyorsunuz böyle? Bir köşeye çekip sikmediğiniz kaldı. Okul olmadığı günler iki gün aralıksız uyuma yeteneği geliştirdim, beş günde bir kış uykusuna yatıyorum. Acımanız yok mu şerefsizin evlatları, bizi burada yıllarca eşek gibi okutturup sonra işsiz bırakıyorsunuz.

2. Her gün farklı birisine aşık olabilen insan.

Piç gülüşü.

Ben başlığa bu açıklamayı uygun gördüm fakat bu yavşak kelimesinin terbiyeli bir tanımı. Ne bileyim, kalbi tuvalet pompasına dönmüş insanlara hiçbir zaman ısınamadım. Onlar hep insanları üzüyor. Bu beni ilgilendirmez ama o insanlar arkalarında acı bırakıyorlar. Sonra ortalıkta 'platonikler' familyasından delirmiş insanlar dolanıyor. Yazık değil mi?

3. Dini program yayınlanan kanalı geçtikten sonra günaha girmiş hissi.

Özellikle sahurda dua okuyan hocayı geçip aksiyon filmi açınca garip hissediyorum. Utanıyorum biraz. Televizyon çıkıp kumandayla kafama vuracak, "Beni izle şerefsiz." diyecekmiş gibi geliyor.

4. Denizden bacaklarının fotoğrafını atan insan.

Tamam, siz denize gittiniz tatildesiniz. Bizde ekmek bulamadığı için pasta yiyen fakir halkız. Ama biraz abartmadınız mı? Böyle bacaklar ileriye doğru uzatılmış, dizler ve baldırlar görünüyor. Arka plan havuz veya deniz. Fotoğrafın bir mantığı olmadığı gibi 'layk' edilecek bir tarafı da yok.

5. Platonik takılmak.

Kolonya getirin kötü oldum şimdi ben. Biriniz rakıyı açın, biriniz buz getirin. Aylarca sevip sevdiğini belli edememek ardından da göt gibi ortada kalmak var. Ha ortada hiçbir şey yokken tribe girene bir şey demiyorum ama üzülüyorum ben böyle insanlara. Bazıları sevdiğini söyleyemeden ölüp gidiyor.

6. Solakların dünya toprakları üzerinde işkence görüyor olması.

Ben bunca bölüm böyle bir işkenceyi nasıl yazmadım bilmiyorum. Bir solak olarak şikayetçiyim, dünya nüfusunun %10 gibi bir bölümünü solaklar oluşturuyor ama sanki hiç oluşturmuyor gibiyiz. Mesela yazı yazarken elin dış kısmı sürekli batıyor, kolçaklı sandalyeler yapılırken hep sağ elle yazan insanları düşünmüşler, yapılan çoğu uygulama solakları saha dışı bırakıyor, ki size binlerce örnek verebilirim bu konuda. Ne bileyim, ben yazmaktan kirlenen ellerimi silerim ama en azından solaklar için kolçaklı sandalye yapın. Yetkililere el sallıyorum.

7. Yaz tatiline ödev verenöğretmen.

İşkence yaz tatilinde de devam ediyor... Ya, nedendiye soruyorum kendime, niye veriyorlar bunca ödevi? Sonra ilkokulda yaz tatiliiçin 150 sayfa ödev veren öğretmenim fırlıyor bir taraftan "Tabii ki deöğrenmeniz için geri zekâlı!" deyip gidiyor. Neyi öğreneceğiz? Matematiği,coğrafyayı veya fiziği mi? Bunlar bizim ne işimize yarayacak? Bunların hepsinizamanında birileri bulmuş ve üzerinde uğraşmış. Okunacak milyarlarca kitap var,öğrenilecek şeyler veya anlaşılacak durumlar. Onun yerine niye dağların denizeparalel olduğunu öğreniyorum? Öğrendiğim şeyleri uygulayamayacak kadar acizkenbunca boş şeyi niye aklıma sokmak zorunda olduğumu da anlamıyorum. Ben zatenödevlerimi yapmıyorum.

8. Tatilde zaman mekan kavramını kaybetmek.

Bütün gün evdeyim, yaptığım şey plankton gibi yaşamak. Fazlası yok, nebileyim. Bu kadar boş yaşamak günah gibi gelmeye başladı artık. En azındanfotosentez falan yapmayı öğrenseydim biraz faydam dokunurdu. Mesela bugününtarihini bilmiyorum, hangi gündeyiz bilmiyorum. Belki de haftanın yedi günü yokolmuştur. Hangi zaman dilimindeyiz bilmiyorum. Geleceğe gitmiş bile olabiliriz.Saati de arada koridordaki saate bakarak öğreniyorum veya camdan dışarıyabakıyorum. Hmm hava kararmış demek ki şuan akşam. Adeta bir Sherlock Holmes.

9. Yenile, yenile, yenile...

Bildirim yok.
Mesaj yok.
Hiçbir bok yok.
Yalnızız.
Gerçi bende bildirim var ama.s
Allah'ın Wattpad'inde yaptığım tek şey ünlü modellerin okulda ezik ve asosyalrolünde olduğu kitapları okumak. Başka hiçbir vasfım yok. Aslına bakarsanız buyenile daha çok beklediğiniz ayrı bir kişi olmasından kaynaklanıyor. Ondan birşeyler bekliyorsunuz ama gelmiyor gelmeyecekti zaten. Yenilemek için aşağıkaydırmaktan ekran aşındı. Tecrübeyle sabit.

10. Gece karanlıkta cisimleri alakasız yaratıklara benzetmek.

Odanın kapısını Halka filmindeki muşamba kılıklı karı zannedip korkmuştum.Vazoyu kafa zannetmiştim, sandalyeyi insan sanmıştım hatta beni öldürecek diyekurguladım kafamda. Sonra düşününce fark ettim. Türk ırkı olaraktan bizde Halkafalan yok bizde cin var. Yani bizde çeşit olarak çok değil sadece bir tane var.Elin Halka'sı buraya gelse çamaşır teline takılır, anten çekmez televizyondançıkamaz. Ona da anında tecavüz ederler zaten. Sonra Müge Anlı'ya çıkmış birHalka görürdük. Müge Abla bana tecavüz ettiler beni ormana attılar ağzım burnumyamuldu yetkililer nerede?

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!