#40

6.1K 759 110

1. Klasik öğretmen yalanları.

Söylenen: Zeki ama çalışmıyor. Çalışsa yapar.

Meali: NAH yapar. Bir bok yapacağı yok. Evladınız geri zekalıdan başka bir şey değil millet ileri matematik görüyor sizinki hâlâ eşek osurtuyor.

Bu kadar ağır olmasa da, belki de daha ağırdır, öğretmenler böyle düşünüyor. Hayatında en az bir kez bu cümleyi duyan insan öğretmenin gözünde hiçbir bok değildir hatta belki bok bile değildir. Bilinmez. Bu cümlenin açıklamalı halini bizzat edebiyat öğretmeninden dinledim ve dünyam başıma yıkıldı. Hayat çok acımasız birisi bana süt getirsin. Bana daha önce hiçbir öğretmen zeki ama çalışmıyor demedi, bu cümleyi duyanlar varsa geçmiş olsun ne diyelim.

2. Fotoğrafa resim diyen insan.

Ben niye böyle şeylere takıyorum ya? Bu ney? Saçmalık. Ama bu detay beni rahatsız ediyor. Günlük hayatta birbirine karışmış bu iki kelime, arada kocaman bir fark var fakat sanki birbirlerinin eş anlamlısı gibi kullanılmalarına sinir oluyorum.

Fotoğraf dijital makine ile çekilir. Resim el ile çizilir. Arada kocaman bir fark var, yapmayın allasen.

3. Türkiye ile hindi diyerek dalga geçen gavurlar.

Siz rast geliyor musunuz? Ben çok görüyorum. Turkey aynı zamanda hindi anlamına geliyor ya, bu gavurların çoğu Türkiye diye bir ülkeden habersiz bilenler de hindi diye dalga geçip gülüyorlar. Ööö çok komik. Amına kodumun anduları. Onların kraliçe Elizabeth'inin bizde ne anlama geldiğini birisi gidip anlatsın...

4. Uyurken aniden bir yerden düşüyor gibi sıçramak.

Bu his hep uykunun en tatlı yerinde geliyor, böyle uykuyla uyanıklık arası. Uçurumdan düşüyorsun böyle güzel güzel rahatsın ama tam yere çakılacakken sıçrıyorsun. İnsanlar rüyalarında bir yerde yürürken takılırlar ve ayakları sendeler bu durum gerçek yaşamda da refleks olarak gerçekleşir. Bir gün bunun heyecanıyla kalbim duracak. İnsanlar uyuduğu zaman ruhları sağ ayaklarının serçe parmağında asılı kalır, melekler o ruhu alıp gökyüzüne çıkartırken ruh ellerinden kayınca böyle bir his oluşuyor. Bu hissi de çoğunlukla annesi ile arası iyi olan çocuklar yaşıyor çünkü bu çocuklar genelde rahimdeyken annelerinin düşük yapma korkusunun fazla olduğu veya gerçekten düşme ihtimali olan bebeklerin yaşadığı bir şey. Tabii birde şu var, uyurken yaşamsal bulgular yavaşlıyor ya, beyin öldüğümüzü zannedip bizi hayata döndürmek için sinyal gönderiyor. Zeki beynim ya, çok seviyorum. O da beni seviyor. Ama bu his çok kötü değil mi, tabi sonra tekrar dönüyorum uykuya da o anki adrenalinle damarlarım düğümleniyor resmen.

5. Trakyalı olmayan insanların Trakya ağzı ile konuşmaya çalışması.

Ve konuşamaması. Benimle çok dalga geçiyorlar diye ben bile Trakyalı yanımı bastırıyorum, yaptığınız taklit Trakya ile alakasız yedi coğrafik bölgenin karışımından oluşmuş yeni bir dil.

