#31

6.9K 779 305

1. Yazı yazdırırken rap yapan öğretmen.


"Sen beni bilemedin kendini bilemedin ye yo ye hadi hızlı yazın yan sınıftan gerideyiz."


Arkamızdan atlı mı koşturuyor, tabakhaneye bok mu yetiştiriyoruz amınakoyayım bu ney? İki kelime eksik yazsak profesör olamayacak mıyız? Birde hani hocam tekrar eder misiniz deyince takmazlar ya... Böyle eliniz ağrır ama yazı yarım kalmasın diye yazmaya devam edersiniz. Bu kadar boş beleş bilgiyi ileriki hayatımda sadece haftaya olacak sınavda kullanacağım ondan sonra bir daha hiçbir yerde görmeyeceğim. Yarak kürek işler.


2. 13 yaşında Teoman'ı eleştiren kız çocuğu.

Ne üzücü bir başlık bu böyle... Başlığın hüznünden çok bu tür şeylerin gerçekten yaşanıyor olması beni üzüyor. Bence bir insanın bir şeyleri eleştirmek için belli bir bilgi birikimine sahip olması gerekir. Tıpkı benim şuanda o küçük kızları eleştirdiğim gibi. Paradoks galiba... Ne bileyim, gidip okumadığınız kitap ve sırf sosyal medyada paylaşmak için yaptığınız kahveyle ilgilenin ama kitapları ve müziği tatmadan eleştirmeyin.


Not: Teoman'ı eleştirmeyin.

Not2 : Teoman - Mavi Kuş ile Küçük Kız dinleyin.

3. Banyoda sıcak suyun soğuması.

Bu doğalgazı hanginiz nereden buldunuz bilmiyorum ama gerçekten dünyanın en mal şeyi. Duşta takılırken mutfakta birisi suyu açıyor, tarifini yapamıyorum o anın ya. Bence biz uzaya uydu göndermek yerine önce bu basit sorunları çözsek daha iyi olacak gibi geliyor. O soğuk suyun altında titremekten imanım gevredi.

4. Wattpad'de mizah kategorisindeki kitapların mizahla alakasız olduğu gerçeği.

Şöyle kitap okumak için kullanmadığım bu siteyi biraz kurcalayayım dedim, oraya buraya girdim. Milletin hesabını didikledim. Erkek Anatomisi mizah kitabı galiba ne yazdığımı bende henüz çözemedim, bakayım dedim. Böyle aşağı doğru iniyorum, konular; iki kişinin aşkı, iki kişinin arasında geçen komik aşk, birkaç kızın yaşadığı aşklı (?) şeyler, romantik komedi, aşk aşk aşk. Romantik bir toplum olduğumuzu biliyorum ama biraz abartmadık mı?

5. Kitabın sonu iyi bitmeyince içinize oturan hüzün duygusu.

En sevdiğim karakter ölünce, kitabın sonunda insanlar kavuşamayınca, mutsuz son olunca böyle bir kahroluyorum ben. Evde kafama bez bağlayıp ağıt yakıyorum, yazara sitem ediyorum. Atarlanıyorum evin içinde, ama kime fayda? En son geçen hafta Orhan Pamuk'un Kar kitabının tam orta yerinde baş karakter Ka'nın öldürüldüğünü öğrenince Orhan Pamuk'a ciddi gıcık oldum. Şimdi bu kitaptan bir spoi verdiğim için sizde bana gıcık oldunuz, hayat böyle gençler.

6. İngiltere'de devamsızlığın 90 gün olduğu gerçeği.

Bizde de 10 gün işte, anamız sikiliyor. Merak ediyorum bir gün araba çarpsa bana, helikopter düşse üzerime sonra devamsızlıktan kalsam ben. O yattığım morgdan kalkarım o sınıf defterini alırım öyle gömülürüm. Olmadı bağırsaklarım dağılsa yerden toplayıp yoklamaya katılırım. Çünkü milli eğitim bizi sikmeyi seviyor. Öğrenciliğimin on ikinci yılına girdim, güçlü kalamıyorum gençler. Tutun kollarımdan düşerim şimdi.


7. Okul bizim evimiz ama sandalyede bağdaş kurarak oturamazsınız.

Ya geçen gün derste bacaklarım tutuldu, sıçma pozisyonunda oturmaya başladım. Öğretmen diyor çocuğum düzgün otur. Öğretmenim bacaklarım tutuldu dedim, iyi peki dedi. Beş dakika sonra sıranın üzerine çıktım aynı pozisyonda. Evladım insene oradan falan dedi öğretmen bende okul bizim evimiz değil mi diye sordum. Bize iki ders arka arkaya nutuk çekti. Oysa ki sekizinci sınıfta okul müdürü ayağını sıramın üzerine koyup baklava desenli çorabını düzeltmişti. Ama yine de siz bilirsiniz tabii.


8. "O kendini camdan atsa sende atlayacak mısın?"

Evet.


Arkadaşımın yaptığını yapıyorsam illa onun camdan atlayıp benimde arkasından atlamam mı gerekir? Saçmalık. Öyle bir şey olsa bile ben sadece arkadaşıma gülerim veya illa atlamak zorundaysam alt kattan atarım kendimi. Sakata gelmeyelim diye. Ne diyorum ben ya?


9. "BASMA ORAYA YENİ SİLDİM."

Ya şu amk banyosu ne zaman temizlense, bütün ev kullanır o banyoyu ama ben girince kayar düşerim. Veya eve girince çantamı girişe fırlatacağım yapamıyorum. Annem cırtlıyor bir yerden, basma oraya yeni sildim diyor. Ne yapayım kadın uçayım mı? Sıpaydırmen miyim ben duvara mı tutunayım? Bu nasıl zihniyettir yav?

10. Bazı soruların cevabı olmaması.

Mesela şunu merak ediyorum, sütü bulan insan inekle ne yapıyordu? Neden masaya masa diyoruz? Kelimeleri kim bulmuş? Masaya başka bir şey desek olmaz mıydı? Cevapları verecek arkadaşlara kumpir alacağım.


Bu arada 31. bölüm : ) 31 : )


Bırçetlerim hepinize dobrıy veçer.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!