#43

6.2K 737 74

1. "Sen beni sevmiyorsun.s"

Ne kadar saçma bir cümle bu ya, çok da gıcık. Hangi kız bulduysa bence yatacak yeri yok. Bir kız neden sevgili olduğu insana söyler bu cümleyi? Aptalca, ortada bir aldatma arkadaş zoruyla takılma veya kullanmak için çıkma yoksa ne lüzumu var bu cümlenin? İnsan sevmediği birisiyle ne sebeple sevgili olur? Ha birde şu var, sevgili değiller sadece konuşuyorlar ve kız trip atıyor. Sen beni sevmiyorsun falan diye, lan andaval sevmek zorunda mı? Aile içinde millet sırf sevmiyor diye birbirini öldürsün sende elin çocuğundan sevgi bekle, he amına aynen ondan. Milletin işi gücü yok, herkes seni sevecek. Dünyada sadece tek amı olan canlı oymuş gibi davrananlar kızlar var. Durun terbiyeli olsun siz o am kısmını dişi olarak değiştirin.

Birine aşıksanız, gidip söyleyin ona. Oturduğunuz yerden kendi kendinize senaryolar yazıp onu suçlamayın. Beni de sinirlendirmeyin.

2. Wattpad'deki zoraki evlilikler.

Allah'ım, sana geliyorum. Merak ettim, açtım bu kitaplardan birisini okudum. Bir sayfa okudum, iki sayfa okudum. Birinci bölüm bitti ve bildiğiniz beynim puding kıvamına geldi. Kafamda bir ton soru oluştu, yazara mesaj atıp moralini bozmak istemedim. Kitap şöyle, kız var çok güzel ve bekar, birde erkek var çok yakışıklı ve sağ el. Bu kız fakir ardından zengin olmak amacıyla aile ve çevre baskısıyla evleniyorlar. Şimdi burada ben bir stop ettim. Kız evliliği istemediği halde evleniyor, bu tür kızlara devlet yardım ediyor. Fakat hanım kızımızın sesini çıkartmaması interesting ve şok olay sevişmiyorlar. Ya, bu hikâye Türkiye'de geçiyor. Bu gençler ilk defa evleniyor o erkek onca yılın patlamasıyla o kıza ne eder düşündünüz mü? Fakire am vermişler taşaklarını da sokmuş derler ya, aynı o hesap. Ama yapmıyor, o da ayrı bir mal gidiyor başka kızlarla yatıyor falan. Böyle bir şeydi, bu kitabın gerçekten hiçbir mantığı yok. Biz bu olayları her gün yaşamıyor muyuz? Adam alıyor sübyan karıyı evine, tavşan gibi doğurtuyor beş altı tane sonra başka karılarla gez eğlen. Karısını çocuklarının önünde kesti biçti diye haberlerde denk gelmeyen var mı? Ama kitapta bu hayat öyle bir anlatılmış ki, utanmasam bende kocaya kaçacağım. Mantıklı değil yani, çoğunlukla kız tarafının önemsiz sayıldığı ve kadının hor görüldüğü bir kitaptı ve yazarı bir kız.

3. "Saçını başını yolarım senin."

Klasik kız sözü. Bunu hayatında söylememiş kız var mıdır merak ediyorum. Ben söylemedim deyip sazan gibi atlayanlar olacak, sizde bu şartlarda yakında söylersiniz merak etmeyin. Daha geçen gün bu kitapta bir önceki bölümde iki kız salakça bir şekilde kavga ediyordu. Bende yorumları okuyorum tabii, kızın birisi ötekine senin ağzını yırtarım dedi. Benim kitabımda, bunu söyleme cesaretini kendinde buldu, inanabiliyor musunuz? Tüm bu aptal tehditlerden sonra bu maddeyi yazıyorum. İlk olarak saç baş yolma işini kendim üzerinden düşündüm. Benim saçım zaten kısa, ne varda neyi yolacaksın? Bir diğeri de ağzını yırtarım cümlesi. Tumblr'da bir gif vardı birisinin ağzını yırtıyorlardı böyle beyni falan şlak diye ayrılıyor. Ne zaman birisi bu lafı söylese aklıma bu gelir. Böyle bir elinle alt çeneyi diğer elinle üst çeneyi tutup zıt kutuplara çekeceksin şlak şlak dağılcan her tarafa. Anatomik olarak imkansız bir şey, en fazla çeneniz çıkar. Amını ağzına kadar yırtarım diyenlerde var, bunu da düşündüm de, neyse. Bazılarımızın hayal gücü çok yaratıcı, am yırtmak falan.

4. Hava atmaya çalışan insan.

Nasıl anlatayım şimdi? Örnek vereyim, geçen gün bir kızla tartışıyoruz. Öyle kavga falan değil yani karşılıklı konuşma. Kızın bir akrabası ünlüymüş, ben ona bir şey anlatmaya çalışıyorum. O da bana benim akrabam bu diyor. Banane? Sizene? Bizene? Çiçeğim ben senin ünlü akrabanı ne yapayım? Ben hava atmaktan pek anlamıyorum, birkaç kez yapmaya çalıştım, utandım. Siz nasıl yapıyorsunuz yüzünüz kızarmadan? Bu insanları oturup birde dinlemek zorunda kalanlar var, yazık onlara.

5. Tumblr'da devamlı göt fotoğrafı rb yapan insan.

Aynen, çok kuulsun, harikasın, öyle yapınca tumblr kişisi oldun, tebrik ediyorum. Artık rastgele kimi takip ettiysem o Tumblr sayfası cenabet oldu. Aşağı doğru indikçe göt fotoğrafları, memeler, sikişen çift gifi. Bir kere yaptın iki kere yaptın her postun cinsel olması gerekiyor mu? Ben bu fotoğrafları buraya atan insanların kafasını da anlamıyorum. Tamam fotoğrafını çekersin, sevgilimle işi pişirirken diye hatıran olur ama bunu internete atmak hangi mantığa sığıyor? Özel hayat kavramı bu yüzyılda yok değil mi? Ne bileyim yani, insanlara kendinizi sergilemek hoş olabilir ama biraz abarttınız sanki ne dersiniz? Ben sizin götünüzü görüp göz zevkimi bozmak zorunda mıyım ey cemaat?

6. Film sırasında çok konuşan insan.

Burada ne oluyor?
O ne?
Dur korkunçlu müzik başladı şimdi korkunç bir şey olcak.
Ben sıkıldım.
Çişim geldi.
Bence bu kız orospu.
Bu filmin sonunda ne oluyor?

Ömrümü yediniz. Bu sinema dünyanın envai çeşit mahlukunu barındıran bir bölge. Yiyişen, elleşen, konuşan, dedikodu eden, yemek yiyen, acayip sesler çıkartan, uyuyan ya aynı bizim sınıf gibi işte. Birde tüm bu kargaşada filmi izlemeye çalışan gariban ben varım ayrıca yanımda çok soru soran arkadaşım. Sap olmanın kötü yanları vol1. Gerçi bir gün saplıktan kurtulsam da sinemada sevgilimle rahat edemem yaratıkımsı yanımı sevgilimin görmesini istemem. Bu yüzden çok soru soran arkadaşımı götürmek zorunda kalıyorum, bu bir dramdır.

7. Oda kapısını tıklatıp giren ebeveyn.

Yabancılarda böyle oluyor biliyor musunuz? Birde Türkiye'de ailesi hafif nazik, elit olanlarda falan. Lan bizimkiler kilitli kapıyı zorluyor olmadı camdan tetikçi gibi dalıyorlar içeri. Kapıya omuz atmaya çalışan, uçan tekme atanlar falan. Nasıl bir ülke burası?

8. Küfre abartılı tepki veren insan.

Şimdi, bu ülkede insanlar yol ortasında tacize uğruyor, tecavüze uğrayıp öldürüldükten sonra bir yerlere atıyor, birde şu sövüp durduğum bir porno için insanların açlıktan ölmesine göz yuman insanlar var. Tüm bunlar yaşanırken, edilen küfürler mi batıyor bu insanlara? Tek derdimiz küfür mü oldu? Küfür kendini ifade biçimi ya, isyan, acıyı bastırma mekanizması. Küfürbaz olduğumu inkar etmiyorum ama ne zamanki ettiğimiz bu küfürlerin gerçekleştiği hatta çok daha ağır halinin yaşandığı ülkemizde bu olaylar son bulunca bende küfür etmeyi bırakacağım arkadaşlar. Yani önümüzdeki birkaç yüzyıl sövmeye devam edeceğim.

9. İğrenç espriler yapan insanlar.

Budizm, bu da kolum. Anlayanlar anlamayanlara anlatsın. Birde bunlara gülenler var. Sence bu komik mi dostum? Ha komik mi? Sence ben buna gülüyor muyum? Hayır gülmüyorum çünkü ben gülmezsem kimse gülmez, ben gülürsem herkes gülür. İğrenç espri yapan insanların ağzına kusmak serbest olsun, ateşli silahlarla vurmak.

İğrenç espri yapmayın.

10. Kadın programlarındaki ani ruh değişimleri.

En az bir kere denk geldiyseniz görmüşsünüzdür, önce ağlıyorlar sonra durup dururken gülüp oynuyorlar son yine ağlıyorlar.

Müge Anlı izliyordum, kadının oğlunu öldürmüşler kadın bağırarak ağlıyor kenarda Müge Anlı diş tellerini anlatıp güldü, gerçekten yaptı bunu. Veyahut evlilik programları, kadın çıkıyor programa koltuğa oturana kadar her şey iyi. Sonra vay Esra abla beni annem dövdü babam sokağa attı abim şöyle yaptı akrabalarımdan şunu gördüm, beş dakika sonra bir talip geliyor millet derdini unutuyor ben koca buldum yalnızlar diyerekten az önce salya sümük ağlayan kadın herkesten çok göbek atıyor. Anlamıyorum bu programa katılanlar topluca bipolar falan mı?

Yulin Köpek yeme festivali 21 Haziran tarihi olan bugün başladı. Köpekler arkadaştır, yemek değil. Aynı şekil bu şehirde yaşayanları da arkadaş sanıyordum orospu çocuğuymuşlar. Bu festivalin yapıldığı şehirde yedi milyon insan yaşıyor. Katledilecek hayvan sayısını nüfus oranıyla hesap edersiniz artık. Bir gün denk gelirse bizde bu hayvanlara kıyan insanların bağırsaklarından kokoreç yapıp yemek isteriz.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!