[28] Chapter Twenty-Eighth (First Season)

1.8K 145 13

Tam, gdzie przemawia serce, nie wypada, aby rozum zgłaszał wątpliwości.~ Milan Kundera

~*~

Cassandra siedziała w salonie wraz z Louis'em, Niall'em, Liam'em oraz Daniel'em. Wyścig z podstawionymi policjantami zakończył się około godziny temu. Cały ten czas spędzili na kompletnym milczeniu, a ona powoli zaczynała mieć dość wyraźnego napięcia, jakie panowało pomiędzy nimi. Była zmęczona i chciała jak najszybciej znaleźć się w swoim łóżku, aby móc odsapnąć. Widziała zmarszczkę na czole swojego „wspólnika od jakiegoś czasu" - jak to on sam określił. Uznała, że po prostu zastanawia się nad tym, co może im wszystkim powiedzieć, żeby przekonać ich do powrotu swojej utraconej pamięci.

- Pamiętam. Pamiętam wszystko sprzed wypadku - odezwał się w końcu, podnosząc wzrok, którym zmierzył każdą osobę, znajdującą się w pomieszczeniu. Szatynka zerknęła na pozostałą trójkę, chcąc ujrzeć ich reakcję. Niedowierzanie- to wszystko, co udało jej się wyczytać z ich mimiki. Jednak i to uznała za sukces. W końcu byli mistrzami w ukrywaniu swoich emocji.

- Udowodnij - zażądał Liam, podnosząc się z siedzenia. Ręce skrzyżował na wysokości klatki piersiowej i zaczął przechadzać się w tę i z powrotem, patrząc przed siebie pustym wzrokiem. - Powiedz coś o nas, o naszych wrogach i coś, co powiedziałby prawdziwy Malik.

- Jestem szefem gangu. Najgroźniejszego na świecie, nie chwaląc się. Jesteś informatykiem, a Louis i Niall to... no cóż, to po prostu Louis i Niall. Mam wielu podwładnych, których imion nie jestem w stanie spamiętać. Z resztą ty też to olewasz i wymyślasz jakieś dziwne przezwiska, które mnie śmieszą. I wiem, co teraz chcesz powiedzieć - wskazał palcem na Payne'a, który zatrzymał się w miejscu, słuchając, co ma do powiedzenia Mulat. - Pamiętanie swoich sprzymierzeńców, to tylko niewielka część sukcesu. Ważniejsze jest to, żeby znać swoich wrogów. Skoro tak patrzysz na sprawę, to na pewno znasz detektywa Fernandeza. Namieszał nam w niejednej akcji i powiedział, że przejdzie na emeryturę dopiero, kiedy mnie złapie. Złudne te jego nadzieje. A może szanowny pan McColl, któremu nie chce się wierzyć, że nie jest najlepszym policjantem na świecie? Powoli zaczyna mnie denerwować, tak swoją drogą. Jednak najprzyjemniej wspominam biedną Josephine. Szkoda, że opowiedziała się za niewłaściwą stroną - Cassandra zacisnęła zęby najmocniej jak tylko dała radę. Nie powinna zwracać uwagi na to, co powiedział przed chwilą mężczyzna. Przecież on nawet nie znał jej siostry, to były tylko puste słowa, które musiał wypowiedzieć, żeby uwierzyli w ich, już teraz wspólne kłamstwo. Jednak coś w jego głosie, ta kpina kierowana do dziewczyny... Nie, na pewno ma jakieś urojenia.

- Masz szczęście, że jesteśmy przyjaciółmi, bo za to ,,Louis i Niall, to po prostu Louis i Niall'' miałem ochotę władować ci kulkę między oczy - syknął Tomlinson i z szerokim uśmiechem rzucił w Mulata niewielkim opakowaniem. Serce Cass przestało bić do momentu, w którym Daniel złapał przedmiot. Malik zawsze w ten sposób postępował ze swoimi podwładnymi, trenując tym samym ich spostrzegawczość i refleks, przez co sam również był mocno wyćwiczony. Gdyby upuścił cokolwiek, co Louis mu rzucił... Na pewno byłoby już po nich.

- Mam nadzieję, że nie jestem już wam potrzebna. Dzisiejszy dzień był dla mnie wyjątkowo męczący i teraz nie mam ochoty na nic poza moim łóżkiem - uśmiechnęła się sztucznie, podnosząc z fotela, który dotąd zajmowała. Czuła, jak zaczyna jej brakować tlenu. Powinna jak najszybciej się da wyjść na powietrze, jeżeli nie chce po raz kolejny przy nich zemdleć.

Skinęła jeszcze tylko głową w ich kierunku, odwróciła się na pięcie i opuściła dom, od razu wsiadając za kierownicę swojego samochodu. Otworzyła okno na oścież, zamykając na kilka sekund oczy. Wspomnienie ciała Josephine przez cały czas siedziało w jej głowie i za nic nie chciało zniknąć. Powyginane ręce, puste, szeroko otwarte oczy i poprzecinana w wielu miejscach skóra... Odpaliła silnik, ruszając z miejsca. Przejażdżka samochodem w jakieś odległe miejsce - to na pewno jej pomoże.

The Queen Wears Black | Zayn Malik FanFictionPrzeczytaj tę opowieść za DARMO!