11. Bölüm

2.5K 152 16

Genç adamın kalbinden başlayan sızı bedeniyle beraber ruhunu da sarmıştı. O isim ruhunda yankılanırken pişmanlığı bir kez daha tüm hücrelerinde hissediyordu.

Gazı kökledikten sonra havalanan bayrağı görünce yarışa başlama çizgisinden hızla ayrılmıştı. Bütün rakiplerini geride bırakarak tekrar bir galibiyete doğru son hızla gidiyordu. Çok kısa sürede vardığı bitiş çizgisinden sonra hızını kesmeyerek yarış alanından ayrıldı. Nereye gittiğini bilmeden sürüyordu. Yavaş yavaş hızını azaltırken gözlerinin önüne gelen gülüş ile gözlerinden yaşlar süzüldü genç adamın.

Yıllardır, annesinin ölümünden sonra dış dünyaya karşı ördüğü duvarlarını tek bir kişi yıkabilmişti Görkem'in... Hayal'in o bütün dünyaya ışık saçan ve eşsiz bir güzelliğe sahip olan gülüşünü gördükükten sonra dünyası durmuştu genç adamın. O anı insanı kor ateşlere sürükleyecek kadar etkileyici bakışları bozmuştu. Genç kızın güzel gözleri adamı bulunca yeni bir aşk romanı başladı. Bakışlarla başlayan bu romanın kahramanları birbirlerini farkında olmadan uçuruma sürüklüyordu. Çünkü onların aşkı imkansızlığın gölgesinde olacaktı.

Nereden bilebilirlerdi bu bakışmanın hayatlarındaki tarif edilemez bütün iyi ve kötü duyguları onlara yaşatacaklarını?...

Hayat herkese adil dayanmıyor. Her aşk romanı da mutlu sonla bitmiyor.

O gün ilişkilerinin ilk yılını dolduracaklardı. İlişkileri başlayalı bir yıl olacaktı ama henüz yakın çevredeki arkadaşları haricinde kimse bilmiyordu bu birlikteliği. Ailelerin de bu durumdan haberi yoktu. O bir yıl öyle güzel geçmişti ki. Sanki aşk romanları bütün kötü olaylardan arındırılmış; en saf, en temiz, en masum hâliyle sunulmuştu bu aşıklara. Aşk dolu bir yıldı. Sebebi belki ikisinin de ilk defa yılbaşında göz göze gelmiş olmaları ve birbirlerinin gözlerinin içine bakarak aynı şeyi dilemeleriydi...

Genç adam babasının onu şirkete çağırması üzerine günler öncesinden hazırladığı sürprizi son bir kez kontrol etti ve sonra babasının yanına gitti. Tatlı bir heyecan sarmıştı genç adamı. Yüzünde gülümsemesi, kalbinde sevgilisi... Gülümsemesinin sebebine o gün evlenme teklifi edicekti genç adam...

Şirketten çıktıktan sonra hâlâ babasının ona söyledikleri kafasında bur uğultu şeklinde dolaşıyordu.

" O kızdan uzak duracaksın. "

" Eğer ona birşey olsun istemiyorsan uzak duracaksın! Anladın mı Görkem? O kızdan da o aileden de uzak duracaksın! "

Yapamazdı. Sevdiği kızdan uzak duramazdı. Ama ona zarar gelecekti eğer yapmasa! Kara bir delik genç adamı çoktan içine çekmişti. Ve bütün çıkış yollarını kapatmıştı. Hapsolmuştu genç adam kara delikte. Simsiyah boşluktaydı. Yönünü bulamıyordu. Çünkü artık o güzel gülüşlü sevgilisi yanında değildi.

Babasından da bu dünyadan da nefret ediyordu genç adam. Onu bu kara deliğe mahkûm eden herkesten herşeyden nefret ediyordu. Oysa o sadece aşık olmuştu. Hayatın da ilk defa aşık olmuştu.

Artık yaşadığını hissetmiyordu. Sanki biri damarlarındaki bütün kanı çekmişti. Ve Nefret duygusunu nakletmiştiler damarlarına.

O gün eve erken gitti. Etrafa baktı. Her şeyi ne kadar da güzel hazırlanmıştı genç adam. Etrafta yanan mumlar, tavandan sarkan kırmızı kapler arasında sevgilisi ile birlikte olduğu resimler, yemek masası...

Yaklaşık beş on dakika sonra Hayal orada olacaktı. Ve Görkem ona nasıl ayrılmak istediğini söyleyeceğini bilmiyordu.

İçindeki nefreti kusmak istercedine etrafı kırıp dökmeye başladı Görkem. İki dakikada etraf savaş alanına döndü. Sonra sırtını yasladığı duvara tutunarak yere çöktü Görkem. Gözyaşları yanaklarından süzülmeye başladı.
(Devamı gelecek bölüm.)

AŞK YARASI (TAMAMLANDI) Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!