25.BEKLEYİŞ

315 39 45
                  

Bölüm şarkımız: Ayça Özefe-Olmuyor Bak
Okurken dinleyebilirsiniz.

Oy vermeyi ve yorum yapmayı unutmayın

Keyifli okumalar.

Kurgunun instagram hesabı: @ucurumkatiliofficial

🔪🚨⚰️

UÇURUM KATİLİ
25. BEKLEYİŞ

Silah sesleri, bağırış sesleri, polislerin dışarıdan megafon ile yaptıkları uyarılar

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Silah sesleri, bağırış sesleri, polislerin dışarıdan megafon ile yaptıkları uyarılar... ilk defa bir çatışmanın bu kadar dışındaydım.

Tam dibimde duran Kaan bana baktı ve elini koluma koydu. "merak etme çıkacağız şimdi." Bir şey demedim.

Aşağıdaki kargaşanın sesleri hala duyulmaya devam ederken koridordan hızlı adım sesleri de duydum. Ayrıca odaların kapıları da tek tek açılıyordu. "bizi arıyorlar herhalde."

"herhalde. Ama ne olur ne olmaz tedbirli olup odada durmakta fayda var."

Hışımla açılan kapıya baktığımızda bu Rıchard'ın adamlarından biriydi. Aşağıdaki kargaşadan sıyrılıp buraya nasıl gelmişti? "ne olursa olsun o belgeler bu evden çıkmayacak, hemen bana verin."

Biz hareket etmeyince silahını bize doğrulttu. "size bana verin dedim!"

Koridordan Olcay'ın bağırışını duydum. "kaan! Miray! Yukarıda mısınız!"

"EVET!" Kaan var gücüyle bağırmıştı. Bağırışına eş zamanlı beni kolumdan tutup arkasını sakladı. Uzun boyu önümü tamamen kapatmıştı ve ne olduğunu göremiyordum. İki saniye geçmişti ki bir silah sesi duyuldu. Peşinden bir kere daha.

Ardından "AMBULANS ÇAĞIRIN KAAN VURULDU!" diye bağırdı Olcay.

Kaan mı vuruldu?

Nasıl olur, hala dimdik ayakta duruyor?

Önümde dikilen Kaan sendeleyerek bir iki adım attı ve kapı pervazına sol elini yasladı. Sağ elini ise gövdesine koydu ama arkasında olduğum için neresinden yaralandığını göremiyordum.

Kaan'ın arkasından çıktım. Az önce bize silah doğrultan adam kapının önünde, hole doğru uzanmış yatıyordu. Olcay, eğilip adamın nabzını kontrol etti. "ölmüş."

"neresinden vurdun adamı?" diye sordum. "ensesinden." Kısa cevabının ardından doğruca Kaan'ın yanına gelip kolunu omzuna alarak ayakta kalmasına yardım etmeye çalıştı. "iyi misin kardeşim? Dayan gelir şimdi ambulans."

Kaan bir elini yarasına tampon yapmak amacıyla bastırırken yüzünü buruşturdu ve nefes nefese konuştu. "iyi-iyiyim. Sorun yok."

"Olcay, Kaan'ı yatağa oturt aşağı indirmeye çalışıp zorlamayalım. Sonra da sen git aşağı ekibin başına. Kaan'la ben ilgilenirim. Ambulans görevlilerini direkt buraya yollarsın."

UÇURUM KATİLİHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin