1.9

80.7K 6.7K 4.1K
                  

Mavi - Gözlerindeki Ay

Mesajları okurken bünyeme yüklenen sinir sayesinde artık kalbim heyecanla değil öfkeyle atıyordu. Açık açık tehdit ve bunu birilerine söyleyeceğini ima ediyordu.

Hâlâ çevrimiçi olduğunu gördüğümde kafamı kaldırıp Gökalp'e baktım. Bir eli kapının kulpunda beklerken kapının önünde durmuş ve bakışlarını üzerime dikmişti. Dikkatle beni izliyordu. Muhtemelen mesajları okurken verdiğim tepkiler gözünden kaçmadığı için kaşları hafiften çatıktı.

Bir sorun yokmuşçasına kendime gelerek telefonu cebime sıkıştırdım. "Sen in, ben gelirim şimdi."

"Bir şey mi oldu?" diye sordu şüpheyle.

Gülümseyerek kafamı iki yana salladım. Önemli bir şey de olmamıştı zaten. Arda'nın tehditi ile sinecek değildim. "Ödevimin teslim tarihini kaçırdığımı öğrendim sınıf grubundan. Çok mühim bir şey değil."

İkna olmuşa benzemiyordu ancak kapı tıklatıldığında bakışlarını benden ayırmak zorunda kalmıştı. Kapının arkasından Asel'in sesini duydum. "Abla!" diye seslendi kapı kulpunu indirmeye çalışırken. "Annem seni çağırıyor. Gökalp abi nerede biliyor musun?"

Gökalp Asel'in ağzını tutmayı beceremediğini bildiği için kapı kulpuna içeriden bir baskı yaparak kardeşimin kapıyı açmasına engel oluyordu. Muhtemelen lavaboya gitmek gibi bir bahane ile ayrılmıştı salondan ve babamın, odamda olduğunu öğrenmesini istemiyordu. İstemsizce gülümserken Asel'e cevap verdim. "Kapı kilitli zorlama daha fazla. Üstümü değiştirip geleceğim. Gökalp abin nerede bilmiyorum, in aşağıdaki lavaboyu kontrol et."

Kulpu zorlamayı bırakıp "Tamam." diyerek kapının önünden ayrıldı. Adım sesleri yavaş yavaş azalırken Gökalp birkaç saniye daha beklemiş ve sonra kapıyı açarak odadan dışarı çıkmıştı.

Onun gidişiyle beraber telefonumu cebimden çıkarıp yatağımın üstüne oturdum. WhatsApp'a girdiğimde Arda'nın hâlâ çevrimiçi olduğunu görmek gözlerimi devirmeme sebep olmuştu. Sohbetimde bekliyordu büyük ihtimalle.

Mesajları tekrar baştan okuduktan sonra derin bir nefes alıp parmaklarımı klavyede gezdirmeye başladım.

Alara; Ne saçmalıyorsun sen?

Tam tahmin ettiğim gibi mesajı atar atmaz anında görüldü olmuştu.

Arda; Saçmalıyor muyum?

Alara; Evet saçmalıyorsun

Arda; Saçmaladığımı düşünmüyorum

Arda; Aksine bazı şeyler kafamda daha yeni dank etmeye başladı

Arda; Gökalp'i seviyorsun, baban takımın antrenörü ve ne tesadüftür ki takımın en gözde, en herkes tarafından pohpohlanan oyuncusu senin sevdiğin kişi

Arda; Babanın prensesisin, tek bir lafına bakar Gökalp'i kaptan yapması

Arda; Gökalp'i sevdiğin için böyle bir şeyi yapmış olma ihtimalin çok yüksek

Arda; Boşuna kaptan olmak için kendimi parçalamışım desene

Arda; Maçlarda doğru düzgün oynamayıp arada sırada parmak ucuyla topa dokunan adamı torpille kaptan yaptınız

Arda; Ne adil bir ailesiniz

Alara; Hiç oynadığınız maçlardan herhangi birisini açıp izledin mi?

Alara; Veya maç esnasında yedek kulübesinde beklerken kinini bir kenara bırakıp tarafsız bir gözle Gökalp'i izlemeyi denedin mi?

Alara; Hepsini geçtim

VOLEYBOLCU | TextingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin