45. Bölümden Bir Kesit ^^

1.2K 82 33

İstanbul'a döndüğümüzde kendimi eve nasıl atacağımı şaşırmıştım. Yol boyunca Atlas ile didişip durmuştuk ve şu an küstük. Bana katır ayaklı demişti. Bana. Bana? Benim ayak numaram 38 seni adi pezevenk. Nasıl dersin bana katır ayaklı sen. Sen kimsin yani?

Ona yağdırdığım sövgülerimin ardından bile söylemediğim şeyler olduğu için kendime kızmıştım. Ama eve gelip annemle kucaklaştığımda tamamen tüm her şeyi unutmuştum.

Annemin kucağına atlayıp kadının gırtlağını sıkıp kemiklerini kırarcasına sarıldığım için birkaç saniye boyunca can çekişmişti. Sonunda terliği götüme yemiş ve koltuğa oturmuştum. Kendimden büyük olan bavulumu salonda bıraktığım için annem önce cırlamış, sonra yanıma gelip karşıma oturmuştu.

Ona Çeşme'yi övüp durmuştum. "Gidersin bir ara," diyerek ayağa kalktım. "Yolumuzun üstüydü ya zaten, tabii giderim." dedi annem iğneleyici bir sesle, ama sesindeki ciddiyetin yanındaki alaycılığı hissedebilmiştim. Ah çatlak kadın...

"Tabii canııım. Hemen şu sokak kapısından çıkınca Çeşmedesin." diyerek kıkırdadım. Annem tepkime karşın terliği suratıma fırlattığında zar zor kaçmayı başardım. "Sultanım, senin terliklerine doyum olmaz ama ben kaçar. Hadi bana müsaade."

Şu bavuldaki kıyafetleri dolaba geri yerleştirme gibi gözümde gittikçe büyüyen bir iş vardı... Eh tabii giydiklerimi tek tek ayırıp kirli sepetine atmak... Ardından banyo yapıp zıbarmak gibi... Ah siktir bir sürü işim vardı. Çok meşgul bir insanım lanet gitsin.

"Anneeeeeğ? Boncuğa mama verdin mi kızzz?" Banyoda kirli kıyafetlerle cebelleşirken, annemden bir yanıt bekledim.

Ama aşağıdan yanıt vermesini beklerken adım seslerini işittim. Abooo bu kadın buraya kadar çıkar mıydı bir cevap için? Hangi dağda kurt öldü?

"Su! Çok acil bir şey söylemem lazım sana." Annem nefes nefese banyo kapısından içeri kafasını uzattığında kaşlarımı çattım. "Ne oldu be?"

Annem yüzünü şekilden şekile sokarken sıkıntıyla iç geçirdi. "Şşh, ne oldu diyorum?" dedim hafif sesimi yükselterek.

Ağzındaki baklayı çıkaracakmış gibi derin nefes aldı. "Boncuk... Ben ona yem vermeyi unutmuşum..."

Elimle omzunu dürttüm. "Sorun etme, şimdi ben veririm. Acıkmıştır velet."

Annem kapının önüne geldiğimde ellerini iki yana açtı ve içeri girmeme engel oldu. "Ne o? Oyun mu oynamak istiyorsun anne? Çekilsene kız,"

"Su... Ben şey." Kaşlarımı çattım. Yahu ne oluyordu ?


Arkadaşlar çok beklettiğim için üzgünüm. Bu yüzden yazdığım kesiti sizinle paylaşmak istedim. Yeni bölüm bayramdan sonra gelecek ve muhtemelen 3 bölüm daha ekleyip final yapacağım. Sizi seviyoruum :***AFİLLİ SAÇLARWhere stories live. Discover now