12. BÖLÜM YORUMU

523 37 199
                  

Merhabalaaaar! Bu bölüm çok bombaydı, izlerken o kadar gerildim ve heyecan yaptım ki arada balkona çıkıp temiz hava alma ihtiyacı hissettim. Dizide zaman kavramını tam olarak anlamaya bu bölüm de düşünme becerilerim el vermediği için çiftler üzerinden inceleyeceğim.

Öncelikle bu bölüm beni şoklardan şoklara sokan VegasPete çiftiyle başlayalım, ciddi anlamda nefesim kesildiyse sorumlusu bunlardır.

Öncelikle bu bölüm beni şoklardan şoklara sokan VegasPete çiftiyle başlayalım, ciddi anlamda nefesim kesildiyse sorumlusu bunlardır

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Kan grubu sahnesi bazı yönleriyle beni çok şaşırttı bazı yönleriyle de hiç şaşırtmadı

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Kan grubu sahnesi bazı yönleriyle beni çok şaşırttı bazı yönleriyle de hiç şaşırtmadı. Vegas'ın Pete'i artık insan yerine koyup odasındaki bir kitabı alıp okumasına hiç sinirlenmemesi, hatta tebessüm edip Pete'le okuduğu kitap hakkında sohbet etmesi beni oldukça şaşırttı. Yumuşadığını geçen bölümden zaten fark etmiştik ama bu kadar da uysal olacağını tahmin etmemiştim. Bu durum hoşuma gitmedi desem yalan olur. Hatta ilişkileri gelişiminde bir noktada normal da buldum. Başta Pete kendine eziyet eden adamı nasıl bu kadar kısa sürede yumuşak karşılayabilecek hale gelebilir diye şaşırmıştım ama mafyanın içinde hayatını sürdüren, benzer şiddet geçmişine sahip olan iki adamın ilişkilerinin bu şekilde ilerlemesi çok da şaşırtıcı değil.

Bu sahnede Pete'in Vegas'a kan grubunu sorması, Vegas'ın da Pete'e sorması bence ikisinin de seni görmezden gelmiyorum, yok saymıyorum deme şekliydi benim için.

Vegas'ın kan grubunun "sensitive/hassas" olduğunu öğrendiğinde "Ben zayıf değilim." diye tepki vermesi karakteri hakkında çok fazla şey söylüyor. Duygusal olmak, duygularını belli etmek ya da bazen hassas olmak onun için kabul edilemeyecek bir şey. Çocukuğundan beri birilerinin önüne geçmek, birilerine hükmetmek, gücünü kanaıtlamak için yetiştirilmiş. Kafasında hassas biri olmayı zayıf biri olmak olarak kodlamış. Bu sahnede Vegas'a acıdım gerçekten. Şu an kötü biri olmasının tek sorumlusu kendisi değil, yetiştirilme tarzı. Ne kadar acısam da yaptıklarını değiştirmez bu biliyorum. Sanırım bu dizinin en sevdiğim yönlerinden biri de bu. Dizide kimse tamamen siyah ya da tamamen beyaz değil. Genel olarak "iyi" dediğimiz karakterlerin kötü yönlerini, "kötü" dediğimiz karakterlerin de iyi yönlerini görüyoruz.

KinnPorsche The Series Bölüm YorumlarıHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin