#37

7.3K 852 495

1. Yazıyor...

Ya, bu vatsabı icat eden ne düşünerek yapmış bunu? En son ne zaman girmişsin belli, çevrimiçi olduğun zaman görünüyor, mesajı okuduğun zaman mavi tik diye bir şey çıkıyor, birde buna ek olarak oraya bir arama şeyi koymuş. Mesaj göndereceğim diye kaç arkadaşımı aradığımı hatırlamıyorum. Benim arkadaşlarda çok zeki açıyorlar aramayı beni dinleyip gülüyorlar. Ne bileyim, vatsap ilkel haliyle daha güzeldi.


Yazıyor diye bir şey var, insanı işinden gücünden ediyor ya. Şöyle bir şey var, şimdi sen bir şey yazarken karşı tarafın yazdığını görünce silmeye başlıyorsun, daha sonra karşı tarafta senin yazdığını görünce siliyor. Mal gibi bekliyorsunuz. Ya da şu var, o yazıyor yazıyor yazıyor... Baya bir yazıyor ama, dakikalarca bekliyorsunuz. Sonra gelen cevap:


Tamam.


TAMAM.


T A M A M.


2. Gitmek bilmeyen misafir.

Biliyorum Türk milleti misafirperver, hümanist, sevgi barış ıvır zıvır. Misafirperveriz diye de, eve gelen bir insan yavrusu da gece on bire kadar oturup beni uykumdan etmesin amına koyayım. Böyle bir geldim mi gitmeyen misafirden hiç hazzetmiyorum. Evde içlikle otururken geliyorlar, annem kaldırıyor beni yattığım yerden. Git odanı topla, şu pis çoraplarını al yerden, bilgisayarı kapat, telefonu bırak, git bilmem ne yap. Misafir gelip benim odamda otursun, hatta orada yaşasın. Böyle artık gecenin ilerleyen saatlerine doğru gözler kayıyor oturduğum yerde dinlermiş gibi yapıp uyukluyorum. Yaptıkları da hepten boş muhabbet, kim kime kaçmış kim kimle sikişmiş hepsi laf salatası. Madem konuşacağın şey bu öğlen gel eve akşama kadar anlat, gece saat on birde ne bok yiyorsun bizim evde?


Birde bu misafirlerin bir kapı önü sohbeti var. Muhabbetin kalanı ve büyük çoğunluğu orada dönüyor. İçeride yarım saat oturduysa kapıda kırk beş dakika duruyor. O karanlıkta ne anlatıyorsa artık, biz kapıda sıra olmuş o misafiri bekliyoruz. Siktirip gitsin de yatıp zıbaralım diye. Misafirliğinde bir adabı var amına koyayım. Yemin ederim o ikram edilen yemekleri kapı girişine yer sofrası kurup öyle ikram edesim geliyor. İçeriye geçip bir ayaküstü sohbet sonra kapı girişinde asıl muhabbet yapılsın. Hatta rakı açalım merdiven dibinde, dansöz gelsin. Eşikte yemek yediğimiz için ağzımız burnumuz yamulsun. Saçmalık amına koyayım.


3. Yüksek bel pantolonu kafasına kadar çeken kız.

Şimdi, bunu icat edenin öncelikle amına koyayım. Ardından bunu giyenin ben, neyse. İlk başlarda görüyordum böyle, kız o pantolonu giymiş tişörtü de pantolonun içine sokuşturmuş. Ne güzel, yakışmış ne ilginç bir şey falan demiştim ilk seferde. Sonra herkeste görmeye başladım. Ya şu boyuna takılan siyah muşamba gibi herkes giymeye başladı. Yemin ederim göz zevkim katmer katmer sikildi. Adını bile bilmiyordum kardeşimden öğrendim. O pantolonu giyince o göt arkadan öyle bir çıkıyor ki, vapur gibi ya. Onu birde boğazına kadar çeken kızlar var. Kendimi süs havuzuna atıp boğmak istedim ya, iç çamaşırı göt göbek her şey belli oluyor. Ya, yemin ederim anlatırken iğrendim. Size yakışanı giymeyi bilmiyor musunuz amk? Bugün eve dönerken bir kız gördüm, pantolonu memesinin altına kadar çekmiş, kafana kadar çıkartsaydın da tulum yapıp giyerdin diyesim geldi. Sanane milletin giydiğinden diyeceksiniz de, göz var nizam var. Bir şey hoşunuza gidince yettiği kadar kullanın bokunu çıkartmayın. Stil, tarz, ikon diye ortada dolanıp her gün o iğrenç pantolonu giymeyin. Şöyle birden moda olan şeylere acayip kıl oluyorum ben.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!