Kapitola 1.- úvod

6.3K 195 10

Zdravím. Mé jméno je Katka, ale raději uvítám mou přezdívku Kate. Je mi jen pouhých 16 let a bydlím už od svých 10ti let s tátou. Táta se s mámou rozešel, a tak si mě vzal do péče. Bydlím v Liberci,ale myslím si, že zachvilku už bydlet asi nebudu. Pořád se jenom stěhujeme. Ale snad tu v Liberci zůstaneme dlouho.

Hodně často sleduji YouTube. Je to moje záliba. Nejraději se dívám na české YouTubery, jako je třeba Hoggy, Vidrail, Ati a nebo Teri Blitzen. YouTube jsem poznala od chvíle, co se můj nejlepší kamarád Šimon začal na YouTube vystupovat pod jménem Smusa. Opravdu, už se známe od mala a pořád nám to kamarádství zůstalo, i když bydlíme od sebe celkem daleko. Už je z něj hodně známý YouTuber, už má přes 100 000 odběratelů, jsem na něj pyšná.

,,Uff, další ročník je za mnou a dva měsíce klidu přede mnou'', vzdychla jsem si a praštila sebou na pohovku. Vzala jsem si k sobě notebook a jako vždy- šla jsem projíždět sociální sítě. Táta ještě nebyl doma, většinou je doma z práce až k večeru, takže jsem měla celý den odpočinku před sebou. Otevřela jsem si Facebook, ale stejně, kdo by si četl příspěvky svých spolužáků, co měli na vysvědčení. Mě bohatě stačí, že jsem matiku vybojovala na hezkou 2 a stačí mi to. Matika mi dělá totiž nějvětší problém ze všech školních předmětů. Nejradši bych ji zakázala. Ale teď jsem si nechci kazit klid matikou. Otevřela jsem messenger a před očima se mi zobrazila nová zpráva od Šimona. ''Čau Kate, hele 10. července bude ve Volyni VideoCamp, nechceš se ho zůčastnit? Tady ti pošlu link a stránky VideoCampu, aby ses dozvěděla víc. Až se rozhodneš tak odepiš.''. Byla jsem překvapená, ale začala jsem být nervózní. Přemýšlela jsem, jak přesvědčit tátu, abych tam jela. Nikdy jsem totiž nejezdila na nějaké tábory či campy. Ale když mu řeknu, že mě tam pozval Šimon, mohlo by to klapnout. Když přijel táta, rychle jsem za ním utíkala ke dveřím. ,,Kači, copak se stalo?'' zeptal se zvědavě táta, když zavíral za sebou dveře. ,,Tati, Šimon mě pozval na takový camp, kterej se bude konat 10. července ve Volyni, prosím, můžu tam jet?'' odpověděla jsem mu otázkou. Táta se na mě starostlivě podíval a řekl, že si to ještě nechá projít hlavou. Táta mi vetšinou takové věci svolí, takže se asi ani nemusím bát, že by mě na ten camp nepustil, přece je mi je už skoro 17 a Šimona zná a ví, že je to můj hodně dobrý kamarád. Tak jsem zase zalezla do svého pokoje a lehla jsem si na postel. Byla jsem celkem unavená a tak jsem si chvilku zdřímla.
Probudila jsem se o půl šesté odpoledne, když na mě táta volal z kuchyně. Rychle jsem se probrala a šla jsem do kuchyně. U kuchyňského stolu seděl táta. ,,Víš, přemýšlel jsem teda o tom táboře. Měl bych ti to dovolit, protože máš prázdniny a navíc budeš mít narozeniny. Kolik to tedy stojí?'' řekl táta s úsměvěm na tváři. Já to přece jen věděla. Řekla jsem mu cenu a že tam budu 14 dní. Táta tedy souhlasil a řekl mi, ať si jdu objednat lístek. Celá překvapená jsem odkráčela k notebooku a objednala si lístek. ,,Tak a teď už jen čekat'', řekla jsem si a šla jsem odepsat Šimonovi, že jedu.

Tákže to by bylo zatím všechno, snad se vám příběh zatím líbí. :)

Chance for love. // FF VADAK (DOKONČENO)Přečti si tento příběh ZDARMA!