Kosarak apartmandan çıktı Bade. Bende pesinden tabi ama yetisene kadar taksiye binmişti. O giderken havanın çok soğuk olduğunu hissettim. Kar havası vardı sanki. İliklerime kadar donmuştum. İncecik gömleğin azizliğine uğramıştım. Telefonu ceplerimde yokladım fakat yoktu. Demek ki evdeydi. Bi dakika ya bu Burcu haysiyetsizi de benim bizim evimizdeydi. Allahım katil olmamam için hic bir sebebim yok dedim sonra Badeyi Annemleri oğlumla kızımı düşündüm. Üçer beşer merdivenleri çıktım. Bu nasıl bir yüzsüzlüktür. Benim hazırladığım Bademle oturacağım o masaya oturmuş yemek yiyordu. Sakin ol cüneyt Hapishaneye değil doğumhaneye giriceksin sen. Hızla yanına yürüdüm bileğinden tuttuğum gibi ayağa kaldırdım.

"Bana bak Eğer Badeye birşey olursa o boğazını keserim senin anlıyo musun?"deyip ittim.

Normalde kadınlara karşı gereğinden fazla kibardım ama bu kadın artık miğdemi bulandıracak kadar ucuzlaşmıştı.

İttiğimde sandalyeye düştü. Ardından bileğini okşamaya başladı. Bir insan bu kadar laftan sonra nasıl kalkıp gitmezdi hayret edilecek kadar yüzsüzdü fazla yüzsüz.

"Birgün gercekten benim olacaksın Cüneyt"dedi.

"İnsanlar boş şeylerin hayallerini kurar olmuş hadi toz ol bidaha benim ve ailemin etrafında dolaşma tasmandan tutucak kişiler çok onlara bulaş"dedim. Bunları bir kadına dediğime sahiden inanamıyordum.

Hızla masadaki çantasını aldı. Sonrada çıkıp gitti.

Telefonu alıp Badeyi aramayı denedim. Ama açmadı haksız da sayılmazdı mesela ben o durumda yakalasaydım şuan o çocuk mezardaydı.

Çeketimi alıp evden çıktım. Yolda Badenin kuzeni Tunç'u aradım

"Alo Tunç Bade sizde mi?"

"Yok abi değil bişey mi oldu?"

"Yok kardeşim olmadı eyvallah"deyip kapattım nereye gitmişti bu Bade?

Tekrar okula dönmüş olabilir miydi? Başka bir seçenek aklıma gelmediği icin arabaya bindim. Okula geldiğimde dışarda oturanlarda gezdirdim gözlerimi yoktu burda. İçeri de bakmalıydım.

Bade okuldaydı. Kenarda oturmuş ağlıyordu. Yanındada etek boyuna karıştığım için benimle laf dalaşına giren o velet vardı.

"Bade"dememle yerinden kalktı ve yüzüme baktı. Sonrada benim tersime yürümeye başladı.

"Bak kimsenin öğrenmesini istemeyen sendin şuan burda herşeyi söyleyebilirim istemiyosan benimle gel"

"Ne istiyosun benden canımı yakmaktan zevk mi alıyosun?"

"İnsan canını yakar mı? Öyle bişey değil o öptü beni ben seni aldatmam Bade"dedim sesim fısıltı halindeydi

"Cüneyt ben bu evliliği seni o kadının dudaklarındayken bitirdim"dedi

"Ben bitti demeden bitmez"deyip hiçbir şeyi takmayarak Badeyi öptüm. Bu saatten sonra herkes istediğini düşünsün. Bade benim.

Yeni Edebiyat ÖğretmenimBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!