2: iksirle bile aşık edemezsin beni kendine

20.3K 3K 10.5K
                  

seeelllaam DOOOSSTTLAR
İLK BÖLÜME OLAN İLGİNİZ İCİN COOKK TESEKKÜR EDERİMMM!! bekledigimden cok okundu... 🥺❤️

veee kth ve jjk icin insta hesapları acıverdik... bakın isterseniz
1hateblue->taehyung
jeonclaw->jungkook

İYİ OKUMALAR!!

***


İksiri içtikten sonra olanlar oldukça garipti Taehyung için.

Amortentia hakkında pek bir şey bildiği söylenemezdi. Genelde İksirler dersinde Jungkook ile uğraşmaktan dolayı dersi doğru düzgün dinlemezdi. Bu ders zaten onun pek ilgisini pek çekmiyordu, bu yüzden sorun yoktu. Sadece sınavlar için çalışır ve geçer not alırdı. Hatta Taehyung'un sevdiği tek bir ders vardı. O da Karanlık Sanatlara Karşı Savunma'ydı.

Klasik Slytherin...

Akşam, yatma saati gelmeden önce büyük bir hızla Ravenclaw kulesinden ayrılmış ve gölün altındaki zindana doğru gitmişti. Ortak odaya girdiğinde üç arkadaşının kendi aralarında şakalaştığını fark etmiş ve şu iksir mevzusunu aceleyle onlara danışmıştı. Şu an başkasına danışacak durumda da değildi zaten.

Taehyung'un yüzündeki gergin ifadeyi ilk fark eden Minho olmuştı. "Bir sorun mu var?" diye sorduğunda Taehyung hemen aklındaki soruyu sordu. "Amortentia ne?" dedi hızlıca. Gerginlikten dolayı alnından terler akıyordu.

"O ne alaka şimdi?"

"Amortentia ne diye sordum size!"

"En güçlü aşk iksiri." diye abartılı bir sakinlikle yanıtladı sorusunu Jennie. Siyah deri koltukta bacak bacak üstüne atmış oturuyordu. Taehyung'u süzdü şüpheyle. "Neden soruyorsun ki?"

"Sikeyim..." diye mırıldandı cevabı duyunca Taehyung ve derin bir iç çekti. Jungkook'un bir ihtimal kandırdığını düşünmüştü ama hayır, anlaşılan o ki çok ciddiydi. Ona cidden aşk iksiri içirmişti. Gölün derinliklerini gösteren pencereye doğru ilerledi, yüzünü ovaladı ve düşünmeye başladı. Bu iksir tam olarak ne zaman etki edeceğini merak ediyordu çünkü hâlâ Jungkook'a karşı büyük bir nefret duyuyordu. Aşık değildi.

"Taehyung, bir şey mi oldu?" diye soran Yoongi'yi duyunca ister istemez sinirden dolayı bağırarak yanıt verdi. "Evet bir şey oldu!" dedi ve hızla onlara doğru döndü. "O aptal melez bana Amortentia içirdi!"

"Şaka yapıyorsun!" dedi Jennie şaşkınlıkla ve kıkırdadı. Sonra da az önceki yüz ifadesini ışık hızında değiştirerek ciddiyetle devam etti. "Okulda aşk iksiri satılması yasak. Onu nereden bulabilmiş?"

Taehyung sinirle mırıldandı. "Eminim kendisi yapmıştır." dedi ve yine sesini yükselterek şikayet etmeye başladı. Şu an odada bir sağa bir de sola yürüyor, sinirini bağırarak atmaya çalışıyordu. "Bir de bilmiş bilmiş bana diyor ki sana hayatının dersini veriyorum. Siktir oradan! Sen kimsin de bana ders veriyorsun?"

"Kendisini ne sanıyor?!" diye tekrardan bağırdı.

Taehyung'un bağırışları yüzünden yatakhaneden iki kişi daha ortak odaya doğru fırlamış ve şaşkınlıkla burnundan soluyan Taehyung'a bakmıştı. Nayeon gözlerini kocaman açmış halde Taehyung'u inceledikten sonra deri siyah koltukta oturan arkadaşlarına döndü. "Ne oldu ona?" diye sordu kaşlarını havalandırarak. "Yine mi o zeki melez yüzünden bu halde?"

amortentia | taekookHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin