on dokuzuncu bölüm

34.3K 1.9K 320
                  

"Bazıları yazmış ki, sevgilisini görmeye gelmiştir Bursa'ya. Olabilir mi ya öyle bir şey? Var mıdır ki sevgilisi?"

Müge'nin saatlerdir aynı şeyleri söylenmesi artık gerçekten başımı ağrıtmaya doğru ilerliyordu. Bir insanı sadece ekran başında görerek bu kadar bağlanmak mümkün müydü yoksa arkadaşım abartıyor muydu?

"Varsa var Müge, bize ne?" dedim umursamazca. Sonuçta biliyordum neden geldiğini. "Sanki gerçekten aşıksın..."

"Bir şey söyleyeceğim." Müge'nin ciddi çıkan sesiyle beraber elimdeki kitapta oyalanan bakışlarım ona döndü. O da telefonu bırakmış düşünceli görünüyordu. "Bak, sana saçma gelecek Işık, biliyorum ama doğruyu söylüyorum. Asaf'ı televizyonda ya da telefonda görünce kalbim aşırı hızlı atıyor, heyecanlanıyorum. Biliyorum sen şimdi tanımadan kimse aşık olamaz diyeceksin ama olunuyor işte, ben de bunun kanıtıyım."

Aşık olduğunu iddia ettiği kişiyle iki gün önceki gece beraberdim, sarıldık, yürüdük ve sohbet ettik. Arkadaşım birine aşık olduğunu söylüyordu ve ben o kişiye karşı bir şeyler hissediyordum.

"Sen sadece yüzünü beğeniyorsun," dedim elimi enseme götürürken. "Nasıl birisi olduğunu bile bilmiyorsun ki. Belki de iğrenç birisi. Bilemezsin."

"Değil," dedi hemen, kendinden emin bir şekilde. "Röportajlarını izliyorum, hem de hepsini. Yaptığı yardımları saklamaya çalışıyor ama yayılıyor ve yemin ederim adını bildiğimiz tüm kurumlara, hayatımda bir arada göremeyeceğim kadar para bağışlıyor. Bilmediklerimizi de kim bilir yani, sen düşün. Asaf kötü birisi olamaz."

"Yalancı bir kere."

"Ne?" dedi Müge anlamayarak. "Ne yalancısı kızım, nereden duydun onu?"

Kafamda kurdum diyemeyeceğim için omuz silkmekle yetindim. Müge'ye söylemek istiyordum ama kalbi kırılsın da istemiyordum. Gerçekten aşık olmadığını biliyordum, aşk böyle bir şey olamazdı. Nasıl birisi olduğunu bilmediğin birine kim aşık olabilirdi ki? Hem Müge, Asaf'la beraber yaklaşık on oyuncuya daha aşıktı.

"Neyse, ben Asaf'la ilgili atılan tweetleri okuyacağım, sen de kitabını oku," diyerek tekrar telefonuna döndü. Ben de kitabı koltuğa bırakıp telefonumu aldım. Bir saat sonra evden çıkıp işe gitmem gerekiyordu ama ayağa bile kalkmak istemiyordum.

Sosyal medyada arada kullandığım hesabıma girdiğimde öylesine dolaşmaya başlamıştım ki, geçen günlerde sürekli Asaf'ın hesabına baktığım için olsa gerek, onun fotoğrafını paylaşan bir magazin sayfasına denk geldim.

Fotoğrafta Asaf ve oynadığı dizideki başrol olan kız vardı. Bir sahnedelerdi, gülümsüyorlardı ve ellerinde Asaf'ın o gün bahsettiği ödül vardı. Asaf'a bakarken dudaklarımın kıvrıldığını hissettim. Güzel gülüyordu. Önceden kimsenin nasıl güldüğüne dikkat etmezdim ama bunu fark etmemek imkansız gibiydi. Güzel gülümsüyordu ve insanın bakınca onunla beraber gülesi geliyordu.

