#34

7.2K 801 275

1. Helası dışarıda olan ev.

Köyde hela genelde evin biraz uzağında oluyor. Gece vakti götü yiyen çıkıp yapıyor. Birde şurada cinler vardır, bilmem nerede peri gezer, dur oraya basma çarpılırsın diye korkutulurken imanım gevredi. Ya birde o helaların çoğunda ışık olmaz, korkudan tırt atarak yaparsınız. İki gram aklınız da o hela yolunda gider.


Ben küçükken gece çok çişim geldiği zaman helaya gitmeye korktuğum için camdan aşağı yapıyordum. Kızan olduğum içinde erken yatırırlardı beni. Çok çişim gelmişti ve yataktan kalkıp camı açmıştım, aşağıya çöydürüyordum işte. Toma gibiydim lan. Dedem bahçede çiçek suluyormuş, onun üzerine yapmışım. Adam eve girdi "Dışarıda yağmur yağıyor çiçekleri sulamama gerek kalmadı." dedi. Ne diyeceğimi bilemedim.


2. Batıl inançlar.

Gece tırnak kesme ömrün kısalır,

Klozete sıcak su dökme cin vardır,

Gülün dibine yaklaşma orada cinler gezer,

Akşamları kediye dokunma onların sırtında şeytanlar gezer,

Gece ıslık çalma şeytanlar başına toplanır,

Gece sakız çiğneme ölülerin etini çiğnemiş olursun,

Örümcek öldürenin annesi ölür.


Yeter. Ciğerim soldu, kanadımı kırdılar uçamadım anne. Saçmalık değil mi bunlar ya? Ben bir aralar bilerek tırnaklarımı gece keserdim, gördüğünüz gibi hâlâ yaşıyorum. Hayatımda katlettiğim örümcek ve böcekler bir araya gelse dünyayı istila edebilirler ve annemde yaşıyor. Buraya yazdığım her şeyi yaptım ama hiçbir şey olmadı. Bundan sonrada olacağını zannetmiyorum. Ayrıca tırnak kesmek sünnettir, gecesi gündüzü olur mu? Bence böyle boş beleş işlerle uğraşmak yerine biraz faydalı işlerle uğraşın arkadaşlar.


3. "Atilla sigarayı bıraksana elindeeeeeeeeeen."

"Ye beni aşkım."


"Aşkım biraz yavaş."


"Biranın üstüne sinek kondu."


"Sigarayı söndürseneeeeeeeeee."


Az önce anneniz aradığında arkadaş grubunuz söylediği tipik cümleleri sıraladım. Artık biz nasıl ağır bir ergenlik geçiriyorsak, böyle şeyler diyormuşuz. Gerçi ben böyle bir şey yapmadım ama benim orospu arkadaşım bana yapmıştı. O sırada dershanedeydim ve annem arayınca yanımda oturan arkadaş "Sigara içmeseneeeeeeeeeeee." diye bağırınca annem bana sigara içip içmediğimi sordu. İçmiyordum ama annem inanmadı, o sıra arkadaşım şuan bunu okumuyor biliyorum ama senin yüzünden annemle aram açıldı orospu. Osuruğun düğümlensin inşallah.


4. "Patates, sarımsak, kuru soğan..."

Böyle sokakta seyyar satıcılar oluyor, o kadar çok bağırıyorlar ki sanki adam sokakta değil de evin içinde bağırıyormuş gibi hissediyorum. Ben tatilde o seyyar satıcının bağırması ile uyanıyordum. Birde o seyyar satıcılar arada detone oluyor, boş sokakta sanki pazardaymış gibi bağırıyor. Öyle insanları görünce üzülüyorum ben ya, kendimde fakirin birisi olmasam adamın bütün malını satın alacağım ama... Neyse işe başladığımda yapacağım ilk şey bu olacak sanırım, bunu buraya yazayım, kalsın.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!