#35

7K 779 212

1. Televizyonda sapıklı sahne çıktığında aile içinde oluşan sessizlik.


Güzel güzel otururken, birden televizyonda öpüşmeli sikişmeli bir şeyler çıkıyor. Ortama bir sessizlik çöküyor. Allah'ın belası kanal birde öpüşme şeysinden vıcık vıcık sesler çıkıyor. Televizyona baksam yanlış anlaşılacak bakmasam herkes televizyona ben duvara bakıyorum anormal görünecek. En son geçen sene Hürrem ve Süleyman öpüşüp ardından Hürrem beş aylık hamile olunca benim çişim geldi deyip odadan kaçtığımı hatırlıyorum. O günden beri düzenli dizi izlemiyorum. Ya bazı diziler var, millet için dizi mi yapıyorlar yoksa yerel porno mu çekiyorlar belli değil. Daha küçücük yaşımda çeşitli oynaşma şekilleri öğrendim varın gerisini siz düşünün.


2. Turabi ve atarlı lafları.


Ya şu Survivor diye bir program var onda yarışmacı olan Turabi, benim gibi sonradan tanıyanlar vardır belki diye söylüyorum. Adam gerçekten insana cinnet geçirtecek derecede saçma sapan laflar ediyor. Delikanlı olacağım diye keko olmuş adam ya. Sen Turabi'sin, aylarca o adada aç biilaç dolanmışsın, bir sürü yarışmacıyı eleyip birinci olmuşsun ve söylediğin şey:


"Beni çekemiyorsan halay çek fön çek olmadı halay çek."


Yoh amına, beynim kulaklarımdan aktı.


3. Kola reklamı.


Bende nasıl bir şans varsa artık en dümbük şeylere denk geliyorum şu aptal kutusunda. Özcan Deniz ve Sıla'nın oynadığı bir kola reklamı var, bilmem gördünüz mü ama gerçekten dünyanın en sikindirik reklamları arasında top10'a girer. Şişesi üç dört lira olan bir içecek için tam üç dakika reklam çekmişler ya, ÜÇ DAKİKA. Yemin ederim hayatımdan üç dakika çöpe gitti. Üstelik şarkı sözleri kolayla değil aşkla alakalı, nakarata sıkıştırmışlar kola için bilmem ne boklar yiyin diye. Gerisi fasa fiso. Kola içen kişilerin mide duvarı inceliyor, azami dozda mide duvarı delinince mide asidi karın boşluğuna dağılıyor. Mide diğer organlara yapışıp iç organları eritiyor. Sonrası mezar işte. Birde bu şarkı i-Tunes'ta satılıyor. Bu anlamsız şarkıyı satın alanın beynini fışfışlayayım.


4. Almak istediğiniz şeyi almadan dönmek.


Mesela susadınız, mutfağa gidiyorsunuz ama sanki mutfağın icadından haberiniz yok su içmek ne demek bilmiyorsunuz. Öyle bekliyorsunuz ayakta, sonra ne için mutfağa geldiğiniz aklınıza gelmiyor çıkıp gidiyorsunuz.


Olmadı bir ihtiyacınız için dışarıya çıkıyorsunuz onu almayı unutup eve geliyorsunuz ve o şey eve gelince aklınıza geliyor. Ebesinin şamı tamam mı?


5. "Sen hiç ders çalışmıyorsun."


Tarafımdan denenmiş bir deneydir arkadaşlar. Dün oturdum, şiir yazdım. Sonra canım sıkıldı masanın üzerinde telefonum duruyordu aldım elime, daha kilidi açmadan annem odaya girdi. Baktı biraz, hep telefonla oynuyorsun deyip çıkıp gitti. Bu her zaman böyle, 45 dakika ders çalış sonra 5 dakika mola ver o molada da annen odaya girsin. Sonra,

Sen hiç çalışmıyorsun hep telefon, hep oyun, hep eğlence sonra vay efendim ben niye 49 aldım? Çalışmazsan alırsın tabii, bütün gün telefon elinden düşmüyor. O telefon adı üstünde, cep telefonu, cebinde taşıman için var. Sürekli elinde durması için yapmış olsalar el telefonu derlerdi değil mi? Matematik çalış Atilla.


-Annem Marley


6. İnsanların işi düşünce kanka, canım, cicim diye hitap etmesi.


Ne gıcık bir insan türü. Normal zamanda hitap şekilleri hep gerizekalı, salak, ezik, mal bilmem ne bilmem ne. İşi düşünce kanka, kardeşim, börtüm böceğim. Salak mısın amına koyayım, beybıley mısınız siz devamlı dönüp duruyorsunuz? Beni seviyor musunuz yoksa nefret mi ediyorsunuz bir belli edin de bizde öyle davranalım.


Sınıfta bir çocuk var, ismi Yasin, normal zamanda bana at kafası falan diye hakaret ediyor. Sınav zamanında vatsaptan kanki be bana konuları atsana, notlarını göndersene diye mesaj atıyor. Oldu be kardeşim, açayım götümü domalayım köşeye birde tam olsun ne dersin?


7. Israrla bilgisayar oyunu açtırıp beceremeyen misafir çocuğu.


"Abi, abi oyun açsana."


"Oyun."


"Ya aç."


"Anneme söylücem."


"Anneee, Atilla abi bana oyun açmıyo."


"Abi bu oyun nasıl?"


"Yapamadım."


"Ya gelsene."


"Bu oyunun şifresini yazsana."


Ebenin amı tamam mı evladım? Embesil çocuğum madem bilmiyorsun niye açtırdın bu oyunu bana? Al bilgisayarı eve götür götüne sok lanet olsun ya, cidden dinden imandan çıktım.


8. Kaldırımda koro halinde yürüyen insanlar.


Teyzeler... Halay mı çekiyorsunuz? Nedir bu yan yana yürüme sevdası? Veya kızlar, okulda merdivenlerden niye Çin Seddi gibi iniyorsunuz? Gerçekten çok saçma, nedenini bilim bile çözemiyor.


9. Öğretmenin öğrenciyi dövmesi.

Çocukluğumu siktiniz be, yemin ederim çatır çutur ağzına sıçtınız. Bizim sınıf öğretmenimiz vardı boyuna döverdi bizi. Herhalde benden tiksiniyordu, beni tahtanın önüne çıkartıp dövüyordu. Birde bu gerizekalının bir metrelik cetveli vardı elimize vururdu. Ben daha altı yaşındaydım amına koyayım, ne günahım vardı da böyle oldu? Böyle öğretmenlere saygı duyamıyorum, onlara kağıttan uçak fırlatıp kaçmak istiyorum.


10. Apartmanda hiç bitmeyen yemek kokusu.


Arkadaşlarımın çoğu apartmanda yaşıyor ve ben onların yaşadığı apartmana gaz maskesiyle giriyorum. Ya öyle bir yemek kokusu yok, öyle kokan bir şey yemek olamaz zaten. Allah aşkına apartmanca eşek mi kesiyorsunuz, atın sağ bacağını mı pişiyorsunuz, insan eti mi kaynatıyorsunuz?

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!