Giydiği takım elbise de yakışmıştı. Derin bir nefes alırken fotoğrafın altındaki açıklamaya baktım.

Beyoğlu Çıkmazı'nın dikkat çeken ikilisi, dün gece ünlü akınına uğrayan ödül töreninde, En İyi Çift Ödülünü aldılar. Aynı zamanda Asaf Erdem, En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü alırken dizi de En İyi Dizi Ödülüne layık görüldü.
İkilinin aldıkları ödül ardından yaptıkları konuşma yoğun ilgi ve beğeni toplarken tören çıkışı kameralarımız onlara çevrildi!
Çok mutlu bir ilişki içinde olduğunu söyleyen Tuğçe Alaca'dan sonra tabii ki bakışlar Asaf Erdem'e döndü ama kendisi her zamanki gibi sessiz kalan taraf oldu.
İkili, teşekkür ettikten sonra törenden birlikte ayrıldı ve dizinin Bülent'i Onur'un da bulunduğu arabada, yanımızdan uzaklaştılar.
Sevenleri, Tuğçe Alaca'nın gizli sevgilisinin Asaf Erdem olmasından şüphelenirken, bir diğer taraf Esra Yelkolan'ı unutmuyor.
İşte haberin detayları...

Yorumlar Asaf ve Tuğçe'yi yakıştıranlar, Asaf'ı Esra'yla yakıştıranlar ve Asaf'ı paylaşamayanlarla dolmuştu. Bazıları da nefret kusmuştu.

Sanırım ben, bu yorumları kaldıracak güce sahip olamazdım. Birilerinin beni tanımadan ettiği hakaretlere dayanabilecek bir yapıya sahip değildim ne yazık ki. İşte bu yüzden Asaf'ı tebrik etmek gerekiyordu çünkü onlarca küfüre denk gelmiştim ona karşı edilen. Ne biliyorlardı ve neyi savunuyorlardı bilmiyordum ama sadece acıyordum onlara.

Birkaç insanın elde ettiği başarıyı kıskanan tiplerdi ve az da değillerdi, günden güne çoğalıyorlardı.

Üstten gelen mesajı gördüğümde kaşlarımı çattım. Gözlerimi kısıp hesap adına tekrar tekrar baktım ama doğruydu. Beklemeden mesaja bastığımda önüme çıkan mesajlar daha da şaşırmamı sağladı.

Esra Yelkolan, Asaf'la haberleri çıkan kadın değil miydi?

esrayelkolan; Asaf'ın, başını yakmak uğruna Bursa'ya geldiği kız sensin değil mi?

esrayelkolan; Uzatmaya gerek yok ve bu mesajlar buradan başka bir yere yayılırsa gerçekten hiç iyi şeyler olmaz

esrayelkolan; Sırf senin yanına gelecek diye başına ne tür işler açıldı haberin var mı? Muhtemelen yok

esrayelkolan; Ödül töreninden önce katılması gereken konuşma provasına katılmadı diye işitmediği laf kalmadı, yönetmen ek sahneler verdi ve herkesin tatil yaptığı zamanda Asaf'ın çalışmasını zorunlu tuttu

esrayelkolan; Ve hiç istemediği bir şey daha oldu, kimse istemez bunu, ben de

esrayelkolan; Dizinin reklamı için Asaf'la Tuğçe ilişki yaşıyor gösterilecekler

esrayelkolan; Bu işlerin sonunda ne olur, biliyor musun?

esrayelkolan; Sahte olan her şey gerçeğe döner, sebebi sensin Asaf'ın istemeyerek yaptığı her şeyin nedeni senin gibi basit sıradan bir kız

esrayelkolan; Şimdi mutlu olabilirsin

🪁

sizce bölümler akşam 9 gibi mi gelsin yoksa bu saatlerde mi?

Tazminat Ortağı | texting Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin