on üçüncü bölüm

34.8K 2K 231
                  

Asaf istek atalı bir saati geçmişti ama ben kabul etmek yerine ona bir fotoğrafımı atmayı ikna etmiş ve dediğimi yaparak geçen gün Müge'nin evinde çekildiğim bir fotoğrafı gerginlikle atmıştım ona.

İsteğini kabul etsem, 8 milyon takipçisi tarafından rahat bırakılmayacağımı biliyordum çünkü hakkında okuduğum haberlerde takıntılı fanları da yer alıyordu.

Koltukta kendimi sağa sola atarken mesaj atmasını bekliyordum ama hala yazmıyordu. İçeriye elindeki meyve tabağıyla giren annem, bir süre şaşkınlıkla yüzüme baktı. "Kızım, sen ininden çıkar mıydın?" dedi televizyonun karşısındaki koltuğa yerleşerek.

Odam üzerime gelmeye ve beni bunaltmaya başlayınca buraya geçmiştim ama durum hala aynıydı.

"Yalnız kalmana gönlüm el vermedi," dedim gülerek. Babam bugün gececiydi.

"İlerleme var," diye söylenirken televizyondan her zamanki kanalını açtı. Keyifle gülümsediğinde, "Başlamış bile," dedi.

"Anne," dedim telefonu karnıma koyup yattığım yerden televizyona bakarken. "Bu Beyoğlu Çıkmazı her gün yayınlanan bir dizi falan mı?"

Soyulmuş bir mandalinayı uzattığında aldım. "Nerede," dedi uzatarak, sanki bunu istermiş gibi. "Sadece çarşamba günleri var. Bugün de çarşamba zaten. Diğer günler tekrar veriliyor."

Anladığımı belli ederken başımı sallayıp mandalinadan bir tane yedim. Bölüm yeni başladığında altta isimler verilmeye başladı. gelecek olanı anladığımda hızlıca kamerayı açıp ilk gelen ismin fotoğrafını uzaktan çektim. Flaş açıldığında annem bana döndü.

"Ne çekiyorsun kız sen?" dedi gözlerini kısarken.

"Kendimi," dedim poz verirmiş gibi hareketler yaparken. Annem, ben ne doğurdum dercesine baktıktan sonra tekrar televizyona döndü. Çektiğim fotoğrafı Asaf'a attığımda gülmeye başladım ama aynı zamanda garip de hissediyordum. Bu kadar ünlü bir adam benim gibi biriyle ne diye konuşuyordu ki, demeden edemiyordum.

Işık; *fotoğraf*

Işık; Annemin mesaisi başlamış bulunuyor

Mesaj iletildi ama birkaç dakika boyunca bakmadı. Normalde hemen görür, cevap verirdi.

Işık; Sen nereye gittin?

Asaf çıktıkça diziyi izlememin üzerinden on dakika kadar geçmişken telefon titredi. Hızla açtığımda o olduğunu görüp koltukta doğruldum.

Tazminat Ortağı; Işık

Tazminat Ortağı; Odana gitsene sen

Tazminat Ortağı; İzleme bölümü

Işık; O niye?

Tazminat Ortağı; Hadi odana git, boş ver niyesini

Tazminat Ortağı; Seninle konuşmak istiyorum ben

Işık; Tamam konuşalım, odama gitmeme gerek yok ki

Tazminat Ortağı; Öyle değil

Tazminat Ortağı; Arayayım mı?

🪁

okul olunca bölüm atmayı unutuyorum

Tazminat Ortağı | texting Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin