beşinci bölüm

38.8K 2.1K 51
                  

Asaf, sakin kalmak için kendine sözler verirken set alanından iyice uzaklaştığını fark ederek başını kaldırdı. Etrafta gözlerini gezdirirken dizinin yapımcısı Yusuf Telbey'in bir ağaca yaslanmış halde sigara içtiğini gördü. Adımları o tarafa yönelirken ellerini cebine soktu, havalar hala soğuktu.

"Oo, Asaf, n'aber?" dedi Yusuf, onu karşısında gördüğünde. Eli montunun cebine gittiğinde sigara paketini çıkardı, uzattı. "Al bir dal."

"Yok, eyvallah." Aslında içesi vardı ama şu an ciddi kalıp konuşmalıydı. "Bir şey diyeceğim sana... Bu numara olayı ne, nasıl yayıldı haberin var mı?"

Tabii ki vardı, dizinin yönetmeni Ezgi'yle beraber bölümü son kez izlerken fark edememişlerdi böyle bir hatayı. Sonradan anladıklarında da iş işten geçmişti.

"Öğrendim diyelim," dedi sigarayı yere atıp ayağının ucuyla ezerken. "Onur seni telefonuna Kerem diye kaydetmiş, dizide kullandığın telefonun yerine de gidip senin kendi numaranı aramış. Bölümde ufacık bir yerde gözükmüş tabii, bizimkiler sansür falan eklemişler ama engelleyemediler. Bölüm Youtube'a geç yüklendi, bizde yorumlardan fark ettik zaten." Yusuf, elini dostça koydu Asaf'ın omzuna. "Kusura bakma, sana yeni bir hat aldırdım çocuklara. Getirirler yarım saate. Çok mu rahatsız ediyorlar?"

Asaf keyifsiz bir gülüşle cevapladı onu. "Biraz." Eve döndüğünde telefonunun şarjı olmadığı için direkt uyumuştu, şarja taktığı telefon da akşama doğru dayanılmaz bir şekilde titremeye, aranmaya ve mesaj dalgasına tutulmuştu. Hatırladığı tek şey birisinin attığı 947 mesaj ve bir diğer kişinin attığı çıplak fotoğraflarıydı. Midesi kaldırmadığında Işık'a yazıp telefonu kapatmıştı.

Işık.

"Yusuf," diye seslendi telefonuna gömülmüş adama. "Bu numara kesin olarak sahneden yayıldı değil mi, birisi yaymadı?"

Yusuf başını kaldırıp göz teması kurduğunda kesin bir edayla başını salladı. "Tabii oğlum, başka nereden yayılacak?"

Asaf daha fazla konuşmadan sıkıntıyla arkasını döndü, geldiği yolu yürümeye başladı. Kızı boş yere suçlamıştı. Işık tatlı kızdı gerçekten, yorgunlukla bir yere oturduğunda onun mesajlarını okumak gülümsemesine sebep oluyordu bazen. Daha bir hafta olmuştu. Yüzünü buruşturdu, boş yere suçlamış olabilirdi ama aklına sadece onun yayabileceği gelmişti. Kız onun kim olduğunu bilmiyordu ama o an bu detay aklına gelmemişti.

Işık, Asaf'ı tanımıyordu. Asaf'a, kötü diye anlattığı dizinin başrol oyuncusunun, konuştuğu kişi olduğundan bihaberdi.

Tazminat Ortağı | texting Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin