46.Bölüm

46.8K 3.1K 1.1K
                  

8 Nisan 2022Kavga Ettikleri Gün

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

8 Nisan 2022
Kavga Ettikleri Gün.

Büyük masanın en başında oturmuş önünde ki belgeler ile ilgilenirken aklında sadece bırakıp buraya gelmek zorunda olduğu sevgilsi vardı.

Ahsen, artık bir an bile çıkmıyordu Cahit'in aklından. Aslında bu hep böyleydi. Patlama olan bölgede, baygın bir şekilde Ahsen'i gördüğü andan beri bir kere bile aklından çıkaramamıştı onu.

Sevdiği kadın hala bilmiyordu. Sakladığından değil ama söylememişti daha önce bunu.

Bölgede ki tek sivil o sarı saçlı, baygın kız olduğu için Yüzbaşı Cahit Balaban bir anda herkesi seferber etmişti. Ambulansı aramalarını söyleyen kendisi iken, ambulansı beklemeden kızı kucaklayıp zırhlı araç ile hastaneye götüren de kendisiydi.

O an anlamış mıydı bilmiyordu ama korktuğunu biliyordu. Hiç bir suçu yokken, o genç kızın hayatını kaybetmesinden korkmuştu. Aslında patlamanın merkezine uzaktı, kanayan bir yeri yoktu ama o yine de korkmuştu.

Belki de o baygın haliyle bile onu etkilediği için korkmuştu o kadar.

Eğer bir asker, kızın eşyalarını Yüzbaşı Cahit'in eline tutuşturup gitmeseydi,  Yüzbaşı Cahit daha gördüğü ilk an etkinlendiği kadın kendine gelince bir çay içmeyi bile teklif edebilirdi.

Fakat eline tutuşturulan fotoğraf makinası ve içinde ki fotoğraflar bu süreci oldukça uzatmıştı.

Cahit o odadan çıktıktan sonra bir daha o kızı hiç görmem diye düşünürken hayat bir şekilde onların yolunun kesişmesine sebep olmuştu.

En başında hep şikayetçi gibi görünen Cahit, aslında hiç bir zaman Çakma Muhabirden şikayetçi olmamıştı.

Şimdi de bir gözü telefondaydı. Ahsen'den mesaj gelirse geç cevap vermek istemiyordu.

"Cahit komutanım." Dedi yanına gelen asker.

Cahit, daldığı düşüncelerden çıkıp başını kaldırdı ve askere baktı.

"Efendim?"

"Mustafa Yarbay toplantı odasına sizi çağırıyor." Dedi.

"Tamam." Diyerek ayağa kalktı. "Sağol."

Askerin yanından uzaklaşıp toplantı odasına doğru yürümeye başladı.

Kapıyı tıklatıp içeriye girdiği sırada telefonu çalmaya başladı. Hemen sesini kısmayı düşünürken ekran da yazan 'Gizli Numara' yazısı onu engellemişti.

"Komutanım." Dedi Cahit hemen. "Gizli numara."

"Aç hemen aç." Dedi Mustafa yarbay. Gelecek ufacık bir ip ucuna bile ihtiyaçları vardı.  Karakolda bir köstebek olduğunu bilmelerine rağmen hiç bir şey yapamamak artık hepsinin canını sıkmaya başlamıştı. Yanlarında duran, canlarını emanet ettikleri kimseye güvenemez olmuşlardı.

Zemheri | TamamlandıHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin