29

4.7K 253 65
                  

Medya-Şermin

*

"Gel."

İçerden aldığım komut ile sakin kalmaya çalışarak kapalı olan kapının kulpuna uzandım. İçerideki kadın ne yapmaya çalışıyor bilmiyordum. Korkum da yoktu aptal planlarından. Bana daha fazla zarar verebileceğini düşünmüyordum artık.

Tek isteğim müdürün önünde beni küçük düşürecek bir şey yapmamasıydı.

Daha fazla bekletmemek adına derin bir nefes aldım ve kapıyı yavaşça aralayıp içeriye adımladım.

Tanıdığıma lanetler ettiğim sima gülümseyerek bana bakıyordu. Bakımlı hali ve düzgün oturuşu ile dışarıdan harika biri gibiydi. Ama dışarıdan.

İçimden sayısız küfürler etsemde sakin kalmaya zorladım kendimi. Mecburdum.

"Beni çağırmışsınız."

Her zaman saygıyla ve imrenerek yaklaştığım bu adama içimde çok fazla bir kin vardı şuanda. Oysa hiç birşeyden haberi olmayan sıradan biriydi.

"Evet Ege'cim. Annen kıymetli vaktini ayırıp senin durumun hakkında konuşmaya gelmiş."

Sözünün bitmesi ile gülümseyip karşısındakine döndüğünde Şermin'den samimi bir gülümseme almıştı. Midemin bulandığını hissediyordum.

Bir şeyler söylememi bekleyen adama sadece omuz silkmiştim. Umursamaz tavrımı takınıp Şermin'in tam karşısına geçtim.

"Alsın bilgisini bakalım. Bunca zaman sonra aklına yeni geldi galiba durumum."

Bu sefer onun yaptığı gibi gıcık bir şekilde gülmseyen ben olmuştum. Ona göre bu bir meydan okumaydı. Hayır aslında bu kırgınlıktı. Ben çok kırgındım. Farkında değildi ama bir kere sarılsa hepsi geçecekti.

Yada farkındaydı. Bilmiyorum.

"Ege hep böyle asi bir çocuktu. Ne kadar çabalasam da düzeltemedim."

Histerik bir gülüş bıraktım. Yalanları ile insanların gözünü her zaman boyamıştı. Hep böyle yaparak giriyordu akıllarına. O mükemmel insan profili ile.

Şuan ki durum çok komikti. Okuluma aylar sonra gelmiş benimle ilgilenmiş gibi davranıyordu. Kendini bir anne gibi tanıtıyordu. Ama annelik böyle bir şey olmamalıydı.

"Aslında Ege'nin öyle asi olduğunu görmedik biz. Adı biraz kızlarla anılmıştı. Onunla ilgili de gereken uyarıyı aldı."

"Kızlarla ha."

Alaylı tavrı ile yumruk yaptığım elimi sıkmaya başladım. O kadar sinirliydim ki bu midemde kasılmalar yapıyordu. Üstüne kussam ne olurdu acaba?

Hakan'dan önce hiç bir erkeğe ilgi duyduğumu görmemişti tabii. Bu yüzden biseksüel olduğumu da bilmiyordu. Oysaki biraz ilgilenseydi benimle bunları başkalarından duymak zorunda kalmazdı.

"O zaman konumuza dönelim."

Müdürün konuşması ile alayla bakan yüzünü çekti benden. Karşısındaki adama dönünce gülümsemişti. Tanımasam ben bile bu samimiyete inanırdım.

"Buyrun sizi dinliyorum."

"İlk olarak Ege'nin okul içindeki tutumu gayet iyi fakat dersleri için aynı şeyi söyleyemem. Şu iki dönemdir sürekli düşüşte."

Şermin'in onu dikkatli bir şekilde dinleyişine karşılık güldüm. Şuan bunların hiç biri umrunda değildi. Hiç bir zamanda olmamıştı zaten.

Üvey Babam - GAYHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin