yirmi dokuz

24.3K 1.8K 204
                  

Bir süre önce...

Yazardan;

Yüksek katlı binanın camla kaplı odasında gitmek için hazırlanıyorlardı. Yapmaları gereken bütün iş bitmiş, muhtemelen evlerine gideceklerdi. Ofise giren kadınla bakışları o yöne döndü ikisinin de.

"İşiniz bittiyse çıkalım hadi, Mert çok iyi bir mekan bulmuş." Üzerine giydiği elbiseyi çekiştirerek yanlarına geldi kumral kadın, her zamanki neşesini takınmıştı yine.

"Ben gelmeyeceğim. Gidin siz." Koray bakışlarını telefondan çekmeden konuştu. Bora'ya müsait olup olmadığını soracaktı, dün yarım kalan konuşmalarını bitirmek istiyordu. Her şey yarım kalmış gibiydi ve kendine bile açıklayamadığı hisleri o çocuğa nasıl anlatacağından bile tam olarak emin değildi.

"Neden ya?" Gizem kaşlarını çatarak konuştuğunda morali bozulmuş gibiydi. "Son zamanlarda çok fazla ekmeye başladın, böyle değildin hiç."

"Yaşlandı, ondan." Ali gülerek arkadaşına takılsa da karşısındaki adam onu duymuş gibi değildi. Telefonuna büyük bir odakla bakıyordu.

Gizem ikna amaçlı birkaç şey konuştuğundan gözlerini devirerek telefonunu eline aldı Ali. Bu kadının Koray'a yaklaşmak için yaptığı davranışlar fazlaca sinirini bozuyordu, katlanamayacaktı.

Çok nadir girdiği mesaj uygulamasına girdiğinde gözüne bir şey takıldı. Geçenlerde kardeşini sormak için Emir'i kaydetmişti ve onun bir durum attığı görülüyordu. İstemsizce tıkladı o duruma.

Emir'in durumu;

Ready for the party ❤️‍🔥@Miraç @Bora (Partiye hazır

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Ready for the party ❤️‍🔥@Miraç @Bora (Partiye hazır.)

Bakışlarını bir süre ekranda gezdirdiğinde nedensizce fotoğraftaki çocuğu dikkatle incelemişti. Yüz yüze çok nadir gördüğü bu çocuğu ilk defa yakından inceliyordu. Bir süre sonra altında yazan yazı gözüne takıldığında kendini mesaj yazarken buldu.

Ali: Parti derken?

Pekala, mesaj konusunda kesinlikle iyi değildi.

Görüldü.

Emir yazıyor...

Emir: HASS/

DURUMU GİZLEMEMİSİM/

Sey evet

dısarı çıkacaktık da

Ali: Orasını biliyorum da

Parti kısmını hala anlamadım

Emir: off bora sıçacak ağzıma/

Lafın gelisiydi o abi

Parti yok yani

Ali: Emir

Yalan söyleyen bir liseli nasıl gözükür biliyorum

Madem Bora ile gidiyorsunuz neresi olduğunu söyle

Emir: Sey

Kızmayacaksın değil mi

Ali: kızmayacağım

oranın komunu at, merakta kalmayayım

Emir: of naptım ben ya/

*konum*

burası

çok az takılıp döneceğiz

Bora da söyleyecekti zaten

Ali: tamam

Sağ ol

Emir: bir sorun yok dimi?

Ali: Yok tabii

Gizlice sarhoşlarla dolu mekana kaçmanızda yok bir sorun

Emir: büyük kızmıs gibi/

Sey o konuda

Bora'ya sahip çıkacağım gercekten

Alkol almak yok

erken de döneriz

Ali: tamam tırsma bu kadar

yapmayacağım bir şey

Emir: insallah/

Tamam tesekkürler..

Görüldü.

"Ulan," Ali elindeki telefonu masaya koyup konuştuğunda Koray ve Gizem ona doğru dönmüşlerdi. "Akıllarınca beni kandıracaklar, yok öyle saygılı abi olmak." Kendi kendine konuşuyor gibi durduğunda ikilinin sorgular bakışları dönmüştü ona.

"Ne oldu?" Koray telefondan nihayet başını kaldırdığında sordu bunu.

"Bizim ikili dışarı çıkacaklardı bugün," Sohbet arasında onlardan bahsediyor olduğundan bu ikilinin kim olduğunu biliyorlardı. "Yemeğe gideceğiz demişlerdi, şimdi de kulübe gideceklerini yakaladım beyefendilerin."

Söylediği şeyle Koray'ın dudakları kıvrılmış ve yeni duymuş gibi bir tepki vermişti. Telefonu tekrar eline aldığında Bora'ya hızla bu haberi yetiştirirken bulmuştu kendini. Ali kendi başına öğrenmese söylemezdi muhtemelen ama ona gerek kalmadan öğrenmişti bir şekilde.

"Neresiymiş orası?" Ali konuma tıkladığında bu mekanın tanıdık bir yer olduğunu görmüştü. Fotoğrafları ikisine de gösterdiğinde Gizem gözlerini büyüterek gülmüştü.

"E burası az önce bahsettiğim yer," Gizem ülerek konuştuğunda, Koray bakışlarını biraz çatarak bakmıştı fotoğrafa. "Yenilemeden mi ne çıkmış, fena bir yer olmuş yani."

"Öyle demek," Koray farkında olmadan konuştuğunda az önceki kararından çoktan vazgeçmişti, gitmeyi istiyordu artık. "Madem fena olmuş, görelim bakalım." Bu söylediği karşısındaki kadının neşeyle gülmesine neden olmuştu.

Akıllarında eve gidip dinlenmek olan ikilinin düşünceleri hızla değişmişti ve farkında olmasalar da, oraya gitmeyi aynı amaçla kabul etmişlerdi. O iki gencin başına bir şey gelmemesi için uzak bir locadan gözetleyeceklerdi, kesinlikle başka bir amaç yoktu.

***
Bu iki arkadaş yanmaya devam edecek çünkü Emir ve Bora bebeklerim çok güzeller 😋

VESAİRE | BXBHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin