#48

6.1K 774 189

1. Yaz dizileri.

Şu bizim televizyonu el birliğiyle tutup camdan fırlatıverin arkadaşlar. Cidden bıktım, ciğerlerim çürüdü. Televizyon başında ölüp gideceğim kedim etlerimi yiyecek komşular cesedi bile bulmayacak sokakta komşuluk ilişkilerimiz o derecede yani. Ya, resmen zorla izliyorum ve fark ettiniz mi, her dizide zaman-mekan benziyor. Yaz ayları, deniz, kum, güneş, havuz partileri, yakışıklı erkekler, yarı çıplak kızlar. Bu arada bu insanların hepsi çok zengindir ve hobi olarak otel yönetirler. Ya ben çok fakirim ve bunlar bana saçma geliyor, ya da hepiniz çok zenginsiniz gerçek hayatınızı ekrana aktardınız. Bu dizilerde gösterilene göre herkes zenginse açlıktan ölenler kim? Böyle şeyler çok saçma arkadaşlar. Bunları izleyen insanların bazıları açlık sınırının altında yaşıyor, benim bile izleyince isyan edesim geliyor. Bu kadar insanlar böyle hayatlar yaşarken bizim burada sürünüyor olmamız adaletin neresinde diye soruyorum kendime.

2. Abartılmış reklam filmleri.

Televizyonla anlaşamıyoruz biz, elektrik alamıyorum yani. Kumanda uzakta olduğunda ve çoğunlukla almaya üşendiğimde saatlerce aynı kanalı izlediğim oluyor. Fakat bu duruma bir çözüm buldum; prizin yanındaki koltuğa oturuyorum yanıma bir şişe su ve kitap alıyorum. Altı saat aynı koltukta oturduğum günleri hatırlıyorum, ölüp gitsem rahatlayacağım gibime geliyor. Okuduğum şeylere ara verdiğimde reklamlara bakıyorum, özellikle bazı reklamlar çok ilgimi çekiyor. Kız parfüm sıkıyor, bütün yalnız erkekler saklandığı yerden çıkıyor, sonra dişlerini fırçalıyor bütün erkekler şuurunu kaybediyor, erkekler tıraş oluyor anında sevgilisi dalıyor banyoya adamın yanaklarına taciz ediyor. Evde kalmış kızlar o parfümü kullansınlar. Biriniz çıkıp dava açın şu parfüm markasına ya, kullandım ama erkekler peşimden koşmadı eksik bilgi var yalan ürün pazarlanıyor diye. Kazanırsınız bence, intihar etmek için boynuna bağladığı ip kopan kadın ipi üreten firmaya dava açtı ardından milyoner olmuştu. Birde köpeğini çamaşır makinesinde yıkayan arkadaş hayvan ölünce üretici firmaya 'kullanma kılavuzuna hayvanları yıkamayın' yazmamışsınız savunmasıyla milyarlar kazanmıştı. Düşünün böyle bir şeyi bence.

3. En güzel şarkıların çok az biliniyor olduğu gerçeği.

Şimdi, çok az bilinen bir şarkıyı dinlediğimde duygu karmaşası yaşıyorum. Mesela ilk olarak düşündüğüm şey; bu şarkıyı dinleyen sayılı insanlar arasındayım ve çok şanslıyım şarkıyı sahipleniyorum.
Sonra; ne kadar bencilsin insanlar bu şarkıyı sadece sen dinle diye kaydetmemişler! Onlar bu işten para kazanıyor!
Ne yapayım, kendime saklamak istiyorum, bencilim.
Fakat bir yandan da bu kadar güzel şarkıların milyonlara ulaşmasını istiyorum. Öyle karışık bir şeyler oluyor. Tıpkı Wattpad gibi ya, saçmalık kitaplar epey bir okunurken çok güzel olanları kimse siklemiyor onlar dışlanıyorlar falan. Öyle.

Bu arada Rihanna'nın Bitch Better Have My Money klipine neden yetişkin içerik şeyi koydunuz lan aq? Böyle güzel bir videoyu herkes görmeli, herkes izlemeli. Sırf meme var diye yaş sınırlaması koymak biraz ayıp oluyor. Sanki Facebook'ta 14 yaşında kızlar devamlı paylaşmıyor hiç görmediğimiz şey gibi yapıyorsunuz kendinizi hepten namus timsali. Yetişkin içerik olmasaydı yine rekor kıracaktı mutlu musunuz hı? Her an çok atarlı ergen fanlardan birisi gibi davranabilirim siz hemen kaçın canınızı kurtarın arkadaşlar.

4. Sevmediğiniz insanlarlaaynı ortamda bulunmak zorunda kalmak.

Böyle zamanlarda Son Durak filminde akupunktur yaptıran sonra yere düşüp o iğneler vücuduna giren adam gibi hissediyorum kendimi. Tabii sonra o adamın kafasına Buda heykeli düşmüştü ama neyse. Sevmediğim insanların yanında moralim kalmıyor, onları görünce mutlu olamıyorum. Birde onlarla yan yana durmak zorunda olduğumda gülmeye çalışırken yüz kaslarım ağrıyor. Rahatsız oluyorum, katliam çıkartasım geliyor. Ne demek gıcık olduğumuz insanı öldürmek serbest değil? Ne demek hiçbir sebep yokken ona yumruk atamam? Ne demek ona molotof atamıyorum? Haksızlık...

5. Erkekler için diş macunu?

Gördünüz mü? İlk gördüğümde ekrana koyun gibi bakmıştım. Sonra markettegördüm, "Bu diş macununu sadece erkekler kullanabilir!" Ayrımcılık gibi geldibana. Ha birde onu satın aldım, çünkü reklamdaki oyuncu kullandığı zaman dörtkadın aynı yataktaydı. Nedenini de anladığınıza göre, diş macununu kullandım vedışarı çıktım. Hiçbir şey olmadı, kimse fark etmedi, kimse peşimden koşmadı, kikızlar beni kovalasa ben kaçmazdım. Biraz araştırma yaptım, diş macunlarıcinsiyete ayrılmalı imiş. Böyle ayrımcılık oldu ama, önce erkekler için çıktıpiyasaya kadınlarda ağaç yaprağı gibi kaldı. Dava açıcam, kimseyi etkilemedim,kimse fark etmedi. Birde zorla anneme kullandırdım, hiçbir şey olmadı. Milletikandıriysınız ya.

6. Sevgilisi olan insanların mutluluğunu gözümüze sokmaları.

Temmuz ayı buluşmaları, sevgililer günü yalanları, buluşma tarihleri, canımcicim balımlar, yıldönümleri, birbirlerine ilk slm yazdıkları gün, birbirleriniilk stalk etmeye başladıkları zaman, hediyeler, uzun günaydın mesajları,kıskanıp sahiplenmeler. Poşet getirin kusuyorum. Bunların hepsini nasıl aklındatutuyor bu insanlar? Ben telefona not etsem not ettiğimi bile unuturum. Şimdibunlar gereksiz ayrıntılar. Sizden isteğim sevgiliniz var diye abartmayın,coşmayın. Çekildiğiniz bir fotoğrafı üye olduğunuz her sitede profil fotoğrafıyapmanıza gerek yok. Veya 39 derece sıcakta el ele gezmek zorunda değilsiniz.Birbirinize arada adınızla seslenebilirsiniz, insan içinde yapışık ikizler gibidavranmanıza da gerek yok. Yalnızlar kulübü kuralım ve milyonlarca insanarasından artık birisini bulursunuz. Bendeki bu şansla da kulüp mevcudu teksayı olur, ben tek kalırım.

7. "Benim için iç güzellik daha önemli."

Bunu diyen erkekler beğenmediği kızlara kezban, kızlarda beğenmediğierkeklere tipsiz diyor. Ne demek bu laf çıkın açıklayın biriniz ya, ruhlardünyasında mı yaşıyoruz? Önyargılarla boğuşuyoruz, bunu diyen insan nasıl birreaksiyon göstersin onu merak ediyorum. Kimse kimseden üstün olmadığı haldeinsanların birbirilerini ezme dürtüsüne anlam veremiyorum. Birde şu insanlarıyakışıklı/güzel/çirkin diye ayıran orospu kim çıksın ortaya. Şu güzellikkavramını zihninize sokanın kalıbına kusalım.

Çok sevilmek için sizde bulunması gereken 100 özellik:
1. Güzel veya yakışıklı olmak.
Diğer maddeleri siktir edin.

8. Yaz tatilinin boş geçiyor olması.

Ya ben yaz tatilini böyle hayal etmemiştim. Tüm gün yatıyorum ve hayatımdayaptığım tek değişiklik uyumak. İnsanlar dünyayı geziyor ben kafamı camdandışarı çıkartıp içeriye giriyorum, ayaklarımı şişme havuza sokuyorum. Onundışında boşuna oksijen harcıyorum ve ottan hiçbir farkım yok. Hatta otun bilebenden fazla işlevi olduğuna eminim. Sıkıntıdan kapılara tırmanıyorum,çocukluğumun aktivitesi. Süt bardağına pipet koyup köpürtüyorum. Birinizbelediyeye haberin verin beni kurtarmaya gelsinler, sıkıntıdan solucanadönüşeceğim.

9. Kitapların kenarlarını kıvıran insanlar.

Neden? Niye? Sebep nedir? Neden kitap ayracı kullanmak yerine sayfayıkıvırıyorsunuz? Bunu bana açıklayın, ben üzülüyorum arkadaşlar yapmayın. Birdesırt çantasının ücra köşelerinde kalıp tüm sayfaları başı selametlik olankitaplar var. Birde kapağı kıvrılan kitaplar var. Var, var, var... Kitaplarıkoruma derneği acilen açılmalı, kitapların köşelerini kıvıranlara para cezasıversinler.

10. Yarışma programlarındaki insanlara oy atanlar.

Siz zengin misiniz yav? Niye böyle işler yapıyorsunuz? Tamam desteklemekistiyor olabilirsiniz ama, kazancınız olmuyor farkındasınız değil mi? KardeşimSurvivor'da Turabi'ye oy gönderdi lan. Bir tane oy iki lira falan, yoldan mıtopladınız o paraları? Yarışmayı kazananlar milyarder oluyor, sizde iki lirazarardasınız. Birilerini omuzlar üzerine çıkartmak için bir şeyleri gözdençıkartmayı hazmedemiyorum. At yarışları takip eder gibi aylarca yarışma takipeden insanlar hiç acımıyor mu bu giden paralara anlamıyorum. Asgari ücretlegeçinemiyoruz yetmiyor deyip bu yarışmalar için para harcamak... Bilmiyorum.

Şuan ruh halim Cennet Mahallesi'nde Ferhatların evinde birisi oturduğundaarkaya düşen koltuk gibi. Bu arada Cennet Mahallesi komik diziydi ya,çocukluğumun dizisiydi. Sabahın köründe kalkıp bakardım ve eğlenirdim. Böyleinsanın aklını yıkayan zengin kesim dizileri yoktu. Birde Cennet Mahallesi hâlâyayınlanıyor, sabah altıda. Aklıma gelince bir hüzünlendim şimdi, Pembe MarilynMonroe kılığında denizin içinde motor sürüyordu falan, güzeldi. Güzel olan herşey gitti, demirin tuncuna insanın piçine kaldık.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!