Chapter 93

7.5K 550 33

T A R A

Prehodím sa na posteli a očakávam, že narazím do Harryho. Rada sa rozťahujem po celej posteli hlavne ráno. Keď si však uvedomím, že necítim Harryho mohutné telo doširoka otvorím oči. Takmer okamžite ich však prižmúrim keď ma oslepí slnko. Mám izbu na východe takže vždy ma zväčša budilo slnko. Posadím sa na posteli a pretriem si oči pričom sa dostávam z postele. Potichu zaskučím keď sa mi chodidlá dotknú studenej plávajúcej podlahy. Navštívim kúpeľňu, v ktorej pochopiteľne Harry nie je. Som pokojná, pretože pokojne už môže byť dole a raňajkovať keďže zdola počujem hlasy a cinkot. Akurát ma udivuje, že nabral odvahu ísť dole keď je tam aj môj otec. Včera bol taký nesmelý a nerozprával pokiaľ nemusel. Páčil sa mi taký. Nemám toľko príležitostí ho vidieť hanblivého alebo nesmelého. Viem, že nemá rád keď je taký. Mne sa to ale páči.

Hneď ako vykonám rannú hygienu a prezlečiem sa, rýchlo schádzam dole. Počujem, že pri stole je vrava vo veľkom. Jediného koho nepočujem je Sophia a Harry. Keď sa dostanem do jedálne uvidím tam všetkých okrem Harryho. Vtedy ma obleje nepríjemný pocit a zabudnem popriať všetkým dobré ráno. Keď ma Liam uvidí zvážnie  a skloní hlavu bez toho, aby ma pozdravil.

,,Dobré ráno Tara," pozdraví ma mama s úsmevom, no ja sa iba mierne pousmejem a potom znovu zamračím. Prejdem pomaly ku stolu  a všetkých si obzriem. Liam s otcom iba hľadia do svojich tanierov a Soph sa na mňa usmieva a ukazuje na miesto vedľa seba.

,,Kde je Harry?" opýtam sa dostatočne nahlas a jasne.

,,On nie je s tebou?" opýta sa ma mama a ja k nej ihneď stočím pohľad.

,,Keby bol nepýtam sa. Tak kde je...Liam..." oslovím ho a pozriem na neho.

,,Prečo sa to pýtaš mňa? Nie som jeho pestún," odsekne. Aký je milý hneď zrána.

,,Ja si myslím, že to vieš. Tak odpovedaj!  Vložím si ruky vbok a uprene na neho hľadím.

,,Ja neviem Tara v akom jazyku ti mám povedať, že neviem kde je ten zabednenec. Vážne netuším," skrčí  plecia a ja spoznám, že vraví pravdu.  Pozriem sa teda na otca.

,,Otec nevidel si Harryho?" opýtam sa ho. V jedálni nastane ticho. Môj otec si spokojne prežúva svoje raňajky a naozaj si trúfnem povedať, že nikto nedýcha. Sophia tuší možný problém, pretože sa nepekne pozerá na Liama, ktorý iba mykne plecami. Mama sa zase pozerá škaredo na otca, ktorý si dáva na čas. Mám tušenie, no dúfam, že sa Harry vybral na svoj každo - ranný beh.

,,Povedzme, že sme mali uprostred noci istý rozhovor a....." zdvihne pohľad ku mne a pozdvihne nezaujato obočie.

,,Poslal som ho preč," dopovie chladne a ja sa vtedy nezmôžem na nič iné iba šokovane pootvorím pery. Čakala som všeličo ale toto nie. Ticho v jedálni preruší Liam, ktorý evidentne neudrží smiech. Všetci k nemu okamžite stočíme pohľad.

,,Ja neverím. Toto je môj najšťastnejší deň v živote," povie cez smiech  a ja mu mám chuť za to niečo urobiť.

,,Čože si urobil Billy?" opýta sa mama.

,,Počuli ste. Prečo by tu mal ostávať?" pokrčí ramenami, pričom Liam sa ďalej smeje, Sophia je šokovaná  a ja zabíjam pohľadom otca aj Liama. Čo to ma do hája znamenať?

,,Nemienim ho prijať medzi nás. Niekto ako on nie je pre teba.  Povedal som mu, aby odišiel a on poslúchol začo som rád. Tak či tak by to nedopadlo dobre Tara urobil som ti láskavosť," hovorí to akoby vravel aké má byť zajtra počasie. Nestačím sa diviť.

,,Ako môžeš hovoriť také somariny do pekla? Ako si ho mohol vyhnať? Si ty vôbec normálny otec? Je to môj priateľ a ja rozhodujem o tom kto pre mňa je a nie je dobrý. Čo si to vôbec dovoľuješ?" vyšteknem čím všetkých prekvapím. Myslím, že na otca som ešte nikdy takto nevybehla.

Pulse (FF- Harry Styles)Read this story for FREE!