Burada a be diye bir şey yok, abe var. Be ya diye bir şey yok beya var. Herkesten aynı şeyi duymaktan yoruldum. Ayrıca bu ağza özgü tek kelimeler bunlar değil. Be hey var, bre hey var sizin daha önce hiç duymadığınız Macırca kelimeler var. Yaptığınız taklit iğrenç ve itici, bırakın Trakyalılar konuşsun arkadaşlar. Siz yapınca olmuyor. Bokunu çıkarttınız.

6. Bir eşyanın bıraktığınız yerden kaybolması.

Yoksa? Sizde benim düşündüğümü mü düşünüyorsunuz? Tabii ki de düşünmüyorsunuz çünkü hiçbir şey düşünmüyorum.

Flash Tv'de böyle bir şey vardı ya, adamın birisine beyaz çarşaf giydirip koltuğa oturtmuşlar. Bu geri zekalı evdeki eşyaları yok ediyordu falan saçma sapan işler. Allah affetsin çocuk aklımla ben ondan korkup gece uyuyamamıştım. Nereye gidiyor bu eşyalar ya? Bir eşyayı kaybettiğinizde ilk nereye bakıyorsanız o eşyayı oraya koyun daha kolay bulursunuz. Benim gibi kıytırık bir şey için bütün odayı toplayıp sonra yeniden dağıtmak zorunda kalmazsınız.

7. Kasarken mahvolan bilgisayar.

Ya sikişen köpeklerin üstüne kaynar su atarlar ya, bende bilgisayarıma aynı şeyi yapmak istiyorum bazen. Kırmak parçalamak. Bu konu hakkında yorum yapmayacağım.

8. Wattpad'in çok ayrım olduğu gerçeği.

Bir yazar olarak burada üvey evlat gibi hissediyorum. Wattpad'e girince kayıt olma yeri çıkıyor. Arka plan böyle süslü, hareketli, bıcır bıcır, giriş yap deyince çıkan sayfayı elli yıldır değiştirmediler. Bu mu adalet? Nerede eşitlik? Nerede şeylik? Bende süslü üye giriş sayfası istiyorum.

Ya bu arada şu giriş yerinin solunda bir telefon var ya, ben merak edip o telefon ekranındaki hikâyeleri Wattpad'de aradım. Ağır işsizlik örnekleri.

9. "Acaba bunu yapan tek kişi ben miyim?"

Biliyor musunuz bu kitaba yazmaya karar verdiğim ama sonradan sildiğim düşüncelerim var. Çünkü kendimden feyiz alarak yazıyorum, bunu yapan/yaşayan tek kişi ben miyim düşüncesi beni bitiriyor. Dünya üzerinde bu kadar insanız ama ben bu anormal hareketin sadece benim başıma geldiğini düşünüyorum. Garip bir şey işte. Sonra buraya yazınca anlıyorum ki yalnız değilmişim, tek manyak ben değilim deyip seviniyorum.

10. Korkunçlu şey izledikten sonra "Acaba arkamda bir şey var mı?" düşüncesi.

Kapıların arkasında acaba birisi var mı? Dolabın içinden bir şey fırlar mı? Arkamdan bir şey gelip gizlice beni yer mi? Gece uyurken beni yatağımdan çalarlar mı? Karanlıkta birisi beni bekliyor mu?Bir sürü saçma soru işte. Yani gerçekten var aslında ama biz görmüyoruz. Allah gözümüze perde çekmiş bildiğiniz gibi, o perde olmasaydı ve biz o şeyleri görseydik secde edecek yer bulamazdık. Ben zaten görsem direkt felç, 404 not found, error, mavi ekran, iman power. Hepimiz sıçardık lan.

Ben Plüton olsam sizin yüzünüze bile bakmam zamanın beni gezenlikten çıkarırken düşüncektiniz der Hande Yener dinlerim şerefsizler.
#PlütonaSahipÇıkalımSokaklardaYatıyo

Ya bu arada süt var mı süt? Çikolatalı?

.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!